96 hodin (2008)

96 hodin se dá rozložit na dvě částí. První, popisující snahu otce vídat se svou dcerou je výrazně kratší, ale nastavuje kvalitativní laťku hodně vysoko. Druhá, zde často označovaná jako akční segalovka bez Segala je výrazně slabší. Bohužel, zatímco v segalovkách Steven zbil bandu goril a pak pronesl vtip, který mě donutil spadnout ze židle, zde Liam Neeson dojde, všechny zbije a pomocí jediné indicie přiblíží svoje pátrání o značný kus dopředu bez jediného vtipu, za to s pořádnou porcí náhody a štěstí.

Ip Man (2008)

Velká myšlenka, nabízející velký potenciál byla kvůli stopáži násilně krácena a celý film se tak smrskl na množství zápasů, kdy Ip Man všem ukazuje, kdo je tu Chuck Norris. Poučení, které je u východoasijských filmů běžné se zde nachází použito neobvykle nuceně. Dále bych přes všechno příkoří, které bylo Číňanům v popisované době způsobeno vytkl mírnou propagandu a konec naprosto mimo mísu. Naproti tomu musím říci, že našinec příliš nepoučen jejich historii se může dozvědět několik zajímavostí a faktů.

Fimfárum 2 (2006) odpad!

Po dvou příbězích jsem se rozhodl sledování ukončit a šetřit svůj čas. První příběh je čistá socialistická propaganda a druhý je naprosto nesmyslná slátanina.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Když jsem se dozvěděl o novém zábavném seriálu o vědcích, byl jsem nadšen. Po prvních dílech mé nadšení zůstalo. Celkově první tři série nebyly bez chyby, ale laťku kvality nasadily hodně vysoko. Spojení vědy a humory pro mě bylo to "pravé ořechové". V úplném závěru třetí série, ale přišel zvrat, který v následujících dílech začal měnit základy Teorie velkého třesku a přeorientoval celý seriál na nové publikum. Začaly se pravidelně objevovat nevtipné, trapné nebo neuvěřitelně hloupé vtipy s obrovským výskytem téměř v každém díle. Z ničeho nic se začalo stávat, že na jeden dobrý díl připadly dvě splašky. Výjimečně dobrý díl se už snad ani neobjevil. A například o stokrát použité svatbě, kde oddávají přátelé snad ani nemá smysl mluvit. Z nostalgie nechávám ****, ale už nyní je mně jasné, že pokud se nic nezmění, tak na konci šesté série přehodnotím na ***.

Ať vejde ten pravý (2008)

Film o upírech úplně bez latexu a přece to funguje! Konečně originální námět s přesahem k dalším tématům. Dětští protagonisté hrají jako by byly dospělí a nikdo je nesráží vnuceným mentálním postižením, jak je v soudobém hlavním proudu obvyklé.

Sintel: Příběh draka (2010)

Velmi podařenou animaci kazí popírání kauzality, což má divákovi zabránit v dřívějším odhalení plánovaného vyvrcholení.

Medianeras (2011)

Dva lidé, muž a žena velmi si podobní ve svých výstřednostech se stále potkávají, ale nikdy se nesetkají. Muž usilovně hledá přítelkyni, zatímco žena hledá, koho by vůbec měla hledat. Celý film je postupně vyprávěn z obou stran a já celou dobu bádal nad tím, jestli se na konec kýčovitě potkají nebo ne. Pokud ne, jaký smysl by tento film měl? Pokud ano, jaký smysl by to u těchto "cizinců" mělo? Oba trpí, každý se čím dál více liší svým chováním, ale myslí naopak přibližuje. Já stále přemýšlím jsou si tak podobní nebo jsou si tak rozdílní? Hodina a půl by normálně měla rychle utéci, v tomto případě však byl celý příběh prokládán rádoby filozofickými úvahami, které ještě více natahovaly pomalu ubíhající děj. Sledovat téměř 90 minut, jak každý sedí v bytě (krabici od bot) zaházení množstvím harampádí na mě bylo moc. Jsem rád, že nemusím žít na místě jako hlavní herci a tím pro mě tento zážitek končí. Závěr bych nejraději popsal: "Tak to už je příliš!"... Ve zkratce zbytečný film pohybující se naprosto mimo realitu, tvářící se jako by ukazoval krutou realitu dnešních dní. Ach jo! A jen pro informaci, nejedná se o komedii.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ať už Jackson koupil svoji kopii Hobita kdekoliv, doufám, že tam už dnes žádné knihy neprodávají. 10 let přípravy jsem nerozpoznal kvůli množství přehmatů a celkové nepromyšlenosti, která v knize nebyla. Snaha udělat vše co možná nejvíce akční se projevila i zde, ovšem v Hobitovi jsou příliš akční pasáže střídány pasážemi, které jsou co nejvíce natahovány, aniž by měli nějaký přínos. Nebýt mediální kampaně, tak Hobit zapadne v šedi průměrných filmů.

Mary a Max (2009)

Tento film náladu určitě nezvedne... Vynikající zpracování, vhodně zvolená hudba, originální myšlenky, mnoho vydařených vtípků, bohužel i pár trapných vtipů a často příliš negativní vývoj mě k dalšímu podívání asi nepřinutí. Moje hodnocení je 75%.

2 $ocky (2011) (seriál)

Po první sérii a třech dílech už toho mám dost. Jedná se o kupu nesmyslů, reklamu na americké filmy, reklamu na americké počítačové hry a čas od času vtípek na cizí národ. Kdyby se toto natočilo v ČR, tak je zde hodnocení jednociferné.