Václav (2007)

Ať je to jak chce tenhle film je kvalitní díky skvělému výkonu Ivana Trojana. Hrát hlavní úlohu někdo jiný je to sr…a. Oni vůbec všichni herci na mě působili velice dobrým dojmem a v porovnání, třeba s nedávno viděným Gymplem či jakýmkoliv nováckým seriálem hrají jak z partesu. Soňa Norisová je velice krásná ženská a k tomu mnohem lepší herečka než její ségra. Václav nepatří mezi přední české filmy, ale rozhodně patří mezi ty nadprůměrné. Pro mě nejlepší film s Trojanem.

Boeing 747 (2003)

Hvězda je za to že to není zas tak hrozné aby se na to nedalo dívat. Naopak, neuvěřitelně jsem se u toho řechtal, protože stupidita tohohle filmu byla k popukání.

Dračí klon (2003) odpad!

Deset minut a dost. Chtěl jsem tomu dát větší šanci, ale ty kecy a neuvěřitelně vážní a špatní herci mě přesvědčili že bych měl vypnout televizi a zas pro změnu jít a naštípat dříví do krbu, což se ukázalo jako mnohem smysluplnější. I tak za jakéhosi masochizmu si film někde seženu a podívám se na celí, i když nevím proč. Snad kvůli tomu mému pravidlu co říká. „Jednou za čas je třeba kouknou na opravdu špatný film aby člověk docenil ty doopravdy dobré.“

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Viděl jsem „náhodou“ pár dílů a slušně řečeno,je to hnus. Otravní a otřesní herci , nevtipný až trapný scénář a nezachrání to ani docela pohledná hlavní hrdinka. Prosím už nás nezatěžujte těmihle hroznými seriály.

Gympl (2007)

Dlouho jsem oddaloval zhlédnutí tohohle filmu a zdá se že jsem dělat dobře. Film mě zaujal svým tématem, ale už ne tak zpracováním. Herci mě všichni připadli průměrní až hrozní (možná to bylo naschvál) snad až na Tomáše Matonohu. Lenka Jurošková je opravdu velice talentovaná(když ukazuje své zjevné půvaby). Není to úplná katastrofa, tento film.Většina našich režiséřů točí filmy které nuděj nebo jsou tak otřesný že se nedají snést ani deset minut. Na Gympl se dá koukat a dá se i dokoukat, ale mě nezaujal.

Orphan (2009)

No tak tomuhle říkám horor jak se patří. Výborně obsazený(milá přítomnost Karla Rodena), skvěle zahraný hlavně Vera a Isabelle (jak to že Isabelle za to nemá Oskara, nebo jiné ocenění-vždyť předvedla jeden z nejlepších ženských výkonů). Grandiózně stupňovaná atmosféra až do kulervoucího finále. Hudba která skvěle podkresluje dění a vlastně tvoří hlavní složku atmosféry. Tohle je film u kterého scénář funguje přesně jak má. Během prvních deseti minut vás vtáhne, postupně semele a nakonec vyplivne a vy si jen říkáte „Tohle nemělo chybu.“

Román pro muže (2010)

Jedním slovem NUDA. Film nezachrání ani velmy nadprůměrné herecké výkony, především Vladyky a Hybnerové. Nevytrhne to ani těch pár samostatných vtipných vtipů. Nic jsem od toho filmu nečekal tím pádem z něj nejsem rozmrzelý ani nadšený, prostě další film který jsem skouk jen kvůli hodnocení a hned zas vyšumí.

Hunger Games (2012)

