Dark (2017) (seriál)

9,5/10 Musím to tam hnedka vypálit, protože tohle je bez debat seriálová pecka!!! Německo s Netflixem dokázalo něco, co by mu nejen čeští seriáloví tvůrci mohli závidět. V jednom zapadákově se oběsí jeden chlápek,pak je nalazena mrtvola dítěte a taky jedno dítě zmizí, začíná vyšetřování a odkrývání šokující minulosti všech ..Do ted taková normální kriminálka :) Ono je tu ale ještě jaderná elektrárna, cestování časem tam i zpět, skoky z minulosti do budoucnosti, že nevíš kde ti pak hlava stojí, bavení se o červích dírách a jak to vlastně funguje, postavy, které ze začátku třeba máte rádi, ale postupem času zjistíte, že vlastně nikdo tu není ten dobrej a každý má svou temnou minulost. To vše a ještě mnohem víc zabaleno v perfektním "temném" až depresivním tónu, kde kamera a audiovizuál je prvotřídně zpracováno a ta fantastická hudba!! Shlédnuto na jeden zátah a nedokážu si představit, že bych se díval po jednom díle, tolik informací, vztahových zvratů, co každý díl má, to bych byl v lese úplně :) Rozhodně občas nebylo na škodu si to pauznout a srovnat si to v hlavě, finále bylo na jedničku, většina částí skládanky do sebe pěkně zapadla, protože kdybych věděl, že to bude takovej masakr, dělám si poznámky a pak věřím, že by vše do sebe zapadlo jak má. Velice se těším na druhou řadu.Jsem rád za Netflix a takovéto originální kousky z Evropy. Kdo rád, zamotané skoky v čase, tak směle do toho!!! EDIT: Tak po 5 letech odkládání, jsem konečně shlédl jedním dechem 2. a 3. sérii a musím říct, že je to jeden z nejkomplexnějších seriálů s touto tématikou, co jsem zatím v životě viděl. Tvůrci prostě od začátku věděli kolik řad bude a co vše tam bude. Do detailu promyšlený a úžasný příběh, vývoje postavy, jejich vztahy, city, kdo, kde, jak a proč.. Koncem tohoto seriálu, se pro mě uzavřel 5letý kruh, odkládání, vzpomínání, třeba jak jsem byl zařezanej v sedačce při první sérii :) Snad nikdy na žádný seriál jsem tak nemyslel a nepřemýšlel nad ním. Naprosto mě učaroval a já doufám, že za pár let si ho dám znovu a opravdu NIKDY nezapomenu! 10/10

Na jezeře (2013) (seriál)

To se jednou takhle na Novém Zélandu v jezeře u městečka Laketop chce utopit jedna dívka, která má 12 let a je těhotná.A začíná slet událostí, které ukážou tajemství z minulosti všech zúčastněných... Hl. vyšetřovatelka přijíždí do tohoto města kde vyrůstala a potkává staré známé i neznámé. A je ji jasné, že to nebude tak jednoduché jako vždy..Objevu se její láska i traumata z mládí, mamka umírá na rakovinu a k tomu je ještě zasnoubená(a ještě něco...:). Prvních pár dílů je ještě v popředí hlavní linka vyšetřování znásilnění mladé dívky, avšak postupem času se jde víc a víc do těch společenských, sociálních, rodinných a emočních linek a jde se někdy až na dřeň. Finální epizoda se povedla, vše do sebe pěkně zapadlo a když jste pozorovali dobře, náznaků kdo je viník bylo v sérii dosti. Avšak bohužel i tento seriál se nevyhnul několika nelogickým tahům, kde zůstal rozum stát. A o tom jak byla Robin (hl.vyšetřovatelka) naivní, to už bylo občas moc, když ji to už říkali i ostatní postavy... Rozhodně nic to na tom nemění, že záběry té nádherné přírody(Ráje) a jezera byli !něco! spolu s tím kytarovým brnkáním :) Jo tam bych si dokázal představit žít.. No nic, kouknem co tvůrci vymysleli do druhé série. 7,7/10

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Poslední epizoda, která patři mezi nej této série. 3 výborné příběhy, které se věnují mozku, vědomí a cítění. Rozhodně bych si poslechl i další vyprávění od tohoto kurátora v muzeu. Super nápady, zpracovaný na jediničku a finále pěkně překvapilo. 9/10

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Jedna jediná epizoda ze všech, co je pro mě o ničem a bez nějakého většího nápadu.. Robopes v postapo vraždí lidi, ženská utíká a brečí, že už se nevrátí, fertig.. Dvě hvězdy jen díky Octavii a hudbě v autě(neví někdo jak se to jmenuje?).

