Toy Story: Příběh hraček (1995)

Revoluce v animaci snad ano, i když ten pes vypadal příšerně, revoluce v scénáři ani náhodou.

Smrtelné lži (2012)

Milé překvapení s dobrým hereckým obsazení a na dnešní dobu s velmi kvalitním scénářem.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jsou tady s námi už 25 let. Po od sledovaných 24 sériích si dovolím konečně napsat komentář sice bude až na 102 stránce a tudíž kromě těch, kteří mě znají si ho nikdo nepřečte. Simpsonovi v začátcích a mém dětství byli to nejlepší co v TV běželo. Zhruba v osmé sérii, kdy už jsem byl dospělí mi přišla kvalita dosti průměrná už to prostě nebylo ono, ovšem pořád to bylo dobré. Po dalších 8 sérií šla kvalita nahoru a ta trvá do dnešní doby, sečteno podtrženo 4*, ale? 25 let, viděny všechny epizody několikrát, vždy jsem se těšil i po průměrném dílu na ten nadcházející, žádný jiný seriál nesleduji po tak dlouhou dobu v tak pravidelných dávkách. Do doby kdy bude standardem seriál o 25 sériích, jsou Simpsonovi zcela něco výjimečného a nemohu dát nic jiného než 5*.

Lincoln (2012)

Film není pro dnešní diváky, tohle bylo točeno na památku Abrahama Lincolna, pro lidi, kteří žili před sto padesáti lety.

Warrior (2011)

Óda na Americké bratrství zabaleno do sportovního klišé, kdy oba bratři si prošli v životě peklem, které je přivedlo do ringu kde bojují o svou budoucnost. Kdo z nich skončí vítězem je úplně jedno, protože i ten poražený je vítězem.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Po první hodině to ještě vypadalo na slušný průměr, ale v poslední půlhodině jako kdyby přišli o režiséra scénáristu a řekli si no tak dáme tam zvrat divák z toho bude paf a zbytek nějak dotočíme.

Tuningové války (2011) (pořad)

Průměrná tuningová soutěž. Díky šibeničnímu času, který na dokončení vozu týmy mají jsou ty jejich auta nedokončené o otestovaní jízdných vlastnosti po tuningu nemůže být ani řeč. Osobně bych o žádné z aut na konci 72 hodiny neměl zájem. Taky s podivem sleduji, že ten kdo má lepší nátěr na vozu většinou vyhraje. Chtělo by to vystřihnout úvodní 3 minuty rekapitulace co uvidíte, neustále představovaní All Stars týmu a končící část neustálého představovaní poradců mi taky přijde zbytečná. Místo toho tam mohou dát zajímavější materiál. Raději bych uvítal kdyby na to měli více času, to už by mělo význam pro vítěze vyhrát své a soupeřova auto.

Nejšílenější úchylky (2010) (pořad)

Lidi co jí prací prášek, mýdlo, kořínky vlasů, toaletní papír, spí se zapnutým fénem, no to se nasmějete.

Po krk v odpadcích (2010) (seriál)

Když dcera dá svoji mamince na vánoce poukaz na 7 denní využívaní kontejneru, tak to už něco znamená :) Seriál ze života, kdo nezná osobně žádného sběrače tak tento počin neocení.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů který jsem za posledních pár let viděl. Lepší než Prison break a Lost dohromady. Celí jsem ho vzhlédl za dva dny a nemohl jsem se od něj odtrhnout. Problém, je v jeho neukončení, kdy se evidentně počítalo s druhou sérií, ale na teenagerovský laděné stanici CW (90210, America's Next Top Model, Gossip Girl, Supernatural, The Vampire Diaries) neměl tenhle dospělácký laděný počin sledovanost.