Vyfič! (2009)

Příjemná, zábavná a oddychová podívaná. Tradiční příběh kterých už jsem pár viděl. Hlavní hrdinka tak trochu rebelka která si dělá co chce s né moc chápající matkou. Jenže film je hlavně o Derby které mu dává tu správnou šťávu. Drsný ale zábavný sport. Elen je dobrá ( i když ne jako v Juno) a s přehledem táhne celý film, přesto si myslím že ještě trochu víc zaválela Juliette Lewis. Jo jo takovýhle nenásilný a nenáročný filmy mě bavěj.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Jeden z těch filmů o kterých si myslím že je výjimečný, jen nedovedu říct čím. Možná je to tím že mě na začátku pohltil a na konci zase vypliv a já celou stopáš nedokázal odtrhnout zrak. Výborně režijně pojaté, skvělá hudba, vynikající Whishaw ztvárnil netradičního hrdinu. Který může vypadat jako uchyl, ale ve skutečnosti jím zas tak není. Potěšili tradičně výborní Hoffman a Rickman. Snad jen to podle mě přehnané finále, kdy přiměl celí dav k možná největší grupensex scéně ve filmech jen pomocí malého flakonku parfému. Myslím že by stačilo kdyby ho díky flakonku prostě pustili. A možná právě za to dávám jen 4*

Starman (1984)

Dobré ,ale podle klasického schématu natočené SCI-FI s několika málo dobrými nápady. Hlavní předností filmu je kvalitní a příjemný výkon Jeffa Bridgese a půvab Karen Allen. Film co vůbec nenudí.

Prokletý ostrov (2010)

Přiznávám že Lea moc nemusím, ale uznávám ho, nejspíš je to jeden z nejlepších herců současnosti. Poslední dobou jsem ho viděl vždy ve vynikajících filmech, kde byl vynikající. A stejně tak i tohle Leo táhne a strhává na sebe většinu pozornosti a k tomu mu pomáhá vysoce kvalitní scénář s pointou která by mě nenapadla. Film který mě oslovil svou atmosférou a ani minutu jsem se u něj nenudil.

Moje krásná čarodějka (2005)

Nebýt tu Nicole a nebýt tak roztomilá hodil bych tenhle film do horoucích pekel. Komických situací je tu málo a slabý scénář ničí naději na nenudnou podívanou. Ferrela nemám rád takže mě tu vyloženě vadil, ale příjemná Caineho rolička byla malá ozdůbka. Ještě některý kouzla byli celkem chytře vymyšlené a i efektní. Celkově je to nuda.

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Velice kvalitně natočené, na to že je to amatérský počin.Mě se to líbilo především po režisérské a hudební stránce. Dejte Popovoj prachy a natočí nám AvP3 že budem zírat.

Nezvratný osud 5 (2011)

Mám rád tuhle sérii, přesněji její první tři díly. Čtyřka už byla pěkná tragédie na kterou jsem koukl ze zvědavosti. Ze zvědavosti jsem koukal i na pětku a jak to v mých očích dopadlo?? Nezvratný osud si nikdy moc nezakládal na kvalitních hereckých výkonech (snad kromě jedničky) a tady je to znát. Herci hrajou to co je potřeba, někdy hůř někdy ještě hůř. Největšími taháky nezvratných osudů pro nás mužský byly vždy obsazení v ženských rolích (především od 3tího dílu) Většinou se ve filmu objevila jistá šťabajzna která trochu zpestřila pokoukání. V pětce je to Olivie, kterou bych osobně obsadil do role Molly jen aby tu strávila víc času, protože to je možná největší kočka Nezvratných osudů. Hlavním tahákem FD byli hlavně efekty a smrti. A jak se mi jeví ty v pětce?? Řekněme že si režisér a scénárista vystříleli munici hned na mostě a pak už neměli čím pálit. Film je pak docela nudný a některé scény jsem předvídal už na začátku. Pánové si taky mohli odpustit takové ty efektní perličky (viz přejeté oko bylo fakt na víc) Stejně tak propojení s prvním dílem bylo dost uhozený. Pravidlo zabíj nebo budeš zabit mě taky nějak nenadchlo, nakonec se to zvrtlo v klasickou vyvražďovačku. To už si mi víc líbil nápad „zachraň někoho a smrt se přesune na dalšího.“ FD5 mě v některých chvílích docela napínal, ale celkově mě nechal spíše chladným. Schválně jestli nějakého pána scénáristu napadne „ co kdyby tak jak umřou v hrdinově vizi, tak podobně nakonec umřou v reálu.“ Myslím že by to mělo dobrý potenciál pro připravování hlavních zvratů (čti smrtí). No ale to je jen takovej můj malej nápad. Klidně bych to zkusil napsat :-D, ale nemám na to trpělivost a dostatečný talent.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Pro mě mnohem lepší než Shrekovský či Madagaskarský vánoční počin. Čtvrtou hvězdu jsem nedal jelikož je to málo vtipné.

Juno (2007)

No to my řekněte kde se v tak drobné holčině bere tak velký talent. Elen předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů jaký jsem kdy viděl. Dlouho se mi nestalo abych herci či herečce věřil každý jeho pohyb tak jako zde. Není to jen Elen která válí, je to i Jennifer. Tyhle dvě dávaj zbytku obsazení na frak. Již zmíněné výkony podporuje hravá režie, výborná kamera a geniální hudba. Juno je film který musíte mít rádi, Juno je holka kterou musíte milovat. Kdyby to šlo přál bych si holku takovou jako je Juno. TOP 10ítko těž se, Juno přichází.

Zelený sršeň (2011)

Chytrá, bláznivá oddychovka která mě docela bavila. Reid jako ten trouba, Kato jako ten machr. Cameron je pořád kočka, možná že čím starší tím větší, ovšem mám pocit že její postava je tu maličko na víc. Dále by mě zajímalo proč pořád obsazují skvělého Waltze, když mu nedaj řádnej prostor a jeho záporákoj důstojnější skon. Ovšem jedna z nejskvělejších scén byla jeho první kde spolu s ním zaválel před svým skonem James Franco. Během první půlky filmu mě také vadili ty podivně ustřižené scény, kdy jsem měl trochu problém se orientovat cože se to vlastně děje, ale poměrně rychlí nástup Sršně na scénu vše vynahradil. Jo a taky bych vyzdvihl scénu ve které si Kato a Reid dávají do ciferníku (přesněji Kato Rejdou) která mě připomněla Růžového pantera.