• Krátkometrážní

Mrtvá a živá (1997) (TV film)

Kdybych neznala Hitchcockovu verzi, řekla bych, že je to průměrná romantická blbost. Protože ji znám, musím říct, že je to navíc drzost. Co si proboha myslel tvůrce tohoto braku, když vynechal to nejnapínavější a nejtajemnější z Rebečina příběhu? Že stačí, když hlavní hrdinka odhalí ňadra?

Amen. (2002)

Tento film má pár nedostatků, ale působivá symbolika, především motiv vlaku, vyjadřující krutost doby a beznaděj hrdinů, mě dostala.

Smích a pláč (1898)

Pravda, je to jeden z našich prvních hraných snímků a Šváb se snažil. Ale pěkný pohled to není.

Rusové přicházejí! Rusové přicházejí! (1966)

Dialogy téměř postrádají vtip a samotný námět, ač není špatný, není tak geniální, aby to stačilo na pobavení mé osoby. Přesto na mě film místy působil docela příjemně, snad díky některým hercům a kameře.

Kousek nebe (2005)

Že je pes někdy člověku lepším přítelem než jiný člověk a že 50. léta byla doba na pytel, to víme. Točit o tom film, aby byl realistický a zároveň zajímavý a originální, není nejsnazší úkol. Osudy hrdinů tohoto snímku mi mnoho neřekly. Nijaký příběh, nijaké herecké výkony. Zamilované pohledy skrz mříže mě nedojaly. Ale celkem se mi líbila atmosféra filmu a hlavně stísňující hudba.

Štamgast (1987)

Film, který můžete důkladně prokouknout díky Bukowského knize Hollywood. Ano, Faye může ukázat nohy a Mickey brejličky s palmičkami. Hlavně ale předvádějí skvělé herecké výkony. Je to takový upatlaný snímek, útočící na všechny smysly. Vážně jsem cítila, jak Chinaskimu táhne z tlamy. Jako čtenář Bukowského tleskám.

Zastávka v Kansasu (1956)

Komedie s Marilyn Monroe mám ráda, ale neučarovala mi až tak, aby se mi líbila tahle hovadina. Párkrát jsem se usmála, líbilo se mi, jak Don Murray loká mléko, ale scénář je prostě špatný, bez nápadu, i v rámci žánru romantické komedie hodně podprůměrný. A smysl "zábavy" zvané rodeo jsem nikdy nepochopila.

Komisař Rex (1994) (seriál)

"Rex, such die Wurstsemmel!" Hodně přiblblý, ale vlastně příjemný seriál.

Želary (2003)

Jeden z těch filmů, u kterých si musím říkat: "Kdybych to byla já, asi by mi nebylo hej, ale jako osud nějaký filmový postavy je mi to úplně ukradený." Příběh mě neoslovil, ač na to měl 150 minut. Kdyby byl tak propracovaný jako estetická stránka filmu, to by bylo něco jiného.