• Krátkometrážní

Zmizení (2013)

Pátrání po dvou zmizelých holčičkách nás dovede na spoustu cestiček, kterými se vydat. Nejde tu jen o ta ztracená prťata, což naznačuje i originální název. Tady se hraje o více životů .. a ne vždy v rukavičkách. I přes ten slibný scénář (který se klidně mohl kdysi někde odehrát, byť se nikde žádný nápis dle skutečné události neobjevil) a výborné herecké obsazení mám pocit, že v režijních rukou někoho zkušenějšího bychom se dívali na mnohem vyzrálejší a temnější film. Tak snad příště, Denisi ..

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Příjemně lechtivé vyprávění nejen o několika kozatých, ale i o Krausovi bez ptáka ..

Pařba na třetí (2013)

Nějak jsem si nevšiml, že by se v tomhle filmu kalilo .. a vlastně se nebylo pomalu ani čemu smát (kromě dvou kratičkých scén - úvodní projížďky žirafy a připomenutím na úplném konci, jakým že stylem se nesly předchozí dva filmy), což je u komedie docela průšvih. PS: pro Civala - Hurt nikdy nebyla od Johnny Cashe, i když jí parádně přezpíval, ale od Trenta Reznora z Nine Inch Nails, v jehož podání ve filmu i zazní ..

Iron Man 3 (2013)

3000° celsia, účes Gwyneth Paltrow stále drží .. čímž se snažím upozornit na to, že se nám Pepper začíná stávat akční hvězdičkou. Naproti tomu z Tonyho Starků, který dokáže vlétnout do boje železo neželezo (nebo hlava nehlava), ale z malých fakanů dostává pomalu infarkt, režie nenápadně vysvlékává jeho opancéřovanou róbu a snaží se mu / nám ukázat i trošku jiný svět než jak ho známe z předchozích dobrodružství. Po slabší dvojce je tu opět nadupaná akce se slušným záporákem, dokonce krát 2 .. jo, Ben Kingsley zaválel .. ať už ten nebo ten : )

Vražda ing. Čerta (1970)

"Přišel jsem za tebou, protože bez tebe nemůžu žít. Nemáš něco k jídlu?" .. Podívaná, při které hladina cholesterolu vyskočí na maximum .. a to jsme jen diváci. Jak na tom byl asi Vladimír Menšík hrající zde dokonalého vysavače všech těch dobrot i nepoživatin? : )

Drž si šátek, Tatjano (1994)

Konečně díky Kaurismäkimu vím, že největší Donchuáni jsou finové .. obzvlášť když u toho popíjejí jednu vodku za druhou, smrdí korunou (nebo co tam mají za měnu) a neumí pípnout ani slovo rusky ..

Marvel One-Shot: Agent Carter (2013)

Krátká, šarmantní a vtipná jednohubka. Captain America byl sice docela nuda, ale Carterová je jiný kafe : )

Martin a Venuše (2012)

Co všechno neudělat pro svoje skvělý auto. Story o neschopném taťkovi, který se pochlapí (nebo spíše poženští) a podnikne strastiplnou cestu k srdci svých tří roztomilých ratolestí i utrápené mamce. Marek Taclík obstál na výbornou, stejně tak všechna ta ječící drobotina a i Kristýna Boková (opravdu nádherná baba) se svým úsměvem u mě ze začátku bodovala, jenže pak se to celé díky Budařově postavě tak nějak nesmyslně zašmodrchalo (zákaz zahýbání, manžel se polepšil a a zvládá to, ale proč si ještě trochu neužít), že jsem měl chuť zmáčknout stopku a nedokoukat to. A co tam proboha dělal ten Kraus? Takže díky za těch pár dobrých vtípků, ale i za to, paní scénáristky, že jste příběh zvrzaly jak to šlo ..

Nevěstinec (2011)

Vypravit se začátkem minulého století do tohohle vyhlášeného (filmově artového) nevěstince nevyžaduje jen plnou prkenici, ale také určitý respekt pro všechny ty lehké holky v něm. Prodejná láska měla v té době šmrnc, kurvičky byly spíše milenky, které umí nejenom roztáhnout nohy, ale třeba i zamilovat se a naslouchat. Tak nějak se nám to snaží v nádherných pochmurných obrazech ukázat režisér Bertrand Bonello. Druhá polovina vyprávění se odcizuje, dramatizuje, překvapivě se hrábne do rockových strun v místech, kde by to nikdo neočekával a my zjišťujeme, že s koncem vykřičených domů se stává z prodejné lásky jen obchod bez emocí ve špinavých ulicích, bez vší té noblesy předchozích let ..

Na stojáka: Best of Iva Pazderková (2011) (pořad)

Tahle holka, co ještě neprožila organismus, je prostě vším .. ostřílenou vlasatou hittie, politovložkou s mega teoriemi, androložkou zjišťující že na Měsíci chcíp pes, ale hlavně je blond a to, děcka, funguje : )