Marketa Lazarová (1967)

Chtě nechtě to člověk musí srovnávat s Údolím a tady Markéta ztrácí...takže 4, ale jinak je to opět neskutečně realistickej a strhující film...tohle se prostě musí vidět.

Medúza (1992) (pořad)

Před deseti lety bych dal možná i čtyři hvězdy...Krajčo byl ještě v pohodě...postupem času ovšem Médúza ztrácela a ztrácí šťávu až to neni hezký...dnes shlédnout Medúzu skoro nejde. Tři smířlivý hvězdy dávam za ty starý časy a tak nějak sem to zprůměroval

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Lepší než Pretty women, lepší než láska nebeská a možná o chlup horší než Bridget jednička...každopádně když u podobnýho filmu vydržim až do konce a to SÁM, tak je to dobrý:-)

Zátoka (2009)

Jak je tohle kurva možný? Nejhorší je, že podobnej problém nemaj jenom delfíni...podobných dokumentů je a mohlo by být mnohem víc...a za všechno můžeme my...

Útěk ze Sibiře (2010)

Takovej výlet, kterej bohužel nevystihuje odvahu a vůli lidí, co to dokázali.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Když si Jones podá ve trojce na koni asi tak 50 německejch vojáků včetně tanku, tak nám to připadá přehnaný, ale ve trojce mu rádi odpustíme. Poslední křížová výprava se totiž pohybovala přesně na hranici únosnosti a nepřekročila jí. Je to vyvážená směsice humoru, akce, dobrodružství a příběhu. Zatímco tohle tu hranici překročilo už v tom skladu a od tý doby to tam vesele tancovalo. S rokem 2008 pro Indianu bohužel přišly možnosti a technologie, kterejch se filmaři snažili naplno využít a filmu to strašně ublížilo. To už se prostě snýst nedá. Ford je pořád sympaťák, ale teplej LaBeouf poletující pralesem jak Tarzan, šťavnatý brouci, rusáci štřílící nejpíš slepejma nábojema a nakonec ufounskej úlet, kterej je poslední hřebík do rakve(kromě jiného)...to je mooooc. Po dlouhejch dvaceti letech a po skvělý trilogii natočit tohle je zločin dámy a pánové.

Zdrojový kód (2011)

Máme tu další cesty časem. I když tomu nikdy věřit nebudu, tak je to tady podaný vlastně dost dobře. K tomu se dá připočíst dobrý obsazení a přesvědčivý hraní, ale po skončení sem měl pocit, že se z toho dalo víc vytěžit. K obrazovce sem teda přilepenej nebyl a tak nějak sem furt čekal na nějakej větší zvrat. A když přišlo na finále tak se mi moc líbil ten koneckonců a pak? Jake ač bez nohou, rukou a půlkou hlavy dostal jak k Vánocům novej pěknej život s novou pěknou roštěnkou. A jak řiká Flanker.27....Jak k tomu přijde ten učitel?:-)

Naušika z Větrného údolí (1984)

Ač nemam japonskou animaci moc rád, tak tohle byla moc pěkná a milá pohádka. Moc pěkná hudba a hlavně poselství, který přináší je strašně dobrý a má smysl. Zaplaťpánbůh

Mulholland Drive (2001)

Ten starej lišák Lynch...nikdo mu nerozumí a všichni ho milují. Já ho nemiluju, ale obdivuju. Nechápu ho, ale rád se na jeho film podívám(většinou musim víckrát). Nevim jestli si s náma jenom hraje a směje se tomu, jak se všichni pokoušej přijít jaký je jádro pudla nebo jestli tam opravdu má nějaký sdělení. Já ho mam rád, protože jeho filmy nejsou nějaký prvoplánovaný, prokouknutelný a ohraný blbiny, který se na nás valej ze všech stran, ale vždycky svym způsobem zajímavý a režisérsky zvládnutý. A navíc má několik opravdu skvělejch kusů. MD skvělej kus neni, ale viz nahoře možná to chce ještě těch pár zhlédnutí, který si díky skvělejm hercům a jejich výkonům, klidně dam.