The Canal (2014)

Rodinka se nastěhuje do krásně vypadajícího baráčku a ono tam začne manželovy šplouchat na maják, protože zjistí, že před sto lety se v tom domě stala vražda..Takový ten klasický neoriginální hororový příběh, avšak s parádní atmosférou a ozvučením, kdy se šponuje očekávání a napětí diváka až do samého konce.Také se najde několik drsných scének a lekaček k zapamatování. Kdo rád zajímavé kousky, směle do toho 7/10

Ansisung (2018)

Velkolepých válečných filmů ze zemí rozsypaného čaje není nikdy dost! Tentokrát někdy v kolem roku 700 (podle historických pramenů) jde samozvaný císař s 200 000 vojáky na Pchjongjang. Avšak ještě před tím mu stojí v cestě jedna pevnůstka s 5000 vojáky a jejím velitelem, kde strategie a taktika jsou jeho mladší sourozenci :D Krása sledovat a čekat, s čím vždycky přišel a odrazil nepřítele. Dvě hodiny utekli jako voda, bohužel nechybělo pár slabších míst, ale to tak nějak k těmhle filmům asi patří. Pro fanoušky asijských bitev, povinnost 7,5/10

Složka 64 (2018)

Konečně zase návrat Oddělení Q s novým drsným případem, který je založený na skutečných událostech v Dánsku..Mám rád tuhle sérii a doufám, že tohle nebyl poslední díl 8/10

Manhunt (2019) (seriál)

Opět parádní krimi/drama z VB. Těm anglánům prostě tyhle drsné kousky podle skutečných událostí jdou nejlépe. Tentokrát o h*jzlovi co zabíjel mladé holky v Anglii, cca před 15 lety. 7,5/10

Gentleman s pistolí (2018)

Poslední film Roberta Redforda. Příběh zloděje gentlemana, který nedokázal celý život postát na místě, ale furt musel někde něco vykrádat, nahánět se s policií nebo utíkat z vězení (prý 18 úspěšných útěků). Ve filmu sledujeme také konec kariéry tohoto zloděje, kdy na stará kolena se svými kumpány důchodci vykrádají banky. Jako rozlučka je to pěkný film, ale koho nějak R.Redford nebere, tak to bude rutina. Mezi nej momenty za mě, jak Redford nasedl na koně, hned jsem si vzpomněl na můj oblíbený western Butch Cassidy a Sundance Kid. 7,5/10

Legenda jménem T-34 (2018)

Konečně zase řádný ruský válečný film! A tentokrát s partou tankistů a jejich T-34kou. Po úvodní bitce se z osazenstva tanku stanou zajatci. V táboře však poručík Ivuškin dostane nabídku k poslední bitvě a zároveň ho napadne plán útěku do Československa... Tankové bitvy nemají chybu, efektní zpomalovačky na každém kroku, přelety nad bojištěm, bohužel jen ty triky a digi-efekty někdy nic moc, ale to už je tak standard u ruských filmů. Nechybí samozřejmě špetka lásky. Nejlepší je však kamera uvnitř tanku, a to jak tam všichni řvou a hláškují, hlavně teda řidič Vasil :) Nejsem tankový specialista, takže mi je jedno, jestli ten má víc pancířu a ten větší kanón, já se bavil a pěkně to všechno odsejpalo 8/10. PS: Natáčelo se i u nás a přijde i Carda :D

BlacKkKlansman (2018)

Jaksi už po 20 minutách, jsme se ženou se začli už nudit..A několikrát jsem to chtěl vypnout. Taky jsem původně čekal,že tam bude více srandy.. No ono se ale bohužel furt jen debatovalo a kecalo. Prostě další kritika rasismu,společnosti a americké politiky, která mě nudila až do konce..Vlastně až ten sestřih videí na konci, ze současnosti mě zvedl ze židle.. 5/10

Halloween (2018)

Těšil jsem se zase na povedený horor a více méně, jsem spokojen. Halloween a zabiják s maskou Myers upravený pro dnešní publikum, super atmosféra, jak z hororů 80/90.let. Povedené vyvražďování i finální zúčtování :) Bohužel už si nepamatuji původní Halloween 1 a 2, takže nemůžu říct, jestli je to pokračování se ctí, ale velice rád kouknu na ty původní filmy. 7/10

Heavy Trip (2018)

"Chlapci, život je jako klitoris. Pohybuješ se okolo něho, ale nikdy si nemůžeš být jistý, že jsi ho našel." "Ty jsi ho nenašel." 👌 Naprostej metalovej nářez od frajerů ze severu. Dlouhovlasá metalová bandička z jednoho prdelákova sní o tom jak si jednou zahraje na nějakém festivalu. Nejdřív ale musí udělat svou vlastní skladbu a vymyslet název kapely. Poté už jim nic nebrání splnit si sen... A mě nic nebránilo se válet a brečet smíchy pod stolem 😁😁 Hlášky padají jedna za druhou, že jsem si i musel tu danou scénku pustit znovu a to se mi dlouho nestalo. "Lepší se posrat, než mít na vždy zácpu!" Originální a zábavnej kousek, který tvůrci tvořili od srdce a s láskou k metalu. Hned jak budou české titulky, pouštím znovu a znovu.. A uz teď se těším na dvojku 9/10 Doporučuji všemi dvaceti!!! PS.: Budou i teroristi a vikingové :D

Léto 84 (2018)

Další povedený výlet do osmdesátek s nerd partou kluků, výbornou hudbou, příběhem o sériovém vrahovi a brutálním zakončením...Pěkná nostalgička a návrat do mládí 😁 Natěšenost na další Stranger Things je zase o něco větší. 8/10