8 žen (2002)

Francouzský herecký koncert s poměrně nečekaným koncem.

Ted a spol. (2009) (seriál)

Miluju humor a rád se směju. A tohle mě pobavilo více než dost. Škoda jen, že není víc dílů. Jenom ten, kdo někdy pracoval v nějaké větší firmě, docení naplno tu ironii a absurditu.

Střihoruký Edward (1990)

Zrůdy existují. A žijí mezi námi. Ale na první pohled je nepoznáte. Burton+Depp+Elfman=sakra silné trio. Díky vám chlapi. Film, který mi odhalil, odkud se vlastně bere sníh.

Rousek (2010) (studentský film)

Jedna za téma. Absence slov tomu docela sedí. Jinak nechápu, co tím chtěl autor říct.

Napsáno tužkou (2010)

Jedna hvězda za snahu. Jen si nejsem jistý, zda jsem to pochopil správně. Země původu napoví.

Proměna (2009)

Fantasmagorická schizoidní slátanina, která snad ani nestojí za komentář. Dal jsem tomu šanci pouze kvůli dámám. A za ty je první hvězda. Digitální přeměny jsou zralé na tu druhou. Ten konec asi moc lidí nepobralo. Včetně mě. Pokud jsem režisérku pochopil správně, dalo se to udělat zřejmější. PS pro distributora: To snad ani nemyslíte vážně, vypustit to s půlkou filmu v italštině bez titulků, ne? Ještě že na to sedí kterékoliv title z netu.

Neznámý (2011)

Začalo to dobře, ale pak to šlo do kopru. I přes pár zvratů poměrně snadno průhledná záležitost. Prostě taková záležitost na jedno kouknutí. Kdyby alespoň Diane ukázala kozičky :-(

Akce (1999) (seriál)

Prakticky neznámý, ale výborný seriál o filmovém průmyslu. Hláškující Jay Mohr a polonahá Illeana Douglas jsou perfektní. Plus halda hostujících hvězd hrající štěky.

Zrození Planety opic (2011)

Tak takhle má vypadat kvalitní film. Ještě teď, když to píšu, mi běhá mráz po zádech vzrušením. Kvalitní scénář, dobré efekty, dokonalá hudba, perfektní provázání s Planetou opic (1968). A ten epilog nemá chybu. Pro mě jasných 5 hvězd plus jedna jako bonus za spoustu odkazů na původní film.

Všemocný (2011)

Po vizuální stránce pochoutka. Zoomování městem nemá chybu. Cooper v pohodě, De Niro žalostně nevyužitý. A.Cornish je zajímavý mix Ch.Theron a N.Kidman. Nápad s pilulí je dobrý a asi bych ji vyzkoušel. Ale celkově je to nevyvážené a nejasný konec to naprosto zazdí. Nebo někdo pochopil, co tím chtěl Burger říct?