Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Tak tu máme další novinářské drama, tři legendy na place, Nixon, válka ve Vietnamu,peníze a otázka jestli můžou noviny volně odkrývat tajné vládní dokumenty. Vyprávění na mě, někdy až moc pomalé a klasicky "americké".. Zase jsem o něco chytřejší, ale zajímavější a lepší je pro mě Spotlight (2015). 7/10

Vražda v Orient expresu (2017)

Púvodní kousek jsem neviděl, knihu jsem nečetl a tak jen řeknu, že povedené krimi-drama v kulisách jednoho dlouhého vlaku. Úvod v Jeruzalému byl podle mě zbytečnost, knírek detektiva mě iritoval už od začátku, ale to i u staršího Poirota :) Odkrývání skutečných identit a minulosti všech postav bylo zábavné a u toho jsem se nenudil. Na jedno odpoledne cajk 7/10

Bitva o Sevastopol (2015)

Ruský snajpr, teda snajperka. Ljudmila Pavličenková, žena z Ruska co zastřelila přes 309 obětí a stala se hrdinkou 2.sv.války. Avšak stále byla ženou, co chtěla lásku, dítě i rodinu. Film sleduje její začátky začátky u optiky, kdy si zabíjení i užívá, jak se poprvé zamiluje a díky válce a smrti o vše přijde, až po její konec u politiky. Samozřejmě není tohle jen romantické drama, zákopy, roztrhané končetiny a boje v Rusku(nejen Sevastopol) jsou zde vyobrazeny více než dosti. Mě se páčilo, jen škoda občas těch levných digi-efektů a hlavně dabingu... Spokojených 7/10

V písku - Příslib svobody (2015)

Jo todle se v učebnicích dějepisu nedozvíte. Že Dánsko, posílalo zajatce-nejčastějí mladé kluky na zneškodňování min z dánského pobřeží. Zde se sleduje skupinka kluků pod vedením jednoho drsného (výborně zahraného) seržanta. Každé ráno vstávají s tím, kdo zemře dnes? Bez jídla, vybavení, ponižování. Výborné poválečné drama. 8/10

Dej si pozor! (2016)

Tohle jsem našel kolem Vánoc, teda viděl trailer. A hned jak jsem ho viděl, říkám si: "Sám doma pro dospělé"!! Jednoduše: Barák bez rodičů, zůstává puberťák a Babysitter na hlídání, venku dva ex co jí furt chtějí a je o zábavu postaráno. O pár pěkných krvavých scének není nouze, jen to někdy trvá moc dlouho. Rozhodně trailer je velice dobře sestříhán, protože .... Není to nic extra, ale komu chybí Kevin, trošku krve i prča, ať koukne. Čím míně budeš vědět, tím líp a logiku nechte jinde :) 6/10

Thor: Ragnarok (2017)

Taika Waititi, frajer z Novýho Zélandu, co natočil výborný kousky jako Co děláme v temnotách a Hon na pačlověky, kde u obou jsem se řezal smíchy, originální vtípky a nápady, prostě radost koukat a né jednou. Takže jsem se hodně těšil na "trochu" jinak pojatého Thora. Stylizace do osmdesátek a barevnost to tu hodně oživila i díky stylové hudbě. Nespočet vtipných gegů, hlášek a nápadů, že si je nešlo ani všechny zapamatovat, bohužel i stinnou stránku to má, že někdy bylo až moc rádoby vtipných dialogů a osobně mě občas iritovali (už jen začátek na řetězu). Nejlepší postavou samozřejmě kameňák Korg, tohodle si poslechnout po ránu, tak do práce jdu hnedka s úsměvem na 16tku a ještě nechci zaplaceno :D A samozřejmě Hulk, jen tak dále s ním. Loki už mě přestal bavit, hned jak jsem ho viděl a už to asi nic nezmění... Rozhodně komiksovka pro celou rodinu, kdo chce něco náročnějšího Daredevil či Punisher jsou vždy nápomocní :) 7.5/10

Komorná (2016)

