Veřejní nepřátelé (2009)

Spíše milostné melodrama s občasnou přestřelkou než cokoli jiného. Tedy né že by se mi tenhle film nelíbil,ale třeba Dillingerovi ze 73. to nesahá ani po kolena. No a už zase nevýrazný(!) Depp(mrknětě na Oatese v Dillingerovi a uvidíte co to je tápající naštvaný sebestředný násilník!) a i když se mi úporné herectví pana Baleho líbí čím dál víc ,tak ani on se svému předobrazu z Dillingera(neuvěřitelný Ben Johnson) nemohl rovnat.- Jako celek je film tak ze tří čtvrtin toho co bych chtěl v tomto případě vidět.

Phenomena (1985)

Phenomenální....!! (hodnotím na plno i když ten kdo vybíral hudbu musel být sjetej a hluchej /já jinak hard rock docela určitě můžu,ale tady to fakt bylo jak pěst na ucho,místo aby hudba podpořila jinak bezvadnou atmosféru,tak rušila/ a šéfik castingu slepej a taky sjetej /až na Pleasence,nic proti němu,byl standartně nenápadně dobrej/ ,-takže na Suspirii ani náhodou,ale pořád vysoko nad nadprůměr,snad i proto ,že to Argentovo výtvarno je fenomenální)

Vij (1967)

Nezastupitelná ruská duše. Tohle takhle nemůže zpracovat nikdo jinej než rusáci.Radost pohledět.

Na prahu temnot (1987)

Ne naprosto stoprocentní zajímavý dílko od mé oblíbené režisérky.- ( scéna ,,pojďme v baru povečeřet",je absolutně nejlepší / a jedna z nejdvrdších/ scén na dané téma,co jsem kdy viděl)

Shutter (2004)

Jestli jsem dal čtyři hvězdy Sanatoriu,nebo Zlověstnému tichu,tak tady musím hodnotit naplno. Protože jestli koukám na horrory,abych si užil adrenalinu ze strachu,zde se tedy zadařilo mírou vrchovatou(a to že jsem už zase všechno co bylo v tomto filmu použito měl vidět už dávno před tímhle a několikrát,jsem po prvních minutách rychle zapoměl).

Výtah do pekla (2004)

Honky tonky cyber punky,-ještě nejsou mrtvý? (i když rekvizity jako by vypadly z 12.opic ,nebo Brazilu)

Gummo (1997)

Ne všechny filmy musí být nutně růžovoučké, - tenhle je snad až s přesahem do hněda.

Muž v ohni (2004)

Řekl bych,že Tony tu zůstal se svou rádoby nervní vizí sám,jako cool v plotě.(přitom téma ,střílím a pak možná i trochu myslím,jindy zpracoval docela dobře)

Noc na Karlštejně (1973)

Ve srovnání s drtivou většinou(hlavně pozdějších a současných) českých muzikálů,tohle ještě kupudivu dobře obstojí i funguje (ovšem moc nechápu to obecné nadšení nad ,,geniální" hudbou,když celý film stojí vlastně na jednom hudebním motivu,- a ty paruky zůčastněných žen taky občas dost hrůza),ale určitě by se měl vejít mezi těch deset lepších tuzemských muzikálových počinů,takže s rozpaky 70%.

Plán 9 (1959)

To teď jsem byl E.D.Woodem Jr. absolutně nedotčen(když tedy pominu jeho filmový životopis). Dostal mě ,tenhle gényj škváru.Nedá se nic dělat,pomalu si začnu kompletovat další řadu pro mě dosud nepoznaných ,,děl".Aneb kdo si jednou Wooda šňupnul,buď stolici neudržel,nebo se dostal na cestu odkud není náfratu.Do teď se mu nikdo nikdy ani na gosmický parzek nepřiblížil(Tromu nepočítám). Což nemusí být nutně znakem geniality(v tomto případě ani talentu),ale o něčem to svědčí.(no jo,ale vo čem?)---Mám rád jinýfilmy,ale Wood se mi zatím vymyká k někomu (něčemu) si ho přiřadit,-snad příště.- Abych po prvním skouknutí hodnotil naplno? To bych musel být ještě o trochu větší snob, nebo bych musel mít ale opravdu velkou slabost pro angoru.