Milenec je zločinec! (2008)

Plytké, nudné, lacné. Pre náročného diváka určite nie. Ak sa ale fakt nudíte a chcete vypnúť, tak sa na to dá pozrieť.

Poslední vládce větru (2010)

Na to aké to malo parádne trailery to bola riadna sračka. Scenár a dialógy akoby zverili niekomu postihnutému. Celé to pre mňa vyznelo priam groteskne vo veciach, v ktorých to tak vôbec vyznieť nemalo. Bieda.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Hm, po šestke som bol síce mierne nasrdený, ale zároveň som mal pocit z kvalitného filmového zážitku. Tuná sa ale nedostavilo ani jedno, ani druhé. Opäť sú vo filme rôzne výmysly a škrty v porovnaní s knihou, často kladené odkazy, ktoré nie sú napokon nijak objasnené, zároveň nejak do hĺbky ten film nešiel a oproti ostatným šiestim zo série mi prišiel mierne odfláknutý. Áno, zabavil som sa sčasti, niektoré veci sa mi páčili, ale inak zatiaľ asi najväčšie sklamanie z potter-filmov. Nuž, som zvedavý na to veľké finále. Ináč tomu tancovaniu Harryho a Hermiony som vážne neporozumel.

To byl zítra flám (2010)

Taká, zábavka na dlhé chvíle osadená do prostredia stretu retro 80-tych rokov a súčasných výdobytkov. Nič zlé, ale ani nijak extra zapamätateľné, taká obyčajná americká komédia skrátka.

Machete (2010)

Jednoznačne prevládajúce zmiešané pocity u mňa z tohto filmu. Nadmerná brutalita, erotika, akcia, iracionalita, neviem, či si o skĺbení toho všetkého do jedného kúsku mám myslieť to, alebo ono. Podľa mňa to žánrovo príliš presýtili. Hoci prišiel som si tam niekedy aj na svoje.

Počátek (2010)

Veľmi mi to príbehom, aj hercom v hlavnej úlohe pripomínalo Shutter Island. Veľmi dobrý nápad aj príbeh, napriek dĺžke filmu som ho ani raz neprerušil a sledoval pozorne od začiatku až dokonca. Myslím si ale, že film nemusel byť až tak prekombinovaný a komplikovaný, pretože potom sa mi začali miešať myšlienky a strácal som sa vo filme. Možno to bolo preto tak, že chceli tvorcovia zakryť niektoré nedokonalosti filmu, že skutočne všetko tak do seba nezapadalo, ako sa zdalo, tak toho nahádzali na seba toľko, aby divák veľmi nepremýšľal, ale skrátka hltal film kúsok po kúsku a veril filmu od počiatku do konca bez výhrad. Samotné vyvrcholenie sa mi ale v Shutter Island páčilo oveľa viac. Tam som bol uchvátený a nevedel som, čomu mám veriť, tu som bol skôr skeptický.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Určite sa to nezaradí medzi moje obľúbené animované filmy. Ploché myšlienky, nevábny príbeh, nevyužitý potenciál. Sem-tam som sa zasmial, ale inak skrátka nič moc.

The Yellow Handkerchief (2008)

Vôbec mi tento film nesadol, najmä čo sa príbehu týkalo. Taká nudná, iracionálna záležitosť, podľa môjho názoru. Dlho som čakal, čo sa z toho nakoniec vykľuje, ale nebolo to také napínavé, emotívne čakanie, skôr čakanie typu, nech sa to už rozuzlí, aby to mohlo konečne skončiť.

Dopisy pro Julii (2010)

Juj, tak toto bolo až príliš sladké na moje zúbky. Ako, viem sa v cítiť do úlohy žien, na ktoré tento film tlačí emočne, čo to len dá, ale predsalen tá iracionalita, predvídateľnosť a príbeh s táááááááákto úžasným koncom, to je skrátka nestráviteľné pre môj žalúdok. Odkedy sa vo filme objaví, ehm, šarmantný Angličan, ktorý má ihneď obrovský konflikt s hlavnou hrdinkou, je jasné kam sa to všetko uberie a už si stačí len pozrieť rozprávkový dojemný záver.

Milionář z chatrče (2008)

Bol som odhodlaný dať tomuto filmu štyri hviezdičky, zakiaľ som ho pozeral, no keď som dopozeral a zamyslel som sa, uvedomil som si, že sa tento počin do mňa zaryl vážne hlboko a ten film bol jednoducho vážne dobre urobený. Úplne celý. Naozaj sa oplatilo pozrieť.