• Krátkometrážní

Tání (2023)

Hodně brutální. [kino Pilotů minisál]

Chudáčci (2023)

Jako vědecká lékařská, sociální či psychologická dokumentární studie by to bylo naprosto geniální. Jako hraný film je to ale celkem solidní nuda... Nejasné časové umístění spolu s nereálně působícími lokacemi poškozuje jakoukoliv transformativní účinnost díla v naší časoprostorové realitě a stává se jen shlukem poloprázdných fantaskních obrazů tvářících se velice hluboce, aby snobská akademická obec zatleskala, poplácala se po ramenou a dala sošky. Výkon Emmy Stone je sice slušný, ale zejména v první půlhodině působí její postava nikoli dětsky nevinně a neznale, ale spíše otravně a nelidsky retardovaně, což dost poškozuje uvěřitelnost postavy i v zajímavější druhé polovině filmu. Radikální upřímnost nade vše, ale Střihoruký Edward byl jako film výrazně zábavnější, lidštější a výtvarně poutavější. [ČSFD projekce, Černý Most]

Albert (1985) (TV film)

Takovej Vláčilův komorní Amadeus s Vodkou. [Ponrepo, televizní kopie]

Adelheid (1969)

Jako s pár herci a převážně na jedné lokalitě hezky sehraný, ale kdo se na ty válečný neromantiky má s nadšením koukat přes hodinu a půl?  Ve zkratce: "Á dala hejt" [Ponrepo]

Tři mušketýři: Milady (2023)

Jedinou koukatelnou postavu z 1. dílu tam skoro nedaj a při první příležitosti ji ještě víceméně úplně zbytečně odkrouhnou! Jděte do háje! [kino Světozor]

Elvíra Madiganová (1967)

Krutý! Vytvoříš snílkovský Ráj v Expozici a pak do postav pomalu zasekáváš nůž tvrdé reality až do nečekané Tragédie... E.T. romance. [kino Atlas]

Údolí včel (1967)

Řád asketických rytířů, to je banda šejdířů. A když s matkou se znovu shledáš, tak to kámo třeba nedáš... Když syn se vzpouzí s netopýry, tak kašli Bohu na papíry. Krve tu je pomálu, buď psi či hod o skálu. Oooo sladký středověk bez cukru!

Ďáblova past (1961)

Krásná poetika, která by si možná zasloužila i pět hvězdiček, ale ten zvláštní politický obrat mnicha nebo co to bylo za exota  (teda asi kněze) jsem nějak nepobral... Postava starého mlynáře taky vyznívá poněkud do ztracena, ač působila v několika scénách dost zajímavě.

To se mi snad zdá (2023)

Marketéři tohoto filmu by měli dostat přes držku, neboť ve mně vzbudili zcela nerealistická očekávání a donutili mě na to jít. Ale finanční ředitel je asi i tak pochválí... Tento film je totiž přesně to, co se sám snaží kritizovat a parodovat, tedy dosti prázdnou nadutou celebritou, která krom pár zajímavých vedlejších linek a probliků nic moc nenabízí a rozhodně to není moc vtipné. Škoda, že ta scéna s Dylan Gelula skončila tam, kde skončila, to byla osudová chyba hlavního hrdiny a měly by se mu o tom zdát noční můry. [kino Atlas]