Anihilace (2018)

Dosti "jiný" a zajímavý kousek.. Po výborném Ex Machina, se pustil tenhle tvůrce do "dospělejší" sci-fi, kde myšlení bude více potřeba než oči.. Hodně otázek a odpovědi si každý musí najít sám.. Efekty a vizuál, kde i jiní by mohli závidět. Jsem rád, že se ještě najdou frajeři, kteří mají vlastní vizi,nové nápady a nebojí se originálních filmů, které nejsou pro masy, ale pro ty, co ví, co chtějí :) Kdo má rád komornější sci-fi a nebojí se pár otázek kolem podstaty bytí či celkově života. Nechť sa pačí! 8/10

Patrik - věk 1,5 (2008)

To si tak žije manželská pár dvou dvou teplých chlápků, co se jednoho dne rozhodnou že si zažádají a adoptují nějakého chlapečka, který bude mít 1,5 roku. Bohužel/bohudík jim přidělí 15-letého kluka, který nemá zrovna čistý rejstřík. Přichází pár vtipných i smutných momentů.Také pohled do života nechtěných dětí z děcáku a lidí(sousedů), kterým se do ulice přistěhuje 4% páreček. Čekal jsem více nařachanou komedii, ale jde spíš o drama s trochou vtipu. Vůbec to nevadí, ještě když jste fanoušek Vikingů a sledujete zde mladého Flokiho :) 8/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Všechno špatně... Tak jak jsem pročítal reakce k filmu, tak někomu se páčí někdo to posílá k šípku a já jsem ten šípek :D Nejsem takovej fanoušek abych musel mít obrázek masky K.Rena na trenkách, ale prostě Star wars jsem v mládí sledoval a užíval si ho, ale tady jsem se nudil. Hodinu si říkám, jo to půjde, dám tomu šanci, bohužel to nešlo... Dvojka Ren a Rey nemají šanci utáhnout sami celý film, ten by rád bečel pokaždé když není v záběru a ta vlastně neví jestli má být naivní či furt hledat kdo jsou její rodiče... A jak naložili s Mistrem Sky? Nekomentuji...Samozřejmě jim to nedávám za vinu, ale režisérovi co natočil výborného Loopera.. Jsem rád, že další díl natočí J.J.Abrams, tak jako první této trilogie a snad to hodí zase nějak do cajku.. I když to bude těžké... Díky R2D2 a spol 7/10, ještě že jsem nebyl v kině..

Glue (2014) (seriál)

Tak trošku krimi/drama z jiného soudku. Příběh o jedné vesničce (Overton) která si žije poklidným životem, dokud jednoho rána není nalezen mrtvý kluk. Obrací se životy jak jeho partě přátel, tak i ostatních. Na každém nezůstane nit suchá a všichni chtě nechtě prozradí své tajemství.. Zvraty jsou tak akorát dávkované, až do konce jsem opravdu nevěděl, kdo je vrah. Bohužel, většina každého dílu se řeší kdo koho miluje, co má dělat když ho nemiluje, nebo jestli když ho miluje, se nemá odmilovat... No někdy to bylo opravdu něco a strašně nudná telenovela, do toho ta mladá vyšetřovatelka s jejím nechápajícím výrazem v obličeji, snad už ji nikdy neuvidím... Hodně nedořešených věcí a náhod, co až bylo do očí. Ale když už jsem u 2.dílu, tak jsem to dokoukal. Nejlepší postava flákač Rob. 6,5/10

Darkland (2017)

To si žiješ pohodovým životem chirurga a tvýho bráchu ti zabijou gangstři, po jeho nepovedené bankovní loupeži. Policie nic neřeší, tak se pustíš zase do tréningu, napícháš do sebe pár injekcí čehosi a jdeš se mstít... Další revenge thriller, který ovšem nenabídne nic nového. Ve většině pasáží spíš drama, ale jak má dojít na akci a na pěsti, stojí to za to. Je plno lepších filmů o pomstě, ale troška změny z Dánska nikdy neuškodí. 7/10

Freistatt (2014)

