Ajťáci (2006) (seriál)

Vážne dobrý humor. Taký mi naozaj sedí maximálne. Trošku škoda, že niekedy býva dosť nevyvážený. Jeden diel je ním preplnený, druhý zase trochu kríva. Takisto sa mi veľmi páči absurdita spojená s paródiou, ktoré až tak často pri takomto druhu seriálu nevídať. Trošku mi príde čudné, že jedna séria má len šesť dielov. Myslím si, že by kľudne mohlo byť viac. Zároveň si neviem zvyknúť, že hoci je to relatívne nový seriál, stále mi to príde ako také dosť "retro" štylizované. Okrem toho všetkého si ale myslím, že sa Britom podarilo spraviť sakra dobrý kúsok.

Příběh Pixaru (2007)

Pekný dokument, dobre spravený, dozvedel som sa nenásilnou cestou niečo, čo som možno netušil a pozrel som si ho celkom rád.

Ženy (2008)

Nehorázna nuda a strata času. Klebetiace, upišťané ženské a nič iné, fakt sa tam nedalo na nič dívať v tom filme. Aj ten príbeh bol strašne nudný, záver predvídateľný, skrátka som si tam nič nenašiel pre seba, kebyže tam bolo aspoň niečo okulahodiace, ale ono kde nič, tu nič.

Komici (2009)

Fuf, ťažko sa mi hodnotí tento film. Ono, nebol až taký, že úplne zlý, alebo čo, ale prekážali mi na ňom najmä dve veci, a to zbytočná minutáž (na takýto druh filmu zbytočné 2 a pol hodiny, kľudne by som si vystačil aj s o hodinu kratšou verziou) a prehnané používanie nadávok, urážok a pod., to ja zrovna nemusím. Za každý z týchto faktov o hviedzičku menej, dá sa povedať.

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Tak toto bola neskutočná hlúposť. Akoby natiahnutý diel nejakého nízkorozpočtového amerického seriálu, ktorý sa hrá s mýtami a dejepisom. A ten "boh", nemal chybu, zvlášť keď ešte tak "efektne" vybuchol. K tomu ešte tie čiernobiele postavy, hrozný príbeh a všetko, plus ten nelogický flashback na konci, no filmová katastrofa doslova.

Mnichov (2005)

Napínavé, vierohodné, dychberúce, kruté, strhujúce, až neviem, čo si mám myslieť, ako reagovať. Tá dĺžka filmu mi ale dosť prekážala.

Metropolis (1927)

Keď vezmem do úvahy fakt, že nemé filmy väčšinou prespím a tu som len raz chvíľku zadriemal, že som videl len skrátenú 1 a pol hodinovú verziu a v pozadí hrala živá hlasná industriálna a trefná hudba, tak musím povedať, že to bolo veľmi fajn. Bez týchto okolností síce neviem-neviem, ale za nich ok.

Vyfič! (2009)

Príbeh veľmi lacný, zapojenie netradičného, ba priam bizarného športu síce zámer zaujímavý, no veľmi som mu nepodľahol, každopádne už by mohlo odzvoniť čierno-bielym postavám a takýmto klišé zápletkám. V tomto filme im však neodzvonilo a hoci to nebol film škaredý, nejakú veľkú váhu pre mňa nemá.

Wrestler (2008)

Neviem no, ničím takým extra super ma tento film nenadchol. Ako, dobre to ten starý pán zahral, aj peknú jazvu úplne ako mám ja mu nalepili, ale inak čo ja viem, pekné, ale to je tak všetko.

Bratři (2009)

Hm, dráma dramatická, pekne nafilmovaná, tak akurát, hoci myslel som si že to bude niečo, čo sa vryje do pamäti, a bojím sa, že tento film túto moju požiadavku nesplní. Zároveň sa mi nejak moc nepáčil záver, neviem, ničím ma nenadchol.