Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Dobrodružná parádička. Síce bez veľkolepej akcie, skôr komorná, ale o to skutočnejšia. Film mňa osobne vtiahol do deja a absolútne som si ho užil. Mohol byť aj dlhší, kedže mi bolo ľúto, že končí. Ešte chvíľku by som sa s kapitánom poplavil.

Tahle země není pro starý (2007)

Take slabsie 4*. Bol som prekvapeny, ale cakal som viac. Bolo to prilis nereálne. Hlavne ma iritovala tá absolútna neprítomnosť iných ľudí. Vyľudnené ulice....Proste napínavé, ale príliš postrádajúce logiku.

Velcí bratři (2008)

Skoro som si to nepozrel, tak dávam 4* nech sa to dostane do červenej zóny. Ten film je fajn, je síce trošku výchovno vzdelávací, ale to nevadí keď je pri tom sranda nie? A záver je dokonca z úplne iného žánru, ktorý v popise filmu vôbec nie je spomenutý.

Million Dollar Baby (2004)

Taký Rocky I. v ženskom vydaní a máličko lepšími hereckými výkonmi i keď za cenu viacerých, uveritľných klišé.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Keby šlo o hodnotenie v rámci žánru tak jasných 5*. Sly chytil druhy dych a ak Rocky bol dobrý tak toto je výborne. Darmo je to kráľ akčnej scény.

Melodie mého srdce (2007)

No čakal som viac. A dočkal som sa len peknej hudby. Jedného mierne preafektovaného detskeho výkonu, jednej nemej peknej tváričky. Celé mi to nejak nesedelo, snád keby som bol mladší t.j. 10-14 rokov :). A je to až prípiš sladké a to mám romantické filmy rád, ale toto bolo za hranicou únosnosti.

RocknRolla (2008)

Takéto filmy sa mi proste pačia, sú zabavne a smrť je podaná sice násilne ale nie nasilu. Keď to človek berie s nadhľadom tak je to sranda... A kedže je lepší ako priemer v žánri tak5*.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Pre mna jedna z najlepších tragikomédií. Viac tragédia ako komédia ale aj pousmiať sa dá. A áno Milan Kňažko snáď v životnej úlohe.

Lekce neslušného chování (2008)

Niečo malo tomu chýba k 5*,ale každopádne pobaví. Atmosféra anglického malomeštiactva a snaha vytrvať v starom a zažitom spôsobe života je vystihnutá dokonale. Jessica je roskošná a Colin Firth sa sice snažil zbaviť nálepky milovníka ale.... takže takých veselých 88%.