Hunger games je …(chvíle přemýšlení)… dobrý film, ale nevyhnul se neduhům většiny zfilmovaných knih.Snažím se z odstupem času na film koukat dvěma pohledy. Jako knihou nezasažený a jako ten co ji pár dní pře shlédnutím dočet. Režisér to pojal po svém(vadila mi ta divně houpavá kamera, časem zdá se sehnali stativ) a scénárista si to místy dost usnadnil (stejně tak i Katniss) a jde to dost přímočeře rouvnou do her. Takže ti co nečetli, některé scény nepochopí a ti co ji četli (jako já) tak se u jiných scén zase budou kroutit,vrtět hlavou a řvát na celý sál že to tak nebylo (já takový nejsem),ale měl jsem sto chutí především u scény kdy Katniss ukazuje jak skvěle umí střílet, ta scéna neměla vůbec žádnou šťávu. A takových scén kdy jsem kroutil hlavou a křičel „PROČ“ se tu ještě pár najde, ale musej se hold skousnout. Velice se mi líbili scény mimo arénu, které ukázaly jak to asi mohlo být (proč kolem katryss zapálili ohýnek, jak to bylo když dala kolem Routy květiny atd.) U obsazení jsem měl jasno u jedné osoby už od trajlerů. Jennifer Lawrence je Katniss přesně jak jsem si ji přestavoval.Není nějak krásná ,ale je zvláštně úůvabná a vyzařuje z ní takové to charisma. (tu holčinu musím začít sledovat) Snaží se a spolehlivě táhne celí film. Woody Harrelson je jednoduše boží a Hutcherson je hvězda jedné scény a to jeho rozhovoru kdy vyzná své city. Výborný byl také Stanley Tucci který si komentátora skutešně užíval a místy sloužil jako oznamovatel Katnissiných myšlenkových pochodů (i když trochu neohrabaně) Takže,, jo já myslím že bych Hunter games mohl doporučit. Jděte na ně není to špatný film, ale pokud znáte knihu budete místy skřípat zubama. Za Jennyfer a za to že to není tak zčubený jak by klidně mohlo být, dávám nakonec pěkný ****DODATEK: Od zhlédnutí filmu(což je asi tak týden od napsání první části komentáře) ho nemůžu dostat z hlavy. Není to tím že by byl tak úžasný, spíš si myslím že jsem ho přehodnotil. Pořád si myslím že jeto dobrý film, ale to je jen za tři, tak co tam dělá ta 4. Opravdu mě vadí nedotaženost klíčových scén i celého konceptu.(rozhodně to má na víc) To že některé kvalitní pasáže z knížky tu vůbec nejsou, tak s tím už jsem se smířil. Musím se však zmínit o celku důležité věci a to je Mlatova smrt, která mě připadne jako by si ke konci scénárista vzpomněl že má ve hře ještě jednoho hráče a tak to vyřešil vyjeknutím z lesa. Nuda. Osobně bych bral souboj na nože s Catem. Člověk nemůže mít všechno.Dodatečně uděluji *** s tím že to v dalším díle snad bude lepší. Dlouho jsem neměl s žádným filmem takovou potíš jako právě s HG

Jekyll (2007) (seriál)

Grandiozní převedení jedné z mích oblíbených knih do seriálové formy. Moffat je velmi dobrý scénárista a i když mu tu scénář někdy drhne nemůžu jinak než zatleskat. Není to žádná nekonečná série. Tady se jde hned od začátku pěkně z ostra a dobrá kvalita se drží po celou dobu. Za tak krátkou dobu se v seriálu stihlo vystřídat opravdu velký počet žánrů: Od hororu, akci ,romantiku až po tarantinovskou konverzačku či černou komedii ( jo jo Hyde má pár hlášek kterým jsem se chutí zasmál). K herců nemám výhrady. Tahoun Nesbitt je jednoduše dokonalej a jako Hyde geniální. Gine Bellman jsem věřil každý pohled a k tomu je půvabná. Nejpříjemnější pohled byl na krásnou Michelle Ryan, která je malou ozdobou a svou roli zvládá docela slušně(osobně bych ji dal víc prostoru na úkor detektivek). Jekkyl je vynikající seriál a i když se nakonec nedostává do mé TOP 10, kam měl po prvních třech dílech našlápnuto, pořád je to seriál který mi nějakou dobu uvízne v paměti. Jen tak dál Pane H… teda Moffate.

V pasti (2005)

WOW ,nemyslím tím World of Warcraft, ale údiv značící uznání. Tohle je jasný důkaz toho, že efekty, herecké hvězdy, hromada peněz ,megalomanské scény nejsou vůbec potřeba. Stačí mít k dispozici jeden dům, dva skvělé herce(přesněji jednu geniální herečku a jednoho výborného herce), špičkový scénář, režiséra co to dokáže skvěle ukočírovat a vytvořit skvělou šachovou partii, nebo chcete-li, hru na kočku a myš kdy není (hlavně ze začátku) úplně jasno kdo je kdo.