Příběhy slavných - Dobře namíchaný Jiří Adamíra (2002) (epizoda)

Nedá sa neoceniť adekvátne striedanie spomienok kolegov a divadelných ukážok,no a neodmyslitelný je fakt, že je to dokument o nenapodobiteľnom umelcovi, ktorý nepodal iný ako neprehliadnuteľný výkon.Neopovážte sa nesúhlasiť!

Konzultant (2013)

Film je dobrý, keď jednoducho diváka baví.Bavil ma fakt, že sa nepozerám na tradičný príbeh. A bavili ma herci, nie však postavy. Vadila mi brutalita a depresívna nálada vyvolaná hlavne tým, že všetci a všetko tu bolo negatívne, nebol tu žiadny sympaťák, žiadna nádej na zlepšenie surového sveta, v ktorom ešte i tá romantika nie je to, čo by mala byť.Možno by som viac mala kritizivať súčasnosť zobrazenú filmom než samotný film, našťastie je mi vzdialená rovnako ako "veškeré" praktiky hlavných hrdinov, nehrdinov a kartelov.

Muži proti ženám (2014) (pořad) odpad!

Nezáživné až debilné otázky, súťažiaci skákajúci si do reči, afektovanosť, trápnosť, nuda.Znesiem veľa, ale nedokázala som to dopozerať,čím sa zároveň ospravedlňujem, ak po pol hodine došlo k nečakanej premene škaredého kačiatka na krásnu a inteligentnú labuť.Dobrý moderátor by však mal vedieť odlíšiť gagy a gáganie.

Po zániku Země (2013)

Druhý spoločný film dvoch Smithovcov si zaslúži s prižmúrením oboch očí dve hviezdy, aj tie dve Zlaté maliny.Len nie žiadny druhý diel, prosím, dvakrát na tú istú planétu nevstúpiš!

Fakjů pane učiteli (2013)

Téda, a my sme nikdy v škole nemali na výtvarke vláčikové grafiti, ani také zaujímavé exkurzie u magorov drogových či nacistických, a celkom obyčajne sme skákali cez kozu. Neviem síce, či by som brala zrovna strieľajúceho a grgajúceho pedagóga, či moderného pestrého Romea, viem však určite, že podobnú sviežo-zábavnú oddychovku si dám kedykoľvek s chuťou väčšou než akú venoval hlavný hrdina pivu a zbíjaniu / takému i onakému/.

Prince Avalanche (2013)

Ani naše životy nemusia byť päťhviezdičkovo originálne, vzrušujúce a úžasné, aby sme si ich krásne užili. Neobyčajne ma bavia "obyčajní" herci v obyčajných príbehoch.

Ať žijí duchové! (1977)

Som jediná, ktorá sa najviac rehotalaˇscéne, keď po tom,ako dostal Jouza v plachte po hlave, začne spievať Leontýnka, a chalanisko reaguje:" PILÁTOVÁ....." ?

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Zábavno-šialený návod na dlhovekosť. Allan nie je retardovaný, len sa v ňom skombinovala extrémna prispôsobilosť situáciam, ľuďom i režimom s tvrdohlavou snahou zaistiť si osobné pôžitky - jedlo, alkohol a vyhadzovanie čohokoľvek do luftu.Škoda, že nebol film dlhší, nie kvôli minulosti, ale chýbalo mi z knižky viac odbočiek a motaníc v "súčasnej" línii. I tak osviežujúci príbeh i humor neamerického typu.

Na hraně zítřka (2014)

Príjemných prekvapení nie je nikdy dosť.Že to bude až tak vtipné a nápadité, som fakt nečakala. Našťastie sa tu nepitvú mimozemšťania ani pozemšťania, tak prosím vás nepitvite ani príbeh, bežte sa zabaviť do kina pri fime, kde nájdete všetko.A nie raz.Ani dva. Ani...

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Jedna z najefektnejších presiloviek, aké som kedy videla. A to skóre ! Žasnem, aký je vlastne jednoduchý návod na skvelý akčný film - žiadne veľké kecy, decentný humor a veľa parádnej a zároveň prehľadnej akcie. Ráta sa mi, že hlavný hrdina zostal sám sebou a pritom nepôsobil trapne, k čomu určite pomohli ideálni parťáci a adekvátny protivník. A keďže som sa prišla do kina baviť a nie analyzovať politickú situáciu a logické súvislosti, odchádzam vyškerená a pripravená urvať kapitánovi a zimnému vojakovi a komukoľvek všetky hviezdy a napáliť ich rovno sem !