Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Nemuzu si pomoci, ale tento film me proste zklamal. Pribeh se rozjizdi prilis pomalu, dej je neustale nesetrne prerusovan vyjevy z Donnieho rodinneho zivota a celkove se za cely film vlastne nic nestane (navic namet nnei nikterak originalni a ani zajimave zpracovany). Johnny Depp odvadi sice vyborny vykon, Al Pacino jiz ale nestiha a zbytku hercu si ani nevsimnete (jen M.Madsen tradicne upouta svoji ledove klidnou a drsnackou vyzazi ;)). Skoda.

Občan Kane (1941)

Co k tomuto veledilu rict? Dejove asi nijak dechberouci, ale z reziserskeho hlediska asi nejcistsi a nejdokonalejsi snimek vubec. O.Welles byl nezpochybnitelny genius, vzdyt z Obcana Kanea by se mohl poucit i nejeden soucasny filmar. A "Rosebud" se navzdy stal nejpusobivejsim symbolem ve filmu...

Ostře sledované vlaky (1966)

Prekrasny film, presne vystihujici atmosferu i myslenky Hrabalovy novely. Nelze mu prakticky nic vytkout a spousta vet se stala legendarnimi, osobne mam nejradsi asi "Cesi jsou smejici se bestie" a "Nase armady bojujici za blaho vsech narodu Evropy - at uz chteji nebo nechteji..." :)

Samuraj (2003)

Japonsky polobuh Beat Takeshi znova dokazuje sve mistrovstvi a opetne natocil bezchybny a jedinecny snimek, tezici z poutaveho a pritom tradicniho nametu, remeslne velmi dobre zpracovanych bojovych scen, situacnich gagu a v neposledni rade vytecnych hereckych vykonum, zejmena pak sveho. Navic cely film provazi primo mistrovska hudba, uzasne zesynchronizovana se vsemi obrazy a pribehem vubec. Kitano je pro me mistrem nad mistry, ktery opetne dokazal natocit bezchybny film (snad jen zaverecna tanecni scena pusobi trochu rusive, ale nakonec jsem si rekl - vlastne proc ne?)...A maly vzkaz tem, kteri srovnavaji Zatoichiho s Kill Billem: srovnavat tyto z principu dva zcela odlisne, jinak zpracovane a uplne jinak zrezirovane filmy dokaze snad jen nemyslici clovek, ktery v zivote zadny jiny film nevidel.

Visitor Q (2001)

Film o temer nulove vypovidajici hodnote hrajici si na umeni, ale v podstate se jedna o pouhou katarzi retiserovych uchylnych predstav ci snu. Dej chatrny a z filmarskeho hlediska akorat tak nudny paskvil. Od japonskeho filmu bych cekal rozhodne vice, jelikoz se jap. kinematografie zde zpracovavanou myslenkou zabyva uz dlouho a dokazala se s ni uz vyporadat o mnoho lepe, nez v tomto snimku.

Kill Bill 2 (2004)

Na predpremiere KB2 se mi libilo, ze na pokracovani utrakrvave jednicky sly i 50lete pani ci staricke babicky a prijemne bylo, kdyz se publikum nestydelo (ci nechapalo) jako obvykle a smalo se jemnym Tarantinovym narazkam ci krasne vtipnym scenam v prubehu filmu. Celkove je dvojka mene akcnejsi, vice promyslena a klasicteji pojata, nezli jeji predchudce - neni to pouha bezducha rez, tak jak se nam to zdalo. V podstate az s dvojkou dava jednicka smysl a bez jednicky by zas dvojka nebyla tak brilantni. Pred promitanim jsem nadaval na rozpuleni filmu Miramaxem, ale po skonceni zaverecnych titulku jsem byl naopak rad. Takto je Kill Bill v podstate dvema trochu odlisnymi filmy, ktere ale ale davaji smysl jen spolu. Tarantino natocil KB jako oslavu vsem jeho oblibenym filmum, reziserum a filmovy mstylum a jelikoz ma stejny vkus jako ja, byl pro me KB smesici toho nejlepsiho, co kinematografie vymyslela a pro stribrne platno vytvorila. V KB jsou zastoupeny ruzne zanry, ruzne styly a ty nejlepsi reziserske postupy. Na zadnou chybu jsem opravdu neprisel, cele to bylo od zacatku az do konce pohadkove. A ten konec panecku, zavereny souboj a odchod Billa ze sceny - po dlouhe dobe opravdu velka filmova scena, ktera muze vstoupit do dejin...

15 minut (2001)

Ano, DeNirovy herecké výkony v této době stagnovaly, scénář není moc důvěryhodný, ale za to je originální a Karel Roden je prostě famózní. Jeho role psychopatického vraha by mohla být vysokou školou herectví pro každého herce.

1492: Dobytí ráje (1992)

Rozvleklé, celkem nudné a podle mě i docela zidealizované, ale přesto ucházející podívaná.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Inu, nevim co si o tom mam myslet. Jako jeden z nespoctu fanousku kreslenych Asterixu bych si mel stezovat, jako milovnik umeni bych si mel odplivnout. Presto mi "Mise Kleopatra" prisla asi o 300% lepsi nez jeji splacany predchudce a celkem jse mse u ni bavil, ony parodie filmu s Brucem Lee ci Hvezdnych Valek byly vtipne a jinak striktni drzeni se predlohy filmu jen prospelo.

Veselé Velikonoce (1984)

Trochu moc rozvleklé a vyumělkované, pán z ministerstva jako zanícený socialista a gestikulační šílentsví Belmondovo tento snímek sráží ještě víc. Koukat se ale na to přesto přeze všechno dá ;)