Iron Man (2008)

Moje první setkání s Iron Manem proběhlo docela dobře. Na lepší průměr to táhne neuvěřitelně charismatický Robert Downey. Slzopudné gagy s robotíkem jsou perfektní. Vynikající cameo ??? a příslib věcí příštích na konci titulků.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Typicky větší a akčnější dvojka. Ale zaplaťToro pořád slušná kvalitka. Triky, masky, hlášky a souboje jsou úžasné. Líbil se mi bojový styl prince Nuada. Skoro jsem mu i fandil. To vše proložené naprosto lidskými problémy Hellboye a Liz. Jen doufám, že dobrodružství bude pokračovat a bude i trojka (čtyřka, pětka ...).

Hellboy (2004)

Poměrně kvalitní převedení komiksové klasiky na plátno. Ron Perlman se pro tuto roli prostě narodil a hraje ji skutečně kouzelně. Triky a masky jsou na del Torovské úrovni, takže vysoko. Přítomnost Rodena jen potvrzuje jeho světovou hereckou třídu.

Gran Torino (2008)

Tak pro mě jasná událost roku. Tohle prostě MUSÍTE vidět ! Clint se opět překonal a naprosto mě uhranul a nadchnul. Zajímavý je ten fakt, že ač je film dramatem, já u toho umíral smíchy. Ultimátní hlody v podání Walta Kowalského mě budou znít v hlavě ještě dlouho. A dlouho ve mě zůstane i celé toto mistrovské dílo, které nám ukázalo, že občas je prostě třeba postavit se násilí a udělat správnou věc. Díky Clinte a jen tak dál.

Výměna (2008)

Má vůbec nějaký smysl se zde rozepisovat ? Kdo viděl ví a kdo neviděl nepochopí a přišel o hodně. Clint je skvělý herec a snad ještě lepší režisér. Angelina v kostýmové roli nezklamala a zahrála opět skvěle. A už dlouho se mi nezježily chlupy na krku tak, jako při výpovědi toho kanadského kluka. Nejsilnější příběhy prostě píše sám život.

V Bruggách (2008)

Perfektní herecký koncert všech tří hlavních představitelů. Silný příběh proložený kvalitním humorem, odehrávající se v nádherném městě. Je vidět, že s kvalitním scénářem lze natočit výborný film i bez pozlátka Hollywoodu. Více takových prosím.

Resident Evil: Zánik (2007)

Tak už jsme vybili celý svět a jedeme dál. Pořád je to zábava a Mille to stále sekne. Opět jiné prostředí, nový zombíci (vrány) a o krok blíže k Umrella corp. Těším se na Afterlife (zvlášť jestli tam budou desítky klonů Alice).

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Typické pokračování. Větší, krvavější, akčnější. A pořád hutně cool. No a Milla ? To je prostě drsná kočička.

Resident Evil (2002)

Hry jsem nehrál, což je asi výhoda. Film je solidní nářez. Je to cool, hutné, akční, napínavé, burácející a krvavé. A Milla je jedna z mála žen, kterým tu drsnost žeru. Dokonce i přes tu vychrtlost. Ona to dožene mimikou.

Valkýra (2008)

"To my tu děláme převrat idiote !" Valkýra má od začátku jasný konec a kupodivu to vůbec nevadí. I přesto mě to zrychlilo krev a přál jsem jim úspěch. Je vidět, že ne všichni souhlasili s německou válečnou politikou. Jen je škoda, že ten zakomplexovaný skrček měl takovou kliku a přežil všechny pokusy o atentát. Kupodivu se to týká snad všech diktátorů. Zajímavým počinem se jeví obsazení britských herců. A i přes malý prostor mě zaujal výkon Kretschmanna. Celkově další povedený Singerův film.