Angel-A (2005)

Luc by si už neměl dávat tak velkou pauzu jako před natočením Angel-A, ke kterýmu mu pravděpodobně scénář našeptávala jeho (v tý době dvanáctiletá) dcerka Shana. Podle mě mu to neprospívá, zřejmě vychází ze cviku. Nebo už prostě nemá o čem, protože tohle je nejslabší kus, kterej jsem od něj viděl. Za emoce v poslední půlhodině a za moji novou lásku Rie dávám po hvězdičce.

Jaromír Jágr: stále na vrcholu (2012) (TV film)

Vyjma pár vážnějších témat je to malinko žertovně natočenej dokument převážně o návratu Džegra do NHL, kterej vám na tváři vykouzlí upřímnej úsměv. V závěru bohužel ztrácí dech, protože většina zajímavostí, vtipnejch scének a zajímavejch rozhovorů proběhne v první polovině filmečku, a proto taky srážím jednu star, přestože "68" je zkrátka nej nej nej!

Bitevní loď (2012)

Vydržel jsem. Opravdu jsem tu první půlhodinu s vypětím všech sil přečkal, protože jsem si prostě říkal, že to nemůže bejt taková k smrti trapná hovnařina po celý dvě hodiny. Odměnou mi pak byl průměrnej akční film s povedenejma, ale taky podivnejma (co se jejich myšlenkovejch pochodů týče) emzáčkama, u kterýho jsem se nenudil, ale v závěru filmu jsem se opět musel několikrát stydět, protože tohle jestli měla bejt nadsázka, tak se to mělo dát najevo jasněji a lepším způsobem. Slušnej popcorn, vlastně pardon, kuřecí burrito!

Skyfall (2012)

Co si budeme povídat, nejlepší z týhle bondovky je intro, zakončený hezkejma titulkama a skvělým theme songem od Adele. Bond (po boku s výborným potížistou Bardemem) prostě není schopnej zachránit úplně všechno, včetně scénáře tohohle akčňáku.

Instantní smích (1979) (TV film)

Pravděpodobně by moje hodnocení bylo alespoň o hvězdičku vyšší, nebejt toho, že jsem většinu gagů viděl v později natočeným Beanovi... a tam už taky byly dotažený k dokonalosti.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ale jo, až se mi chce říct, že to za to stálo, všechno tohle absolvovat. (No, pustit si znovu tři prostřední díly, asi bych si za to tvrzení dal facku, ale...) Velký překvápko! Docela svižný dílko, Jacob a Bella snesitelní, proti příběhu nic nemám a romanťáren tentokrát tak akorát. Kazily to jen slabší triky, Edward se svejma ichtylníma ksichtama a pár trapnejch situací a dialogů. Možná jsem samým překvapením přihodil hvězdičku navíc, ale nevadí, aspoň to trochu vyváží to umělý podhodnocování haterů týhle série. (Proč na to vlastně choděj?)

We Shoot with Love (2009)

Pulse beat (Valent) ***** / Boo (Janák) *** / For Elise (Bařina) *** / Auteur (Balog) ***** / Last man driving (Lauf) ****

Nebe nad Berlínem (1987)

Mein Gott, to ale byla nuda! Můj oblíbenec Wenders mě tentokrát div neuspal - prvních 100 minut čtení hlubokejch myšlenek jednoho většího berlínskýho zoufalce než druhýho mi dneska prostě nějak nesedlo. Nebudu nic předstírat, kdyby se to v závěru nezačalo trochu hejbat, odpadnul bych. Ještě mě občas z letargie vytrhla zajímavá kamera, když už nezabíraly ani vsuvky s Cavem, ale jinak zlatej Cage s Meg Ryan pro nenáročný! I ten konec měli lepší. Tohle šlo úplně mimo mě. (Jo a taky jsem se musel celkem divit, jak je možný, že mají tam nahoře tak mizerný dentisty. Damiel měl příšerně udělanej umělej chrup a u anděla mi takový věci opravdu vadí.)

Lidská stonožka (2009)

První půlhodina fajn. Pak bohužel stupidita střídala stupiditu ("útěk", detektivové), občas ještě problesknul nějakej vtípek (dochtor byl výbornej), ale závěr to dorazil. Škoda. Holky si ale v každym případě výlet do Evropy hezky užily.