Manželé a manželky (1992)

Nepřestává mě překvapovat jak Woodyho brilantní konverzačky,tak jak jsem už někde napsal u Rohmera,si s dialogy vystačí jakos příběhem a vlastní děj je vlastně jen vata.Ovšem na rozdíl právě od Rohmera,kde se filmem vine šarm ,nadhled a jemná ironie ,zde sarkasmus na druhou.

Pomsta netvora (1955)

Koupil jsem si Filmag,hlavně kvůli Hadu a Duze, a kvůli dvěma Argentovkám. Bál jsem se ,že ty ostatní budou jen otravný balast v paklu sedmi filmů.Kupodivu Frankensteinovo zlo,ale i Zloději myslí kupodivu ušli. Takže nic moc jen Smrtelná léčba a hlavně bohužel tahle slabota,aneb Pomsta netvora.Ale jinak musím tentokrát Filmagu zatleskat a poděkovat.--Nikdy by mě asi nenapadlo si tohle samostatně koupit,ale i když nic moc, jako vata v balíčku ostatních filmů to ještě obstálo.Netvor mě nijak zvlášť nepobavil,čekal jsem to ovšem mnohem horší.Takže pěkných 45%.

Marie Stuartovna, královna skotská (1971)

Film který s přehledm strčí do kapsy všechno co jsem na dané téma nebo dobu zatím viděl (a to včetně kvalitních Královny Alžběty,nebo Tudorovců). Emocionální a přesto historicky poměrně přesné. Nebál bych se to nazvat důvěryhodným historickým filmem.

Démoni (1985)

Neujal se takhle náhodou scénáře nějakej Argento a jako pomocný režisér a herec se tu čirou náhodou nezjevil nějakej Soavi? Ujali,zjevili.

Nestyda (2008)

Hřebejka vlastně vnímám kladně,-ještě jsem žádnému jeho filmu nedal odpad. Ale třeba se brzo dočkám.

Cadillac Records (2008)

Film dobrý,-hudba pro dospělý. Nadprůměrná radost pro mě.

Vrahův polibek (1955)

Stručný,věcný,ke konci i akční skoronoir,-aneb mistrovo mistrné cvičení na věci příští.

Lakomec (2003) (TV film)

U mě dost schazuje zážitek z téhle verze propastný rozdíl v kvalitě hereckých výkonů. Na jedné straně vynikající Preiss a Bohdalová,parádně přirození ve svém projevu, kteří své role pojmuli dost po svém,což mi ale vůbec nevadilo a na straně druhé v podstatě propadli všichni ostatní.Nevím jestli za to může herecká velikost výše jmenovaných,nebo nějaká momentální skupinová indispozice ostatních zůčastněných,ale hlavně Dolanský a Elsnerová mi tu tedy vůbec neseděli.Bohužel dva dobří herci tuto hru celou neutáhnou a snad až přílišná snaha ostatních(hlavně Dolanského) ruší. -Už jsem viděl několik verzí Lakomce a tohle mohla být jedna z těch nejlepších. Škoda.

Zuby nehty (2007)

Po týdnu,kdy na mě zas nesmírně kultivovaně promluvilo asi šestset lidí (někteří i vícekrát) a já téměř všem slušně odpověděl,mi tahle nicmoc blbůstka přišla docela vhod. Děj ubohý, dialogy mnohdy směšně trapný,asi jak u většiny tzv. romantických velkofilmů,ale tady jsem se alespoň místo růžovoučké dočkal červené. No a když se mi podařilo několika budoucím mrtvolám dosadit místo jejich obličeje ksichty některých mých ,,oblíbených" kultivovaných spoluobčanů,občas jsem si slastně zavrněl.Bohužel dost často má unavená hlava dostávala na prdel naprostými zhovadilostmi,-jako že třeba i po dvou letech jsou nepojízdná auta v ulicích pořád jako nová! Zřejmě s benzínem asi zmizel i prach.Co ale musím ocenit , že se tam furt něco děje -Takže tak celý asi napůl,49%.

Kubula a Kuba Kubikula (1986) (seriál)

Trochu víc rozjívený oproti předloze,-ale kam se na to hrabou tzv.dysneyovky!