Terminator Genisys (2015)

Arnold špičkový. Všetko ostatné, hm, no, film na štýl terminátora sa momentálne do kinematografie asi už veľmi nehodí, podľa mňa. Dialógy o ničom, v hereckých výkonoch zaostala aj Emilia a celkovo to časo-cestovanie a oživovanie viac nudilo, než pútalo.

Sebevražedný oddíl (2016)

Dôkaz, že aj DC môže byť zábavné. Iným spôsobom ako Marvel, čo ale vôbec nie je na škodu. Naopak. Na druhú stranu ma tie záporné "monštrá" vôbec neupútali, či už pri Batman vs. superman, ako ani teraz. Možno trochu menej preplácanej akcie a viacej hĺbky do psychiky postáv by nebolo na škodu. Ale bavil som sa, ok.

STŮJ PŘI MNĚ, Doraemone (2014)

Pekná rozprávka, určite by sa mohla púšťať aj u nás. Doraemon ukázal hádam všetky vychytávky a aj keď sa na záver príbeh možno až príliš naťahoval, rád som si ho pustil.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pútavé scény, Leova snaha konečne získať toho Oscara, čo sa mu aj za film podarilo, veľká dráma, ale samotné prostredie a príbeh ma za srdce nijak zvlášť nechytili. Aj tak sa tu všetci tešia len na scénu s medveďom, ostatné je odsunuté na druhú koľaj.

Stážista (2015)

Sladký film, milý, orientovaný na súčasného "kaviarňového" diváka, no žiadne veľké očakávania mať netreba. Robert a Anne si dali oddychovku od náročných žánrov a natočili príjemnú komédiu, ktorá sa ale nezapíše do hláv väčšine z tých, ktorí ju videli.

Ave, Caesar! (2016)

Trailer naznačoval niečo oveľa vtipnejšie a zaujímavejšie, žiaľ najvtipnejšia scéna bola práve tá trailerová. Veľký pretlak hviezd s filmom s obrovským potenciálom, ktorý ale pre mňa ostal nenaplnený a unudil.

Sex Tape (2014)

Em, hm, jediný skutočne vtipný moment nastane pri páde Jasona Segela na stôl s notebookom. Popritom tomu chýba šťava, scenár, trošku hereckého umu a najmä načo točiť erotický film, kde vlastne žiadna erotika nie je. Náhodný okoloidúci vidí spleť tiel a myslí si o vás, že ste prasa, ktoré pozerá porno. V skutočností tá spleť tiel je viac nechutná, než pútavá a ani side-boobs Cameron Diaz to nezachránia. V porovnaní napríklad s Zack and Miri Make a Porno, filmom na podobnú nôtu snímku Sex Tape toho chýbalo nesmierne veľa. A že to ale nemalo zlú myšlienku.

Dárek (2015)

Možno to bolo momentálnymi podmienkami, no napriek napínavému trileru som sa občas prichytil, že zaspávam. Každopádne nemôžem povedať, že by sa film solídne nerozvíjal a nechcel toho až tak veľa. Iba pozorného diváka. Tým som ale ja nebol.

Podfukáři 2 (2016)

Prvý diel jednotky som si úplne do detailu nepamätal, no nezdá sa mi, že by pokračovanie bolo o to menej zaujímavé. Trošku celý dojem možno pokazil úplný záver, ale nie natoľko, aby som si druhý diel nevychutnal. Pobavilo, zaujalo.

Whiplash (2014)

Nerozumiem celkovému rozruchu okolo tohto filmu. Mňa osobne snímok nevtiahol. Nepovažujem sa za nejakého extra bubeníka, no jazzový štýl bubnovania mi vôbec nie je po chuti. Preto mi asi celková intenzita snímku nič nedala. Akoby mnou len prešiel.