Tropická bouře (2008)

Jak Stillerovky moc nemusím tak tahle mě královsky pobavila. Naprosto úžasný, kulervoucí a vtipný začátek, vystřídal prostředek na půl plynu, aby pak na konci Ben zase zabral. Filmu vévodí přesní herci, především Stiller a hlavně geniální Downey Jr. Toma Cruise jsem po prvé ani nepoznal, ale tu postavu si hodně užívá a ten jeho taneček je fakt hustej. Tropická bouře je zdařilá komedie, ale přeci jen mohla zabrat ještě trochu v prostřední části.

Svítání (2009)

Zajímavě pojatá upírána,podkreslená výbornou hudbou. Svět ve kterém žijí upíři ve většině a krev je nedostatkové zboží. Ve filmu je několik dobrých nápadů ať už honička v autě za denního světla kde díry od kulek rozhodně nedělají dobře upířímu řidiči či obrácená proměna. Jediné co mě trochu vadilo je přehnaná drsnost některých scén, ale to k upírům zřejmě patří. Sam Neill je kvalitní padouch, zase. Ethan Hawke slušný klaďák a Will Dafoe konečně po nějaké době kope za ty dobrý. Celkově je film herecky nevýrazný viděl jsem všechny zůčasněné hrát jinde lépe, ale je to dostačující pro to aby mě to nerušilo. Podívat a zapomenout. Uděluji 3,5* P.S.: Ještě bych rád dodal....Tohle Svítání je mnohem lepší než jisté nejmenované Stmívání. :-D

Tři životy (2007) (TV film)

Dyk je přeci jen mnohem lepší zpěvák než herec. Tahle pohádka podle mě měla potenciál, stačilo by víc zafinancovat, propracovat scénář a postavám dát větší hloubku, pak by to mohla být jedna z nejlepších pohádek.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Velice povedený film. Ani mě tu nesr..a dětská postava, ba naopak, podle mě Dorotka zahrála velmy dobře. Oni herecké výkony jsou v mých očích největším kladem tohoto filmu Jitka „asi nejhezčí česká herečka současnosti“ Čvančarová podala dost možná svůj nejlepší výkon (sic můžu porovnávat snad jen s růžovou ordinací a několika malými štěky. Tento výkon byl o několik parníku dále) Pro mě veliké překvapení onoho roku 2008.Pro mě jeden z tě lepších filmů které se u nás za poslední léta urodili.

Ace Ventura Junior: Zvířecí detektiv (2009) (TV film) odpad!

Ještě že Jim Carrey není po smrti, jinak by se otáčel a řval v hrobě, vylezl by z něj jako zombivec a došoural se zakousnou, ne roztrhat na kusy kretény co zhanobili jeho dost možná nejlepší film. Tragickej a nesympatickej hlavní tlusťoch je jen schnilé jablko na vršku hnusné šlichty. Jeden z filmů který je třeba vidět aby mohli být doceněni ty opravdu dobré.

Rango (2011)

Slušná pocta westernovému žánru se skvělou hudbou, obstojnou zápletkou a sympatickým hl. Hr. Přesto pro mě trochu zklamání. Čekal jsem větší prču a mohlo tu být více akce (skvělá scéna s netopýry to nezachrání), taky škoda malého využití chřestýše Jacka. Suprová animace zachraňuje celý film, v tomhle směru jeden z nejlepších animáků. Jako celek bych řekl jeden z lehce nadprůměrných.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Řekl bych, že tohle je začátek jedné z nejlepších filmových sérii jaké kdy kdo natočil, tím pádem absolutní vrchol Spielbergovi tvorby. Nic dašílšího není potřeba psát, jistě už bylo všechno řečeno. No možná maličkost, tohle je pro mě druhý nejlepší díl po Poslední křížové výpravě.

Zaklínač (2001)

Jedna hvězda za přesně obsazeného a výborně hrajícího Geralta, druhá za pěknou hudbu. Všechno ostatní co je v tomhle filmu vypadá jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Nepřehledný miš maš několika povídek který vůbec nefunguje jako souvislí příběh. Možná kdyby pánové zfilmovali pouze a jedině přímo povídku Zaklínač a to pořádně, bylo by to o hodně lepší. Další možnost by byla kdyby si pánové vytáhli několik důležitých postav a natočili úplně nový příběh který by se odehrával v zaklínačském světě s chytře naroubovanými odkazy na knihy, stejně jako se to povedlo v PC hře. Takhle si poláci zprznily svůj národní klenot.

Můj brácha má prima bráchu (1975)

Jedna z těch českých komedií, která se může zařadit do kategoriie „skvělá“. Podle mě hlavním trumfem je Roman Čada který, ač nejmladší účastník, dovedně táhne celý film.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Slušně vypadající nuda která si pomalu plyne k obstojné závěrečné bitvě. Asi nejvíc se mi tu líbí animace zvířat především lev. Z hlavních hrdinů mě nejméně vadil Petr, naopak nejvíc na přezdržku byla (jak už to tak většinou bývá) nejmladší Lucie. Film ještě slušně zachraňuje kvalitní hudba. Fantasy je zdá se prokletý žánr. Nebýt LOTRa, asi by byl po uši v bahně, díky němu a několika málo dalším vyjímkám je v bahně jen po krk. První díl Nirnie bohužel moc nepomáhá s jeho vyproštěním, ale naštěstí ani nezašlapává.