Vejdi do prázdna (2009)

Do prd*le... Tak až takovej meditativní-psychedelickej úlet jsem nečekal... "Co se stane, až zemřu?" "Staneš se duchem a budeš pozorovat co vše jsi prožil, než se reinkarnuješ.." A tak se jednou stane, že Oskar, bratr Lindy je zastřelen a Linda nezůstává v Tokiu sama, on ji(a další) jako duch stále pozoruje. Létá nad městem a cestuje časem... Vše je tu dá se říct na drogách, už na začátku, 10minutovej psychedelic výjev po použití DMT nebo co a už jsem měl pěknej točák, kamera ta je jak po chemickým večirku(myšleno v dobrým), to jsem ještě neviděl, uff. Dalo mi to zabrat a není to nic pro mě, určitě se ti správní diváci najdou a přesně pro ně je to natočeno.

Michael (2011)

Docela obyčejně neobyčejný vyobrazený život pedofila...45 MIchael je pojišťovák, ve společnosti normální chlápek, jako soused žádné problémy nedělá, jen má většinou zatažené rolety a ve sklepě drží desetiletého kluka... Zde není potřeba nějaých drsných/hnusných scén, tady je základ atmosféra a žádné vnucování režiséra nebo světa co si myslí, tady jen statická kamera snímá, to co se děje a už je jen na vás, jestli začnete vytahovat nože z kapes a nebo budete nechápavě kroutit hlavou a z některých scén vás bude mrazit... Jinak film je z Rakouska, možná i inspirovaný nejznámějšíma hovadama z tama (J. Fritzl, W. Priklopil) 8/10

Blue Ruin (2013)

Revenge thrillery ty já rád, hlavně tedy z japonské, ale bylo na čase zkusit tento kousek, který už mám pár v pc. Příběh bezdomovce, který přijde o vše, když mu jeden vrah zabije někoho z rodiny. Nečekaně je však propuštěn a tohle nenechá Dwight jen tak, chce se pomstít, at to stojí co to stojí. Atmosférou mi to připomínalo Drive, čím mín slov, tím líp.. Mohlo by se říct, že pro někoho až moc roztáhlé a pomalé, avšak ono to musí tak být, abys pochopil, jak se z normálního štastného člověka stane vrah a jak celý svůj zbytek života obětuje tomu, že bude čekat na příležitost vykonat svou pomstu... 8/10

Vítejte u Hartmannů (2016)

Tak po kratší pauze, opět filmek z Německa. Tentokrát s aktuální tématikou uprchlíků a klasických rodinných-generačních problémů. To vše zabaleno do nahláškované komedie, kde jsem i málem párkrát spadl pod stůl.. :D "Venku máte nějakou nazidemostraci!" "V pohodě, já se o to postarám, za 5 minut je tu antifa" :D Jen škoda, že až moc se ve finále hraje na srdíčko u těch uprchlíků a člověku(mně) to připadá, jak kdyby tenhle film zaplatila Merkelová ze svojí peněženky.. Ale jakmile todle neřešíte, náramně se pobavíte. 7,5/10 A klidně si todle zase někdy pustím,.

Špičák (2009)

"Mamiiii co je to zombie?" "To je malá žlutí kytička." Filmek z Řecka jsem ještě snad neviděl a k tomu ještě takovýto kousek kde slovo psychárna dostává úplně jiný rozměr,,, Prostě docela nenormální rodinka, si žiješ svým životem v domu se zahradou, obehnanou zdí. Všemu vládne otec, který se jediný dostává ven a jezdí do práce. Děcka (teda +- 20-30let) jsou naučeni že venku žijou kočky, kteří jedí děti ale nejdřív jejich hlavy. O matce ani nemluvím.. Nechybí zde ani docela perverzní scénky, že kdyby to šlo do tv, tak je půlka filmu jen černá.. Hodně jiný, zvláštní a divný film, ale zároveň i zajímavý. ROzhodně až teď jsem zjistil, že je to od tvůrce psycháren Humr a Zabití posv. jelena. No už vím co bude na řadě :)

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Tak zatím nejlepší díl této série, kde jedničky a nuly hrajou hlavní roli a když chceš někoho sbalit, stáhneš si appku do mobilu. Chytré, zábavné a výborně vyřešené, kdy ve finále jen sedíš a ani nedutáš...