Smallville (2001) (seriál)

Najskôr som tu mal 3 hviezdičky, to som však pozeral len prvé tri série. Teraz, po zhliadnutí deviatej musím priznať, že sa tento seriál vážne vyvinul k lepšiemu. Prvé tri-štyri série boli zhruba takým štýlom robené, že na konci série nastane niečo obdobné ako apokalypsa, následne prvých pár dielov ďalšej série sa z nej spamätáva a zvyšných dvadsať dielov je len akási ničím nepretkaná výplň. V piatej a šiestej sérii už cítiť istý posun niekam ďalej a od siedmej série sa Smallville stáva skutočným seriálom s plnohodnotnými zápletkami nadväzujúcimi na predchádzajúce diely, plný akcie, romantiky, hrdinstva, irónie a trefného humoru. Posledná séria sa bohužiaľ vrátila niekam na úroveň štvrtej, či piatej, opäť to nebolo kompaktné, príliš to zbizarnelo a posledný diel síce bol honosný a očakávaný prerod s veľkým vyvrcholením, myslím, že sa dal spraviť ešte lepšie a mohol pekne vygradovať od predchádzajúcich dielov. A zničohonič oživeného Jimmiho Olsena som na konci tiež celkom nepochopil. Ale inak sa mi seriál aj tak veľmi páčil.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

A toto opäť slabé a nezáživné. 3 hviezdny len za značku Futrama a pár trefných dávok humoru.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Tak tento film opäť patril k tým lepším, vtiahol nás do fantasy sveta DrD, Pána prsteňov a podobných vecí. Nie síce dokonalý počin, ale dobrý.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Pozeral som ho síce dosť nedávno, no veľa si z neho nepamätám, čo značí, že ma asi až tak nezaujal. Nemal takú šťavu. Monštrum šíriace náboženstvo, nebo, nič extra.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Paradoxne som prvý film pozeral ako posledný a musím priznať, že sa mi páčil asi najviac. Pekne prepletený, s romantickým trojuholníkom v netradičnej podobe značky "Ja, moje druhé ja a Irena", v tomto prípade Fry, Fryov klon vygenerovaný cestovaním časom a Leela, no, bolo sa na čo pozerať skrátka.

Futurama (1999) (seriál)

Perfektná vec plná nečakaných zvratov a situácii, sarkazmu, erotických narážok prenesená do budúcnosti, kde nie je núdza o paródie, citácie a zhovaďovanie známych filmov, hier, či iného, s perfektnými charaktermi od Bendera, cez Leelu, Zoidberga, či Morba a mnohých ďalších. Stále však cítim akosi slabo využitý potenciál toho vesmíru a budúcnosti, neviem, myslím, že by sa z toho dalo vytrieskať viac, zároveň keď to človek pozerá sám, nezabaví sa natoľko dobre a sem-tam ho to privádza k nude, za to o tú jednu hviezdu dole.

Králové ro(c)ku (2006)

Eh, ako, neviem, čo povedať. Občas nuda, často zábava, sem-tam až prestrelené niekam za hranicu vtipu, klasicky. Ale tak takáto hovadina len tak niekoho nenapadne. Zaujalo, pobavilo.

Klub rváčů (1999)

Hmm, drsné psycho, zaujímavý príbeh schizofrénie, možno keby nie pár hlúpych vecí, tak by to bolo aj za plné bodové ohodnotenie u mňa, no niečo som fakt nemusel. Ale nie, čert to ber, dobrý film, za 5. Hlavne záverečná scéna s padajúcimi mrakodrapmi vyznela naozaj trochu až absurdne. Ale inak skvelý film, skvelí herci, vo všeobecnosti veľmi dobré.

Kámoš k pohledání (2009)

Ako vajce vajcu ku klasickým romantickým komédiám, primiešanie nejakých prvkov aktuálnej americkej kultúry, na niektorých veciach som sa celkom schuti zasmial ale inak čistý priemer.

U mě dobrý (2008)

Podľa mňa to na Pelíšky nemá ani zďaleka. Ako, nebolo to úplne zlé, ale myslím, že je oveľa viac lepších českých komédií.