Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Nechutné debaty polarizujúce spoločnosť, rozsievacie nenávisť a neriešiace absolútne nič. 0%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

V rade po sebe už druhý film od Eastwooda o "Americkom hrdinovi". Tak isto ako pri sniperovi, ani tu ma nejak tento hlavný hrdina nezaujal. Príbeh je to pomerne slušný ale jeho filmové prevedenie bolo už na staručkého režiséra príliš sentimentálne, veľmi opatrné a trpí tympádom na nejaký hlbší spád deja, nejakú tu akciu. Áno, nudil som sa. Asi bude fakt nakoniec Gran Torino najlepšiou vecou čo som od Clinta videl. Žiaľ.

Nymfomanka, část II. (2013)

DC : 180 min. ... Druhý part sa niesol v duchu toho prvého. Ešte viac som sa vyžíval v poučných debatách medzi Joe a Seligmanom ... avšak príbehovo to nejak začalo viaznuť. Vycnechávať ten náboj jedničky. Ale aj tak sa to dalo pozerať vďaka vynikajúcim momentom (ako napr. nájdenie svojej duše na kopci). Jednu hviezdu dole ale beriem za záverečnú scénu ktorá celý film totálne podkopala, bola nelogická a fakt tam nemala čo robiť.

Debris Documentar (2012)

Oproti tomuto nemeckému fetišistovi je Lucifer Valentine vyprávač detských rozprávok. Odporný, mega zvrátený shit. Musel som to pretáčať ale nevynechal som žiadne "dôležité" odpornosti ako jedenie špiny spod nechtov, sople, zvracanie, hovno hrátky, čmuchanie rôznych špinavých odporností, zbieranie mŕtvych zvierat a ďalej už ani nechcem pokračovať kto si myslí že je psychicky v pohode po tomto už až tak nebude. Jednoznačne len pre ľudí ktorým gore, fetiš a hardcore porno nevadia. Mne až tak nie ale bola to príšerná amatérčina s neskutočne odporným "hlavným hrdinom" a v podstate bez deja.

Feministický porno číčy (2010)

Afektované, gýčové, hlavné protagonistky miestami stupidné a nechutné na sledovanie, ale aj napriek tomu, pomerne zaujímavé a ojedinelé.

Snowden (2016)

Ako študent počítačových sietí so širšou znalosťou problematiky som film bral trošku z iného pohľadu. V podstate Snowden len potvrdil to o čom sa už roky pred tým konšpirovalo. Žeby to zato stálo ? Netuším a ponechávam si v tomto neutrálny postoj tak isto ako v polemizácii nad správnosťou jeho rozhodnutia (I keď sa od presne tohto momentu svet veľmi zmenil a trvá to dodnes). Dobre bolo upozorniť diváka nato že kyberpriestor je neskutočne krehký a dokážu vás napadnúť nielen skúsený hackeri z NSA a CIA ale aj obyčajný laik z domu ktorý si pozrie dva tri videá na youtube. O problematike kyberpriestoru, kyberzločinov a kybervojen by sa mala už v dnešnej dobe viesť väčšia osveta obyvateľstva. Z vlastného pozorovania a skúseností viem že 98% používateľov internetu sú diletanti so žiadnými alebo minimálnymi znalosťami rizík na sociálnych sieťach alebo aj v širšom kyberpriestore. Film celkovo super, zaznamenal všetko čo mal a to veľmi svedomito. Trochu som sa napočiatku bál kedže je verejne známe že je Oliver Stone dosť veľkým kritikom Americkej vlády, ale páčilo sa mi že si tak isto (aspoň sa o to miestami vo filme snažil) ponechal neutrálnu mienku o problematike a dal priestor sa vyjadriť obom stranám k problému. "Väčšina Američanov nechce slobodu, chce bezpečie”.

Zvířátko (2016)

Poriadný magorizmus. Zo začiatku sa tvári nenápadne, útočí hlavne na emočnú stránku diváka keď nám predkladá obraz "dobráka" Setha pracujúceho a milujúceho psíkov no však odťažitého samotára ktorý sa márne snaží zbaliť krásnu Holly ktorá oňho nejaví žiaden záujem. Pokračovanie až tak pre žáner filmu neprekvapí, no stále sa útočí na citovú a emočnú stránku, čo sa mi v poriadnom Thrillery náramne páči. Pokračuje to psychológiou oboch hlavných postáv, otázkami nad tým kto je tu ten pravý psychopat... no slabne ku koncu, začína byť už prehnaný a nelogický a záver tento film úplne zničil. Veľká škoda, zo začiatku tak do polky som si myslel že sledujem jeden z najlepších thrillerov za rok 2016, 75%-až do konca ten pocit úplne zničili. A to som sa tam miestami ťažko nechával unášať úvahami našej dvojice, snahou o manipuláciu jeden druhého a citovo, emočné vydieračky.

Vánoční horor (2015)

Zvláštný vianočný poviedkový horor. Ako to už u nich býva pravidlom niektoré príbehy prevyšujú nad inými a nie je to výnimkou ani v tomto prípade. Takže bolo nam pod stromček nadelené : Santa Claus vs zombie elfs (aka psycho ktorý nenávidí vianoce vs nevinný ľudia v nákupnom centre ***), priblblá duchárčina ktorá nemala s vianocami nič spoločné a bol to asi najslabší príbeh v celom filme (*), podvrhnuté dieťa (tento príbeh ma potešil a prekvapil asi najviac, túto tému som nevidel od The Hallow, záver ale veľmi chabý **), "zlá" rodinka ktorá musí čeliť Krampusovi (krampus bol trápny, príbeh asi najkratší zo všetkých a tak isto pomerne dosť lacný **) ... celkový dojem z filmu ? Dalo sa to urobiť aj oveľa lepšie, toto bola amatérčina a nepotešila vôbec.

JoJova prazvláštní dobrodružství - Nezničitelné diamanty (2016) (série)

39x39.... Josuke ukončený. Najnovší part Joja bol super. Bol síce pomerne dosť rozťahaný oproti predchodcom no u takých Egyptov som sa nudil už u druhého partu po pár dieloch. Tento Jojo dal prednosť šírokej škále rôznych postáv a ich príbehom. Síce je v hlavnej línii príbehu o dosť slabší a je tam odklon od celkovej hlavnej línie JoJa ale to nevadilo. Je to zas a raz klasický, bizardný a praštený JOJO v úplne novom Looku ktorý mi neskutočne sadol a myslím si že aj vďaka nemu táto séria dopadla nad očakávania. Len tak ďalej, dúfam že to malo úspech aj u japoncov a produkcia sa odhodlá ísť ďalej. Budem sa nesmierne tešiť. 81%