Dvojí život Veroniky (1991)

Před 20 lety jsem byl na "Veronice" v kině. A stále si pamatuji ten pocit. Krásný.

Sweet Girl (2021)

Finální zvrat to pohřbil. Jako vážně?

Ray Donovan - Série 7 (2019) (série)

Zrušit mýho milovanýho Raye, to mě zasáhlo přímo do srdce. Fuck.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Upřímně nechápu z čeho jsou všichni tak nadšení. Celkem standartní chujovinka, která je s každou řadou horší.

Beckett (2021)

Unylé, nudné, Washington prkenný like always. Ten chlap je ztělesněním anticharismatu.

Chlast (2020)

Nijak to na mě nezapůsobilo.

Válka zítřka (2021)

Tak to pardon, v modrých číslech?? , co byste jakože víc chtěli!?, v porovnání se Snyderovo poslední hrůzou je tohle odsýpající sci-fi, kde se člověk nenudí a poctivě se baví. Trochu den nezávislosti, trochu vetřelci, trochu hvězdná pěchota. Bavil jsem se od začátku do konce. Poslední fight už byl trochu moc, ale jako celek ve všem zcela funkční. Tak nějak si představuju nenáročný pop-corn. Od vynikající Hrany zítřka nejzábavnější sci-fi.

Xtremo (2021) odpad!

Nesmyslné násilí bez opodstatnění. Střih/scénář, špatný. Film je prvoplánový a je založen pouze na brutalitě. Někomu to stačí. Mně ne. Naprosto zbytečná slátanina.

Rozhněvaný muž (2021)

Osobitá, poctivá, plnohodnotná, odsýpající, bez vaty a balastu, nádherně nasnímaná filmařina s hutnou atmosférou, kde všechny strany mají svou dějovou linku. Já si nevzpomínám, kdy mě tenhle žánr přikoval a nepustil. Naposled to byl Nelítostný souboj. Teď to dokázal Guy. Disciplinovaně se odprostil od prvoplánové cool fasády, nasadil tomu seriózní ksicht a udělal dobře. Inspiroval se klasikama v žánru, ale zároveň zůstal svůj, nechal tam svůj podpis. Statham nevšedně minimalisticky, umírněně. Dokonce mladej Eastwood poprvé v roli, která je skutečně plnotučná, výborně zahraná a zapamatovatelná- starej ho musel konečně pochválit. A to se na plátně nezdržel nijak dlouho. Předchozí Gentleman je proti tomuhle kusu infantilní blábol do školky. Tohle a takhle už se prostě netočí a zvládnout to s takovým umem, to zasluhuje respekt. Takže velké díky. Pustím brzy opět.