Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

20minutová oddychovka, která neurazí. Samozřejmostí je skvělá animace, stejně jako u dalších Ice Age filmů. 60 %

Kocour v botách (2011)

A jo, proč ne :). Kocour je film/pohádka á la Shrek, to znamená, že dostanete velkou porci narážek na filmová klišé i na dnešní společnost. Film je vyvážený co se akce i vtipných scén týče. Skvělý je také dabing Kocoura v podání Antonia Banderase. Ve výsledku velice pěkný animovaný film. 75 %

30 minut nebo méně (2011)

Příjmená oddychovka. Sice to není takový nářez jako známější Fleischerův film Zombieland, ale i tak je to nadprůměr. 70 %

Věc: Počátek (2011)

No a co, že nová Věc neměla nabídnout co originálního? Pro mě je to jeden z remaků poslední doby, co se opravdu povedl. Vim, že je to akorát líp zpracovaná (po technické stránce 100 %, o atmosféře si nejsem tak jistý) Věc od Carpentera, ale mně se to prostě líbilo, stejně jako původní film. 85 % A v neposlední řadě děkuji ČSFD za skvělou projekci :).

Den před krizí (2011)

Zajímavý film, rozhodně doporučuji zhlédnout. Aspoň uvidíte, jaká svinstva probíhají tam "nahoře".

Tintinova dobrodružství (2011)

Skvělá animace a možná až moc akce. Takový je Tintin. Možná je to tím, že jsem Tintina za mlada nějak nemusel, ale filmové ztrvárnění od Spielberga mě zase tak nechytlo. 75 %

Tři mušketýři (2011)

Co k tomuhle říct? Tupý americký mainstream popcorn... To je přesně to, co dostanete. Že existuje nějaká předloha od Dumase? Na to pan Anderson zcela zapomněl. Jediné co zůstalo jsou jména postav. Na druhou stranu pokud byste neznali původní předlohu tak se vám to líbit (film se nese v podobném duchu jako třeba poslední Piráti z Karibiku). Já ji sice znám, ale na tu hodinu a třičtvrtě jsem na ni zapomněl a dávám 4*.

Lidice (2011)

Rozhodně zajímavý film. Záleží na tom, jestli se vám líbí takové to "hraní na city", protože faktografická hodnota je prakticky nulová a občas jsem se ve filmu ztrácel. Ale nevím proč, musím dát 4 hvězdy... Nějakým způsobem mě to prostě oslovilo.

Vyměřený čas (2011)

Parádní zpracování dnešní společnosti, která se pořád za něčím žene. Jestli to takhle někdy bude vypadat i ve skutečnosti (a že od toho nemáme moc daleko), tak to se teda máme na co "těšit".