Generál MacArthur (1977)

Tak tohle bylo oproti Pattonovi opravdu neskonale, zkratkovité, lacině provedené a... pitomé.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

První půlka zajímavá, taková klasická rozjížďka a těšení se na to, co uvidíme dále. No a od půlky totální zlom, a to i co se týče kinematografického podání - jako by došly peníze či co. Ale zejména zlom v samotném vyprávění a zabřednutí do těžkého patosu a prazvláštních scén. Prostě rozčarování a smíšené pocity až na půdu. Tohle se Clintovi moc nepovedlo...

Tupíři (2010)

Nechápu ty hodnocení tady, takhle jsem se hodně dlouho nepobavil. Skvělá teenagerská komedie, která jede v duchu a navazuje na klasiky typu Scary Movie apod. Za mě top.

Dredd (2012)

Kdyby se to celé neodehrávalo v jednom (mega)baráku, mohlo to být (mega)dobré. Takhle je to jen průměrné a docela (mega)zklamání.

Stopaři (1956)

Celkem nestandardní western - nikoli zápletkou, ale zpracováním, resp. scénářem. Ze začátku pěkné drama, střed filmu se promění místy skoro až v grotesku, aby ke konci vygradoval opětně v dramatickém rozuzlení. A postava Ethana Edwardse je více než rozporuplná - natožpak v dnešní době - což samozřejmě filmu na atraktivnosti jen přidává... Jinak ten zdroj inspirace pro některé prvky Star Wars je tu celkem znát na první pohled.

Le Mans '66 (2019)

Pro petrolheady jasný must-see :) A drahé polovičky se taky nebudou úplně nudit si myslím.

Tři vteřiny (2019)

Tak toto bylo velmi nečekané a velmi příjemné překvapení! Má to spád, zápletka není úplně tupá jak bývá zvykem, i když vychází ze známých premis, pár scén i vyloženě překvapí.Opravdu klobouk dolů před scénaristou, dlooouho mě film s podobnou tématikou tak nezaujal a nevtáhl do děje. Joel Kinnaman je zvláštní typ herce , kterému tato role celkem sedla, stejně jako Rosamund Pike. Opravdu se dají vytknout v podstatě jen maličkosti. Za mě paráda.

Duna (2021)

Nebudu se nijak dlouze rozepisovat - prostě vizuální orgie.

Tiché místo: Část II (2020)

Po skvělém úvodu hrozné zklamání. Takže se domnívám, že "děkujeme, ale odejděte", tímto už se téma vyčerpalo a další pokračování není již třeba... Ale je mi samozřejmě jasné, že trojka bude. Pokud ale scénář budou psát ti samí lemplové, tak už to bude vyložený průšvih.

Správci osudu (2011)

Jako nechápu, že jsem tuhle příšernost dokoukal až do konce.