Sanatorium (2004)

klady: hodně strašidelný, krásná Virginie Ledoyen, zápory: blbej děj, pitomá pointa, celý podivný, závěr: strašidelná blbůstka

Chůva (1990)

Chůva je ochranný duch stromu, který v sobě ukrývá zlo, a čas od času mu přináší lidské oběti (podle náboženského řádu Druidů), a zrovna teď si vyhlídla pěknou rodinku. Zní to divně, ale je to tak, a je to velmi zajímavý a podařený horor.

Princezna ledu (2005)

klasická komerční srágora, slabší jak Deník princezny a hlavně ještě pro mladší divačky, samozřejmě dojímavá až na půdu, jak jinak, když je o splněném snu malý holky, ale mě přesto (nebo právě proto) dost bavila. Víc jak nic moc herečka v hlavní roli (Trachtenberg) se mi líbila vždy úžasná Hayden Panettiere v roli kamarádky.

Pozdrav z cesty do pekla (1991)

Peklo vypadá jako pustá rozlehlá poušť s pár barákama. Ďábel u benzínky opravuje auta, „čerti“ se proháněj na motorkách, Hitler s Kleopatrou se hádají v casinu, v televizy běží reklamy na špinavé pivo, hříšníky likvidují v drtičce atd. atd. Peklo je ztvárněný nanejvýš originálně, a všechno je dokonale promyšlený, všude plno bizardních postav, většinou mrtvých nebo unesených. Všechno sice vypadá kapku lacině (bakelitový zbraně atd.) a triky jsou někdy dost příšerný, ale i tak film působí opravdu úžasně. Je to neskutečná jízda plná trefných vtipů, akčních i krvavých scén. Prostě nádhera, kterou si pouštím alespoň jednou ročně, již přes deset let.

Anthony (1987)

Tento film znám pod názvem Anthony. Je o příšerách žijících ve sklepě starého domu. Byl to experiment šíleného doktora (Steiger) a ženy která nyní umírá a tak chce aby její syn s experimentem skoncoval, ten i s přáteli přijede do domu, kde nastane boj s příšerami ...ty vypadají jako vetřelec, ale s hromadou dlouhých chapadel, jsou malý i obrovský. Je to velmi dobrý horor, který se mi líbí i dnes(***), ale před 15lety jsem ho opravdu žral (*****).

Haló, tady Shirlee (1992)

Film běžel v televizi pod názvem Haló, tady Shirlee. Vypráví příběh tanečnice která chtěla místo sekretářky v rádiu, ale stala se rozhlasovou psycholožkou – nejpopulárnější osobností Ameriky. Hodně povedená, příjemná romantická komedie, která mě opravdu pobavila.

Kameňák 3 (2005)

O trochu solidnější než 1 a 2, děj mi tak nelezl na nervy jako např. modrý erektivní pramen ve dvojce, ale slabota je to pořád, alespoň že tato nevydařená série nemá klesající tendenci.

Blade: Trinity (2004)

Všem třem dílům Bladea jsem dal 3*, ale tenhle se mi líbil možná nejvíc, kromě opravdu pitomého hlavního upíra-Draculy, se mě celý film líbil. Akce třebas nebyla tak pěkně šílená jako v předchozích dílech (tady jen posledních 15minut), ale mě to vůbec nevadilo, líbí se mi patnáctiletí upíří skejťáci čekající v metru na své oběti a skvělá upírka Parker Posey.

Hluboké vody (1981)

Spořádaný muž trpí neustálími zálety manželky, až toho jednoho dne má dost a milence utopí, policie nemá důkazy, ale manželka to tak nenechá..... a u jednoho mrtvého milence to nezkončí. - další film o manželské nevěře, kolik jich ještě asi bude natočeno? Průměr.

Upíři v Benátkách (1988)

Upírolog (Plummer) byl pozván šlechtičnou aby prozkoumal jejich dům, zda v něm žily Nosferatu a aby zrušil prokletí domu. Ten chce tomu přijít na kloub pomocí média - a Nosferatu je omylem vyvolán a vrací se do benátek. Zdlouhavé, přímo uspávající, snad jen jedna či dvě scény stojí za povšimnutí (upír s obrovskou dírou v břichu po prostřelení brokovnicí) jinak naprosto zbytečný snímek, a Klaus Kinski jako upír tentokrát stojí za prd.