Liga spravedlnosti (2017)

No tak opět se tvůrci nedomluvili co vlastně chcou, dospěláckou podívanou, či dětskou báchorku.. Flash mě už od začátku iritoval a jeho rádoby "hlášky" opravdu nevím kterej ňouma psal. Bavil mě akorát Batman a Aquaman. Nej hláška od Batmana je ta ohledně Aquamanovi vidličky. Na mlátičky a zpomalovačky se dalo dívat, ale poslouchat srdceryvné rozhovory a jak nese ten a onen vinu, to by se nedalo poslouchat ani po 5 pivech... Je to škoda a už opravdu nevěřím, že někdy vznikne film od DC co bude stát TO! 7/10

Sněhulák (2017)

No tak fakt nic extra... Roztaženej děj, kdy se dlouho nic neděje, nechápete logiku postav a když už se těšíte na finále, tak vlastně se ani není na co těšit.. Ještě, když je toto od borce spisovatele Jo Nesbø a tenhle díl měl být začátkem velké série. Někdo si ukousl moc velké sousto a dojel na to. Když už něco kvalitně zpracováno od tohoto spisovatele, tak doporučuji Lovci hlav, to je jiná nálož. Tenhle pokus za 5/10

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Pro mě hodně povedená epizoda, kterou řadím k těm lepším. I když tu je jen jedna-dvě hi-tech vychytávky. Shodou náhod, po párty srazíš člověka a po 15 letech se ti to vrátí. A ty musíš konat... Rozhodně čtečka vzpomínek, nepředstavuje vůbec nic dobrého... 8/10

Čára (2017)

Jedna rodinka ze Slovenska, co pašuje cigára a uprchlíky přes hranice. Filmy od Slováků si vybírám opatrně, stejně tak české a musím říct, že jsem spokojen. Z Maštalíra v roli šéfa party a táty šel strach, babička (Vášáryová) - výborná a plno dalších postav. Příběh měl spád i atmosféru. Ale nejlepší byli stejně ty vtipné scénky, kdy jsem kolikrát spadl pod stůl, na ty si vždycky rád vzpomenu a kouknu. Doporučuji 8/10

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Super námět, jak rodiče chtějí své děti na každém kroku kontrolovat, určovat co smí vidět a nevidět, prostě až moc přehnaná rodičovská starostlivost. Tady vyobrazeno pomocí jedné tech.vychytávky. Příběh nijak moc nepřekvapil, prostě jsem tušil, že musí přijít to a to, jen jsem čekal kdy. Rozhodně bych to pustil všem bláznivým matkám, ať se vzpamatujou..7/10

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Opět virtuální realita a zase trochu jinak. To temné a drsné se zde hodně střídá s humorem a někdy až parodií, ale to vubec není na škodu. Jinak ústřední hrdina, pěkně zahráno. Tak a jde se na další díl :) 8/10

To (2017)

Na klauna jsem byl zvědav, původní film jsem neviděl a knihu nečetl. Rozhodně jako "pohodový" horor na jeden večer vystačí. Ale že by něco nového, to se říct nedá. Parta lůzrů nic moc, oproti té v Stranger Things. Nejvíc mě sr*l ten ukecaj s brejlema, nevím k čemu tam bylo potřeba tolik debilních keců, odlehčit atmosféru? Jde to i jinak. Samozřejmě se i našlo pár nenormálních nápadů, např.: Budem držet všeci při sobě, za 5 minut, nic neřekne a jde do prd*le...Takové věci mi pak zkazí celkový dojem, škoda.. Ale i přes to vše, scénky s ukousnutýma končetinama a krví z umyvadla se povedli. I pár povedených záběrů s kamerou se našlo. Na druhý díl kouknu, jsem zvědav jak to dopadne. 7,5/10

Blade Runner 2049 (2017)

Filmový majstrštyk, který vůbec nezaostává za původním filmem. Dvou a půl hodinová jízda, atmosférickým, hypnotizujícím a dechberoucím světem Blade runnera. Rozehraný příběh z jedničky i jeho myšlenka se tady pěkně posouvá o level víš a vše je promyšleno jak se patří. Design, výtvarná složka a ta !kamera!, spolu s perfektním hudebním doprovedem tvoří něco, co se těžko popisuje. To chce vidět (stejně jako Nolanův Dunkirk) a nejlépe v kině, jak to mě štve, že já to viděl jen na pc.. Režisér D.Villeneuve je frajer, má svůj styl a kdo viděl už jeho několik předešlých filmů, ví do čeho jde. no ne?!!! Tolik výborných nápadů, co přenesl do filmu, byla radost koukat. Mě nejvíc dostala ta scéna, kdy za ním přišla ta lehká děva + ta jeho domácí 3D holka. Zobrazení toho propojení, opět s tou famozní hudbou,uff. Alě těch nezapomenutelných scén tam bylo vícero. Určitě za nějaký čas kouknu znovu. Klidně bych ještě další hodinu vydržet být ve světě Blade Runnera. 9,5/10

Blade Runner (1982)

Konečně a taky díky dvojce Blade Runnera, jsem se znovu kouknul(už ani nevím kdy jsem to viděl a kolik jsem toho viděl) na tenhle sci-fi atmosférický kousek, který ani po letech neztrácí nic ze své krásy. Je to klasika, co by každý fanoušek sci-fi měl mít nakoukáno. Atmosféra, výborný hudební doprovod, kulisy, herci ještě za mlada :) Hlavně teda lamač kostí Rutger Hauer, toho herce jsem měl vždycky rád. Na todle vždy rád kouknu, ještě sehnat režisérskou verzi a jsem spokojen. Jen R.Scott už takovou pecku nikdy nenatočí... No a teď se jdu pustit do 2049!!! Juhuuuu :) 8/10

Spravedlnost pro mou dceru (2016)

Příběh muže, otce co dal slib své mrtvé dceři, že dostane jejího vraha do vězení, ať to stojí co to stojí.. Cena byla vysoká, nejen že to trvalo 27let... Nejhorší na tom je, jak člověk věří justici a zákonům nejen své země, ale ostatním. Jenže ti nahoře si právo a justici můžou upravit, tak jak jim se hodí(Německo), hlavně ať o tom neslyší celý svět..Film se drží faktů, kde vše důležité v daném roce je zobrazeno, tedy se někdy skáče po roce,jindy po pěti. Je to vlastně onemanshow otce zabité, D.Auteuila který zahrál tohoto otce na jedničku. Tohle je jeden z těch filmů, kdy máte chuť nabrousit sekery a okamžitě zajet na ty všechny svině,co to způsobili... Jen škoda,že to bylo tak krátké a emočně až ne tak nadoraz, jak bych si u takového příběhu představoval. Ale rozhodně doporučuji 8/10