Halloween (2018)

Bez mihnutia oka najlepšie pokračovanie tejto nekonečnej telenovely doteraz.. Fenomenálna atmosféra, hudba, strih, kamera (dlhé zábery bez strihu).. Od klasického úvodu až po záverečné titulky. Všetko bolo premyslene a dávalo zmysel. Žiadne tupé alebo prehnane momenty. Proste bomba. Pre fanúšika Halloweenu absolútna modla. V podstate niet čo vytknúť. 100%

Nicota (2016)

Carpenterova Vec mixnuta s Hellraiserom a Vládcom temnôt. Viac písať netreba. 75%

Terrifier (2017)

Slušné grindhousové divadielko o ktorom sa bojím povedať nahlas že ma bavilo, aby si o mňe niekto nepomyslel, že potrebujem odbornú pomoc.. Viete, ono v máloktorom filme človek vidí ako klaun rozreže na polovicu (detailne!) mladú ženu vysiacu za nohy pílkou na železo od hora až dole (áno, od vagíny až po hlavu) v sprievode debilného úsmevu. Čo k tomu napísať.. V podstate to nemá ani príbeh ani pointu ani jediný normálny dialóg, proste nič, len extrémnu dávku explicitného násilia páchanú na (ne)hercoch, ktorých kvality radšej nerozoberajme. Ale na druhú stranu, ako fanúšika praktických gore efektov ma toto krvavé predstavenie bavilo, no nemyslím si, že to ešte niekedy potrebujem vidieť.. 75%

Noc oživlých mrtvol (1968)

Pilier zombie žánru a zároveň jeden z najdôležitejších filmov kinematografie. Čo sa ale samotnej snímky týka, preferujem viac Saviniho remake, ten je podla mňa neprekonateĺný. Na čom má samozrejme zásluhu tento originál..

Dětská hra 3 (1991)

Veľmi podhodnotený diel a ja netuším prečo. Príbeh sa posúva o niekoľko rokov dopredu. Andy je poslaný do vojenskej školy, v ktorej ho navštívi jeho neodlúčiteľný plastový kamarát a hra opäť začína. Ja mám trojku rád. Kvalitatívne je to podľa mňa úplne v poriadku, aj keď je ten záver v porovnaní s top dvojkou o level nižšie, stále je to zábava (no nie až tak tupá ako v nasledujúcich častiach). 75%

Dětská hra 2 (1990)

Minimalne na rovnakej úrovni, ako jednotka. Mamičku po incidente v prvom filme zavreli do blázninca a Andy je u náhradných rodičov. Chucky si ho samozrejme nájde a ide sa na vec. Skvelé pokračovanie v ktorom je všetkého viac. Finále v továrni Good guys nemá chybu. Takto sa robia dvojky. 90%

Dětská hra (1988)

Staré dobré začiatky a doba, keď Mancinimu ešte nehrabalo v bedni. Detská hra je kultová klasika, ktorej tento somár neskôr krásne podkopol kolená totálne jebnutými pokračovaniami plnými trápneho a nechutného humoru. Príbeh o chlapcovi, ktorý dostane hračku od Good guys v ktorej je vtelená duša škrtiča Charlesa Lee Raya. Veľmi dobrá atmosféra, super praktické efekty a viac ako len slušný výkon malého Alexa Vincenta. Srdcovka, 90%

Jason X (2001) odpad!

Des a hrôza. Od začiatku do konca. Najodpornejší Jason s hnusnými sivými brčkavými vlasmi a prižmúreným okom, ktorým zazerá ako kokotko. Tu sa už nikto ani len neobťažoval aspoň “ako tak” nadviazať na sériu Piatok trinásteho. Absolútne ani vzhľadom Jasona, ktorý vyzerá akoby sa mu v častiach 2-8 nič nestalo.. Škoda rečí. 0%

Pátek třináctého 9 (1993) odpad!

Sága u mňa skončila osmičkou, túto zhovadilosť do série nepočítam. Tento klenot si môže podať ruku s Nočnou morou 6. Oba filmy sú na rovnakej (žiadnej) úrovni. Odpad! 0%

Pátek třináctého 8 (1989)

Osmička je vcelku rozporuplná, pretože tak trošku klame plagátom aj názvom. Ale pekne po poriadku. Hokejista je teda aj po predošlej telekineckej zvláštnosti zase na dne jazera. Neďaleko jeho utopeného tela sa však objaví loď s nadržaným párikom. Tí ho pomocou elektrického napätia nechtiac oživia, on ich za odmenu zabije a na lodi z neznámeho dôvodu zostane. Tá zakotví v prístave kde sa akurát chystá partia školákov na lodný výlet do NY. Jason sa samozrejme zvezie tiež a mordovačka sa môže začať. Tvorcovia zjavne nemali budget a preto sa 95% filmu odohráva v útrobách loďky a nie na Manhattane. Aj napriek tomu ma tento diel bavil. Koniec je už ale ultra dementný, no pästný súboj na streche ma vždy pobaví. 55%