Další výborný/drsný film jednoho z nechvalných dětských domovů(diakonie) v dřívějším Německu, kolem, r.1968. Příběh Wolfganga, frajírka, který za matku by ruku do ohně dal, ale s otčímem se vůbec nemusí a ten ho chce z baráku. Takže skončí v jednom z nejtvrdších "ubytování pro nepohodlné". Kde zmlácení je ten nejmenší trest... Wolf ale stále vzdoruje, bojuje a snaží se o útěk. Má to být podle skutečných událostí(točeno i v místech kde se to opravdu stalo) a jestli teda je, tak to se nemá čím moc co chlubit poválečné Německo a divím se vůbec, že to v Říši dovolili natočit... Hodně depresivní kousek a ten pocit beznaděje nejen hl. hrdiny se vám vryje pěkně pod kůži.. 8/10

Lesní rituál (2017)

Partička chlapíků vyráží na čundr do lesů ve Švédsku, ono to ale nebude takové jednoduché čundrování... :) Jakoby je něco nahánělo po lese, do toho hodně špatné sny a ještě pár věcí...Za začátku velice dobrá atmosféra, kde je dosti lekaček, díky pěknému využití zvuků a světla. No a potom, to je už na každém... Rozhodně zase po delší době trošku jiná hororovka, která stojí za to jedno kouknutí. 7/10

Deník strojvůdce (2016)

Po dvou letech jsem se konečně dočkal a koukli jsme na tenhle osobitej kousek. Nejen pro mašinfíry ČD :D Příběh o tom, jak flustrující může být, když jako mašinfíra vám nejde nikoho srazit a pokřtít tím vaši trasu. A všichni před vámi už mají minimálně 20 zářezů.. :) Hlavní dvojka je Illja, charismatickej chlápek, co už nemá daleko do důchodu a s dědečkem, srazili za svou kariéru už přes 50 lidí. Časem potká kluka Sima, vychová ho ten se dá taky na mašinfíru. Avšak po půl roce v práci ne a ne někoho sejmout, začiná stres, nervy a flustrace. Když to nejde po dobrým, Illja musí zakročit... Opět černá komedie jako víno, tentokrát ze Srbska a doporučuje 8/10 cestujících Českých drah :D

Ztratili jsme Stalina (2017)

Stalin je mrtev, at žije Stalin!! Černočerná komedie o tom, co nastalo po smrti diktátora Stalinoviče. Všichni ti papaláši z vrchu řeší co nastane a jak se nejlépe dostat k moci a být "šik" před společností. Zase pěkná lekce dějepisu, co ve škole tě určitě neučili. Výborný nápad hodit to všechno do černé komedie, nadsázka, nadhled nechybí, ale občas i hodně smutné a mrazivé události se tam udály a nebyl to pěkný pohled. Kdo ví co, se tam děje dnes. Prý je i tento film zakázaný v Rusku, no pěkně to tam vedou... Výborný nápad a zpracování, klasicky anglický černý humor. Víc takových originálních kousků! 8/10 a doporučuji.

Mai wei (2011)

Příjemné korejské překvapení a prý inspirováno skutečnou událostí. Příběh dvou kamarádů co spolu vyrůstali a nejraději běhali. Avšak shodou okolností je režim jejich země rozdělil a každý zůstal na jedné straně barikády. I když už nevypadalo, že se setkají, armáda byla to místo. Poté se dostanou až do Ruska a jednoho pracovního tábora, avšak začne 2.světová a Německo napadá Rusko. Tím se tato dvojka dostane opět na bitevní pole, ale za rusáky.. (Nepřítel před branami, CoD II) Pak chtějí utéct do Německa a pak domů, ale jsou rozděleni a setkávají se až na břehu Normandie před Dnem D. Moc mě to zajímalo jak to všechno propojí a ono se to povedlo. Fanouškům je plno scén povědomích, akce je více než dosti, krve a končetin taktéž. Bohužel je škoda toho levného vizuálu, co asi někdo dělal na 386-tce, ale největší průser je střih.. Kolikrát jsem byl jak na kolotoči, nevěděl co je kdo a kdo je kde,p tohle by se mělo ukazovat pro výstrahu.. Ale když se střihač uklidnil, super podívaná. Pro fanoušky 2.sv jasná volba. 7/10