Tak konečně zase povedený kousek ze země rozsypaného čaje. Jeden podvodník chce získat dědictví jedné bohaté šlechtičny. A tak vymyslí plán s pomocí jedné zlodějky. Zařídí aby tuto zlodějku dosadili jako komornou té bohaté slečně a ukecávala ji, ať se provdá za Hraběte(toho podvodníka). ALE mezi těmito dvěma dívkami propukne vášnivá láska, je to však součástí plánu, či není? A po pár zásadních zvratech, si můžete být jistí, že nebudete vědět kdo koho chce podvést a okrást... Nejlepší postava - úchylák strejda, nechybí pár vtipných momentú a dojde i na lesbický sex. kde se nikdo ničeho nebojí a klidně by to mohl hodit režisér na nějakou porno stránku :) No a závěr neměl chybu, to se i mě prsty u nohou kroutili. 8/10

Hříšnice (2017) (seriál)

To si v pohodě sedíte s rodinkou na pláži u jezera a z ničeho nic, žena od vedle, která má dítě, rodinu a žije spořádaný život, vyběhne na chlápka co je taky na pláži a pobodá ho sedmi ranami.nožem. Přes soudem přizná vinu a vypadá to, že si půjde opravdu sednout. Avšak jeden vyšetřovatel-výbornej B.Pulman, mu to nedá a snaží se o ní a její minulosti něco zjistit.Avšak čím více se noří do minulosti, tím více mu je jasné, že bude mnohem více zúčastněných a nebude to tak jednoduché...Nechybí osobní problémy, totální výchova Ježíšem, drogy a sex..8 dílů po 45 minutách je rychlovka a stojí za to. 8/10

Naprostí cizinci (2016)

Tak tentokrát Italové a jedna konverzačka, která probíhá u večeře s přáteli. A co se stane, když někdo dostane "dobrý" nápad, at dá každý mobil na stůl a vše co přijde za zprávy, či volání, tak musí všichni vidět. Kdo ustojí svá tajemství a pro koho naopak to bude výhra? Rozhodně originální nápad, bohužel pro mě až moc blbých keců a zbytečných narážek.Zase ale pár pěkných zvratů i konec. Naopak konverzačka Jméno, ta je špica!! 7,5/10

Dark (2017) (seriál)

9,5/10 Musím to tam hnedka vypálit, protože tohle je bez debat seriálová pecka!!! Německo s Netflixem dokázalo něco, co by mu nejen čeští seriáloví tvůrci mohli závidět. V jednom zapadákově se oběsí jeden chlápek,pak je nalazena mrtvola dítěte a taky jedno dítě zmizí, začíná vyšetřování a odkrývání šokující minulosti všech ..Do ted taková normální kriminálka :) Ono je tu ale ještě jaderná elektrárna, cestování časem tam i zpět, skoky z minulosti do budoucnosti, že nevíš kde ti pak hlava stojí, bavení se o červích dírách a jak to vlastně funguje, postavy, které ze začátku třeba máte rádi, ale postupem času zjistíte, že vlastně nikdo tu není ten dobrej a každý má svou temnou minulost. To vše a ještě mnohem víc zabaleno v perfektním "temném" až depresivním tónu, kde kamera a audiovizuál je prvotřídně zpracováno a ta fantastická hudba!! Shlédnuto na jeden zátah a nedokážu si představit, že bych se díval po jednom díle, tolik informací, vztahových zvratů, co každý díl má, to bych byl v lese úplně :) Rozhodně občas nebylo na škodu si to pauznout a srovnat si to v hlavě, finále bylo na jedničku, většina částí skládanky do sebe pěkně zapadla, protože kdybych věděl, že to bude takovej masakr, dělám si poznámky a pak věřím, že by vše do sebe zapadlo jak má. Velice se těším na druhou řadu.Jsem rád za Netflix a takovéto originální kousky z Evropy. Kdo rád, zamotané skoky v čase, tak směle do toho!!! EDIT: Tak po 5 letech odkládání, jsem konečně shlédl jedním dechem 2. a 3. sérii a musím říct, že je to jeden z nejkomplexnějších seriálů s touto tématikou, co jsem zatím v životě viděl. Tvůrci prostě od začátku věděli kolik řad bude a co vše tam bude. Do detailu promyšlený a úžasný příběh, vývoje postavy, jejich vztahy, city, kdo, kde, jak a proč.. Koncem tohoto seriálu, se pro mě uzavřel 5letý kruh, odkládání, vzpomínání, třeba jak jsem byl zařezanej v sedačce při první sérii :) Snad nikdy na žádný seriál jsem tak nemyslel a nepřemýšlel nad ním. Naprosto mě učaroval a já doufám, že za pár let si ho dám znovu a opravdu NIKDY nezapomenu! 10/10