Survival of the Dead (2009)

Tenhle styl by člověk poznal i bez titulků - kombinace hořkého humoru a hororových scén z "béčkovéhó" plátna je nezaměnitelný podpis... Překvapení tady nečeká na každém rohu, jak je u takového žánru zvykem, nýbrž za každými právě otočenými zády - odkud se může znenadání objevit nějaká ta zombie. Absurdní situace a jejich absurdní řešení rozhodně neurazí a náznak pokračování, coby lehké návaznosti na předchozí díl je příjemným rozvinutím onoho prve tak nesympatického charakteru, který se v Denících objevil. Příjemný průměr.

Ed Wood (1994)

I tvůrčí nadšení bez jakékoliv špetky talentu z vás občas udělá obdivuhodnou osobu. Příběh člověka, který se proslavil stvořením nespočtu nudných filmů je hořkou ironií osudu, aneb cesta ke slávě dojde svého konce mnohdy až po smrti jedince - a právě takový byl osud člověka jménem Ed Wood.

Dvojí přežití (2010) (pořad)

Tolik pomatenců, kteří komentují své "survivalové" zkušenosti z dovolené v Chorvatsku, ze sledování Beara a z houbaření za městem, tu už napsalo celkem slušnou řádku vtipných komentářů... :D Mě DS vyhovuje - dva rozdílní lidé s rozdílným názorem na věc - Cody je člověk tvořivý, přizpůsobivý a naproti němu, jako přesný opak Dave - rovně vpřed,ulovit a zabít - proč dělat věci složitýma, když to jde jednoduše. DS je příjemná zábava a pustím si ho radši než cokoliv, co tyto dny běhá v každodenní televizní "hitparádě". Gaučový kult Beara Gryllse se tu nezapře :)))

Rec 2 (2009)

Díky tomu, že chybí aspekt gradace, který posunul jedničku na úroveň na jaké je, se stal tento kousek spíš "volným" pokračováním. Absolutní nedostatek atmosféry spolu s nulovou profesionalitou zasahující jednotky, podtrhuje snad jen potřeba náboženství a kněze jako ambasádora absolutního dobra v jinak mrzkém hororu. Prvek náboženství a pozice dobré církve, která nás všechny ochrání se objevuje ve filmech čím dál častěji - stačí vytvořit imaginární zlo a znovuzrození tisícilété církve může začít - už mi to leze krkem.

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater (2010) odpad!

Nic neříkající zbytečnost, která postrádá absolutně všechno, co by z ní film jakkoliv udělalo. Výstřih nějakých pochybných záběrů - pod které bych se styděl podepsat jako režisér. Tohle dneska zvládne kde kdo... Žumpa.

5 Days of War (2011)

Rozhodně bych neoznačil Rusko tak černobíle za absolutní zlo stejně tak jako Gruzii za absolutní dobro. Myslím, že právě u této problematiky hranice dobrého západu a zlého východu padají - stačí se jen podívat jak se zachoval Saakašvili v 90. letech - jeho represe a totální cenzura všech medií. Bylo mi blivno, když ho režisér líčil jako heroického lidumila.. Ač jsem zapřísáhlý volič pravice tak musím jednoduše podotknout, že ten prozápadní patos celého filmu snižuje jeho celkovou faktickou a co hůř (beru-li v potaz film a ne lidi, kteří během tohoto konfliktu zemřeli) i tu filmovou hodnotu na hodně slabý průměr.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Tenhle kraťounký seriál dráždí mé chuťové buňky víc - než kupa lidských samiček naložených v čokoládě.

Jackass 3.5 (2011)

Proč já tu zrůdnost vlastně sleduju, když trnu u každého třetího záběru ? :-))))

Pařba v Bangkoku (2011)

Kdyby se na konci neobjevila ta obtloustlá nula v úpadku, tak by to bylo snad ještě snesitelné, ale takhle ?

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Moudra a postřehy ze všedního života u kterých je nutno dodat, že bez formálního obalu - škoda jen, že to s Dylanem a jeho "stářím" nejde jako s vínem - občas mi připadá, že lehce ztrácí pojem o tématech ke kterým hovoří a dostává se do cyklů ve kterých se mnohdy opakuje.Naštěstí je tohle problematika až pozdějších skečů a z toho důvodu je pro mě kousek "Monster" za plný počet bodů.