Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Krása. Prvé Toy Story som ako dieťa neskutočne žral, dvojka až tak moju pozornosť neupriamila, no toto bolo niečo nádherné. Oveľa krajšie zakončenie animovanej série ako napr. taký okukaný Shrek. Nové postavy zapadli, príbeh bol jednoduchý a zároveň príznačný, celé sa to pekne vinulo, až prišla záverečná scéna, pri ktorej sa vo mne nahromadilo toľko emócií, až som to takmer v sebe neudržal. A ešte k tomu tie oblaky za tým. Ak ste v detstve pričuchli k jednotke, trojka vás musí chytiť za srdce.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Neviem, asi musím byť extra kritický k tomuto filmu. Celý čas som totiž nevnímal príbeh, nerozplýval som sa nad hereckým koncertom, videl som len to, že ten Cruise skrátka nemôže byť za žiadnu cenu zasiahnutý. Absurdnejší a menej logický akčný film si veru nepamätám, že by som niekedy videl.

Mary a Max (2009)

Celkovo by som tento film ohodnotil ako zvláštny a zaujímavý. Či už to bolo animáciou, príbehom, spracovaním, od zvláštne krutých až drastických obrázkov ku komickej absurdite, ktorú len tak človek nevymyslí. Po chvíli mi film upadol do určitého stereotypu, až som sa začal trochu nudiť, no odhliadnuc od toho musím naozaj povedať, zvláštne a zaujímavé.

Na území žen (2007)

Napriek obsadeniu, žánru a tak podobne sa mi tento film dosť páčil aj tak, musím povedať. Zaujímavý, nie príliš predvídateľný príbeh, akurátna minutáž a tak, rád som si ho pozrel, dobre mi padol.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Dlho som sa tešil na tento film, pretože hra ma uchvátila, či už ako dieťa svojou 2D podobou, alebo aj teraz, modernejšími adaptáciami. Film síce mal to, čo aj hra, všetky možné plošinové vychytávky, akciu, romantiku, atď., no aj tak mi v ňom akoby čosi chýbalo. Neviem, či to bolo príbehom, zápletkou, alebo niektorými odbočeniami od deja, ale na plný počet hviezdičiek to až nebolo. Hoci film to je určite dobrý aj tak.

Jak vycvičit draka (2010)

Prvotne sa mi na obrázkoch zdal ten drak taký, škaredý, alebo tak, ale vo filme som si naňho zvykol a zapôsobil na mňa. Pekná, mne blízka tematika vložená do klasického príbehu. Film nič nepokazil, potešil, dosť sa zapáčil.

Valkýra (2008)

Veľmi dobré, kruto realistické. Až som si želal, aby to neskončilo tak, ako to skončiť muselo. Alternatívny koniec však neprišiel. O to väčšmi cítim akúsi ľútosť a zároveň pocit z dobrého filmu, ktorý som zhliadol.

Lví král (1994)

Leví kráľ bol myslím si, že mojim prvým zážitkom z kina, ktorý si pamätám, a dodnes naň nezabudnem. Úžasný film.