Zdravíčko (2013)

Co se stane, když si pan Brežněv pšíkne v metru? Mimo skvělý animace a jediný hlášky je to o ničem.

Dokonalá bouře (2000)

Příběh statečnejch rybářů a jejich drahejch poloviček slzících v bostonských barech společně s přáteli, čekajíc na snad šťastnej návrat svejch druhů a kamarádů. Ti se mezitím vrhají přímo do chřtánu smrtící bouře a bůhví, jak to všechno dopadne! Ale jak pravil v jednom z oněch barů Michael Ironside: jestli tímhle peklem někdo projede, tak jedině náš starej známej pediatr George Clooney. Tak uvidíme... K výčtu žánrů, kterejch se tenhle film dotýká, si klidně přidejte i romantický, protože tak "srdceryvný" scény, doprovázený příšerně důtklivou hudbou (otravující stejně naladěnou notou celej film), zaručeně neuvidíte ani v Pretty woman nebo Armageddonu.

Tři ženy (1977)

Komedie, která se v závěru mění tak trochu v thriller s bizarním koncem. Ulítlá Sissy a vtíravě ukecaná Shelley hrajou fantasticky, jsou prostě úžasný, bezchybný. Docela mě to odvařilo, hned vkládám do šuplíčku se štítkem oblíbené.

Appaloosa (2008)

Renée Zellweger se v žádnym případě nesmí usmívat, culit, hihňat, smát - v ten moment se totiž stává odpudivou afektovanou ošklivkou a rušivým elementem. Ale kvůli tomu mi tu ten jeden bod do nejvyššího možnýho hodnocení nechybí.

Bastardi (2010)

Chvílemi se ve mně vařila krev. A překvapivě to většinou nebylo z hereckejch výkonů některejch stálic našeho filmovýho nebe, ale z chování těch spratků. Já zastávat jakoukoliv funkci v podobným ústavu, tak stoprocentně skončím v krimu.

Hunger Games (2012)

Zpočátku jsem byl trochu v nejistotě, ale zběsilej střih, mihotavá kamera a srdceryvný scénky se po úvodní celkově slabší půlhodině vytratily a pak už to šlo. Hodně sympatický bylo, že Katniss není žádná superhrdinka (ona vlastně neustále dostávala přes čumák a taky páchala samý blbosti), ale je to jen normální holka, která zná les, umí střílet z luku a spát na stromech, hihi. Film může připomínat sto jinejch, hlavně Běžícího muže nebo Battle Royale, mně připomínal atmosférou moderování v nabitým sálu i videohru Devil Inside, ale to mě nechávalo v klidu. Co dneska nepřipomíná - ať už víc nebo míň - něco, co už jsme viděli? P.S. Zdejší přirovnávání ke Twilight je úplně mimo mísu. P.P.S. Nejpovedenější scénka, start tý zábavy v lese, se mi moc líbila.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Jak píše mat.ilda, čím víc se stával Andy člověkem, tím víc to šlo do kopru. A když se stal mužem se vším všudy, bylo to už přespříliš. Naštěstí se tak stalo až ke konci filmu. Ke konci, ke kterýmu je ale velice dlouhá cesta.

Trasgredire (2000)

Ten obojek prostě nesundá. Dokonce ani ve sprše, ani při koupání v moři, ani při tom... ale zato všechny ostatní hadříky odhazuje krásná Julia bez vyzvání po celou dobu a je na ní fajnový pokoukání, ale nic víc od toho nečekejte.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

U mě to vyznělo jako parodie na neúnavně množící se horrory, ve kterejch se parta mladejch na výletě za zábavou dostane kamsi do neznáma, kde je jednoho po druhým kosí nějaký zlý cosi. Tady je ovšem kosí shoda mnoha náhod ruku v ruce s jejich vlastní blbostí a předpojatostí šéfa jejich party. Náhodičky jsou vtipný někdy více, někdy méně, nejvíc se mi asi líbila ta s odkazem na Texaskej masakr motorovou pilou. Slušná komedie za silný tři*.

Druhý dech (1988) (seriál)

Všude samá kráva, samej vůl... ♪♫♪