Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Taká klasická Will Ferrellovka. Vtipná v určitých momentoch, netreba ju brať nijak seriózne a ideálne si pri nej aj trochu vypiť. Neurazí, aspoň nie veľmi, ale zároveň sa nestane obľúbenou v žiadnou rebríčku. Preženie sa telom ako brusnicová šťava.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

A, nie. Inovatívny Pokémon príbeh ma za srdce absolútne nechytil a nezachránil ho ani Ryan Reynolds s masívnym mindfuckom na záver. Práve naopak, celé to k tomu smerovalo a odkazovalo, no nechápem, prečo to tam vlastne bolo. Radšej poprosím neoriginálneho live action Pokémona s Ashom, nech sú tam súboje, odznaky, liga a všetko.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Dejová linka druhej trilógie kopíruje tú prvú trilógiu. Aspoň čiastočne. Nepáči sa mi to. Je tu aj mnoho nelogických scén typu dinosaurov utekajúcich pred lávou, ktorí však stále majú čas na ľahkú svačinku pred tým, než spadnú z útesu, alebo ich pohltí popol. Som zvedavý na trojku, respektíve šestku, toto už ale nie je úplne ono.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Značne ovplyvnené hodnotenie určitou kultovosťou filmu u mojich priateľov. Pozeral som v rámci drinking game. Vtedy sa to ešte dalo zvládnuť aj vnímať, no pri dvojke som už zalomil, tak tú zatiaľ hodnotiť nejdem. Každopádne požívanie alkoholu pri tomto filme pomáha.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Pôvodný Pacific Rim mal aspoň nejakú myšlienku, hoci prevedenie som až tak nezhltol. "Povstanie" bola iba čistá hra na efekt, na oživenie merchandisu, s nulovým scenárom a pofidérnou logikou. Zbytočný predimenzovaný béčkový film. Už som aj zabudol, o čom skutočne bol. A to som ho zhliadol pár dní dozadu.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Zbytočné pokračovanie. Veľmi zvláštne, nelogické, chystané na veľké CGI pohonkávanie na záver. Pozeral som na dvakrát a oba razy mi oči klipkali od nudy. Ako píšem tieto riadky, rozhodol som sa ešte znížiť hodnotenie o jednu hviezdu.

Souboj s rodinou (2019)

Je to ďalší film na štýl z miniatúrnej záležitosti spraviť filmovú senzáciu. Neurazil, dobre sa na to pozeralo, no ako prišiel, tak aj odišiel. Nič hlboké nezanechal. Dokonca som si po pár dňoch ani nespomenul, že som ho videl.

Nejtemnější hodina (2017)

Možno ašpirácia na Oskara, no príliš veľa dialógov na danom priestore. Dej takmer žiadny, čisto výpoveď o Churchilovom charakteri. Aj keď mám Garyho Oldmana ako herca veľmi rád, do tejto úlohy mi príliš nezapasoval. Vlažné pocity z filmu, žiaľ.

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Pútavá miniséria, z ktorej som sa niečo opäť dozvedel. Možno mohla byť kratšia. Tvorcovia sa snažili zasadiť dej filmu do prostredia, aby všetci chápali súvislosti, no niektoré prehnane dramatické scény boli celkom zbytočné. Ale vskutku veľmi dobrý pohľad na prvopočiatky rozdielu medzi bohatými a chudobnými mužstvami, derby zápasy, chuligánstvo, profesionalizmus a skutočnosť, že futbal nie je len hra s 22 mužmi na ihrisku.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Veľmi zvodná Charlize Theron, ku nej James McAvoy v úlohe, v ktorej ho často nevidíme. Napriek tomu hral film až príliš na efekt a málo sa venoval určitej hĺbke, ktorá by ho nenechala upadnúť do zabudnutia. Nič sa nedá robiť. O pár týždňov zíde z očí aj z mysli.