Všichni prezidentovi muži (1976)

Mimořádně zajímavá kauza, ale pokud o ní něco chcete vědět, tak si to budete muset někde přečíst, protože film vám toho moc neřekne. Atmosféra není špatná a film dobře líčí to, jak probíhalo vyšetřování Woodwarda a Bernsteina, ale rozsah celé aféry a její obří dopady jsou zde vyjádřeny v pár sekundách. Moc mě to nebavilo.

Atlas mraků (2012)

Vizuálně přitažlivé, ale jinak předvídatelné a málo nápadité. 50%. Normálně bych asi spíš zaokrouhloval nahoru, ale vzhledem k tomu obřímu halu a marketingu musím dát 49%, tedy pouze dvě hvězdy.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

První série je super, jasných 5*, 2. začala výrazně propadat a to hlavně okolo animovaného vánočního dílu, takže tu bych viděl na slabé 4* a 3. řada stojí za prd. Celkově váhám mezi 3 a 4 hvězdami... Dám 4* a to hlavně díky skvělému Piercovi a Changovi.

Auta (2006)

Animáky od Pixaru mám nejradši a i když Auta nejsou, tak super jak bych čekal, tak se mi stejně líbila. Příběh není příliš nápaditý, ale milý a pár odkazů do různých koutů automobilismu potěší. Příjemná oddychovka, za mě 80%.

Návrat do budoucnosti (1985)

Maximální srdcovka. Jedna z nejlepších sci-fi komedií, dost možná úplně nejlepší. Nechybí akce, napětí, věda (na komedii až překvapivě propracovaná) a hlavně inteligentní humor a nadsázka. Nemám rád komedie co si na něco hrají nebo se snaží být vtipné za každou cenu. Celá série BTTF (některé díly více některé méně) je úplně jiná. Lehký, ale přitom promyšlený humor doprovázený velice solidními hereckými výkony. Efekty, které nejsou sice bomba, ale nejsou směšné či absurdní (u filmů z 80' jsou bohužel směšné efekty obvyklé). A ta hudba! Ta hudba! Alan Silvestri je mistr a pro mě jeden ze 3 nejlepších filmových hudebních skladatelů. Shrnutí: BTTF I je můj nejoblíbenější film na světě. 101%

Železná lady (2011)

Kromě velice působivého výkonu Meryl Streep je to vcelku nuda. Nejzajímavější je na filmu asi fakt, že tato doba v Británii skutečně byla a měli bychom o ní něco, nebo víc, vědět.

Lovci hlav (2011)

Pro mě největší překvapení letošního roku. A ještě navíc velmi příjemné. Tento film podle mě stojí za to. Není sice dokonale vyvážený, ani žánr není ucelený, ale najdete v něm akci, napětí, emoce i pointu a to jsem letos viděl jen velmi zřídka. Tudíž u mě velmi dobrá. Možná je moje hodnocení ovlivněno (nadsazeno) těmi sra***mi co poslední dobou v kinech jsou, ale přesto dávám vysoké hodnocení, možná to v budoucnu přehodnotím, ale zatím 90%.

Captain America: První Avenger (2011)

Nejsem moc na komiksy, ale tohle je vážně moc. Copak ve sci-fi tom nemusí být alespoň trochu logiky? Ve fantasy budiž, ale ve sci-fi? Zdá se, že ne a nesmrtelný panďulák beze zbraně pouze s pomalovaným štítem s vibrátoronia, který si jen tak zničí celou armádu je vážně hrozná s***ka. Největší obavu mám z toho, že i původní komiks je podobně stupidní.... 15%, líp to nevidím.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Už úvodní honička mě přesvědčila o tom, že dál se dívat nebudu. Auta mám fakt hodně hodně rád, ale tohle bylo příšerný. Nesmyslný střihy, kamera furt stejná a ty efekty vypadají jak z win. malování.... ale hlavně je potřeba pořád řadit a šlapat na plyn i když jedu drag.... Jednička se mi líbila kvůli autům a závodům/honičkám a na dvojku jsem se chtěl podívat ze stejného důvodu, protože upřímně, nic jiného zajímavého tu není k vidění. A co se nestalo... zklamání! Tohle teda ne-e.