Bubba Ho-tep (2002)

Že to takhle nějak bylo s Elvisem jsem tak nějak tušil,ale opravdový příběh Black Jack Dead Kennedyho mě mile překvapil svou upřímnou otevřeností. -A všecko je to do puntíku pravda!! ( a pak že oživlý mumie nesají lidem duše,-kdo si to ještě teď dovolí tvrdit,he?)

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

To se to blbne a vymejšlí ,,Originální" pojetí a stylizace,když už tu byli Brazil,Robocop,Metropolis,Moderní doba,1948,451st. Fahrenheita, -atd,a tak podob.Nějaké zásadní ,,Filozofické" přesahy,natož Myšlenky se tu určitě nekonaly,ale spíše Dáme tam všecko a uvidíme.....Trochu moc myšlenkování za každou cenu pro mě.-Nicméně film zaujal a pobavil těsně nad těch 60%,-na 61 řekl bych(i když ta Měsíční sonáta, na začátku a na konci-jako že nostalgický motiv??-mě tahá za uši ještě teď ,a i jiných samoúčelných motivů by se ještě našlo....)

Loutky (2002)

Že má pan Kitano,mimo jiné,i skvělé výtvarné cítění jsem si již všiml v Hana-bi.Zde dotaženo téměř k dokonalosti.(při scéně,kdy starý unavený Jakuza kouká na lavičku, kde je jeho milá a on má ani ne padesát let zpoždění, mi nejedno mé oko nezůstalo suché,a že zrovna tahle scéna je zřejmě dost kýčovitá ,-no a co?!)

Gokudó kjófu daigekidžó: Gozu (2003)

Nemůžu si pomoci ,ale bude to tu samý SPOILER, tak bacha.- Vidím to tak,že Miike kouknul na Mazací hlavu či Twin Peaks a řek si,že tohle by mohl zvládnout taky.Aneb, když realita není důležitá,ale to co si pamatujeme,-po svém. Když jeden ,,bratr" zešílí(splést si čivavu s agresívním třebabuldokem,to chce fakt pokřivenou fantazii),druhý ,,bratr" (ten slabší kus) k tomu má brzo nakročeno taky (nezlobte se ,ale člověk který si nechá donášet poštu dvounohou krávou ve slipech,zabije svého šéfa naběračkou,jenž páchá incest s ,,bratrem" a přesto jde o heterosexuální styk(!!) a poté asistuje u porodu dospělého chlapíka /to muselo bolet!!!,-ta jeho závěrečná replika - ,,a děvče jsme pak dali do horké koupele,tam se ji udělalo lépe" mě natáhla skoro k blinknutí/ ,který víceméně furt kňučí,ale tomu nebrání v páchání ještě jiných skopičin,-nemůže být normální,-anebo se něco stalo s japonskem...).--Rámec ,,Yakuza film" zřejmě jen pro zvýraznění konfliktu mezi povinností(loajalitou) a láskou. Takže film o síle loajality,lásky,zmatenosti,pomatenosti a vlastně i potlačovaného chtíče.- Jen si pořád nejsem jistý,že to takhle viděl i pan autor,jestli něco vůbec viděl a jen tak si ze mě třeba nedělal prdel. (pomalé tempo mi vůbec nevadilo,-být to víc našláplé ztratil bych se tam už po deseti minutách a ne až na konci)

Nemilosrdný střelec (2007)

Takashi narval do svého oblíbeného mlýnku na maso co se dalo.Není problém ,že ty jeho šťavnaté kousky masa byly už víceméně několikrát reciklovány,není ani problém že semlel Válku růží s Yojimbem(případně Pro hrst dolarů,Poslední zůstává,Zatoichi,nebo jak se všechny ty verze nazývají),s Djangem,a něco z Tenkrát na západě by se taky našlo. Pořád z toho mohla být docela dobrá sekaná,která řádně krvavý biftek sice nenahradí,ale co,hlavně když je alespoň nějaký meny. Však stalo se to ,že i přes spoustu rádoby štiplavých ingrediencí výsledný produkt zůstal jen polotovarem bez chuti.--Takže nejvíc mě potěšil trochu ubreptaný ironický nástup pana Tarantina,který však v průběhu filmu zdevalvoval stupidní vsuvkou alá kolečkové křeslo.- A tak nějak jsem to měl s celým filmem. -Pro mě zatím to nejslabší od Miikeho co jsem viděl. -- Ono toho Miikeho u nás zatím ale moc nevyšlo,takže DÍKY aspoň za něco.

Grotesque (2009)

Ve třicátých letech měli cenzoři docela problém,když se filmovému gangsterovi po ráně pěstí,třeba od neúplatného policisty, zpustila z nosu červená. Jakože tohle už je brutální,fuj.(prý i Hitchcock natočil Psycho černobíle,aby scéna ve sprše nevyzněla tak krvavě,ale třeba to jsou jen drby).Kdyby se pánové cenzoři dožili tady toho,asi by už nikdy neměli problémy s tuhou stolicí.

Presumpce viny (2003)

Našlapaně svižný předvídatelný děj. Se sladkým hepáčkem na konci. (je to jako jet v nadupaný káře dvěstěpade,po naprosto rovný dálnici,-chvíli to baví,pak člověk usne a díky heppyheppy se ani nezabije,-takže na konci i přes parádní tempo, zjistí že celkem vlastně nuda)

Svědek obžaloby (1957)

Dobře zpracováno,ale ta moje averze na tzv. soudní dramata.....,no budiž. Dietrich jsem si docela užil,-mého,tady už poněkud dýchavečného,oblíbence Laughtona,již méně.

Mandžuský kandidát (1962)

Trochu těžkopádný film,ale jako celek dobrý.Námět (vymívání mozků) nezestárl.

Funny Games (1997)

Nevěřil bych ,že tohle bude ještě syrovější než remake(remake jsem viděl dřív). A kdo mi nevěří ať tam běží,já už věřím všemu.(Konečně mi docvakl smysl nechvalně známé scény s ovladačem .Tím nemyslím ty obecné bláboly o ztvárnění mediální manipulace,nebo něco jako že sociologická studie. Protože tohle a takhle není nic jiného než marnost na marnost a nic než marnost.)