Enderova hra (2013)

Dostat kouzlo knihy na plátno je opravdu těžké, zajímavé ale je, že já si jako v knize přišla, což je u filmu trochu nepraktické. Čekala jsem něco více výtvarného, pestřejšího, rychlejšího. Tohle dílko má ale své kouzlo a pomalu se dostává pod kůži. Zdánlivě nudně vyhlížející příběhy nakonec zapadnou do sebe v grandiózním finále s promyšleným strategickým tahem. Celý zážitek nespočívá ani tak v tom, jak vypadá film, největší síla je v příběhu, který vychází z nás samých, z toho, jak vnímáme osudová rozhodnutí druhých v porovnání se svým svědomím. A tak nakonec absence tempa či promyšlených filmových fíglů nahrává příběhu a Enderovi. Opravdu chceme mír za takovou cenu?

Plán útěku (2013)

Možná je to tím, že už jsem dlouho nebyla v kině, ale jsem nadšená. Co na tom, že se z drsného vězení stane spíše jen noclehárna a že hlavním hrdinům všechno až moc vychází. Pořád se něco děje, rvačky jsou surové a tempo vražedné. Sem tam je i nějaké překvapení a obsazení je excelentní. A ano, když se Silvestr poprvé objevil ve skleněném pekle, bylo to drsné a surové, trochu škoda, že se pak vše odehrávalo přátelsky, místo trubek se najednou používaly obušky a ostraha polevovala. Arnoldovy vtipné scény pak alespoň do odlehčeného světa víc sedly.

V zajetí démonů (2013)

Celkové zpracování je brilantní. Atmosféra správně hustá. Všechno je tak nějak povedené. Jen příběh má své díry. Staví na tom, že tohle se skutečně stalo, ale přitom nám nabízí několik historek nacpaných do jednoho příběhu a já měla pocit, jako když koukám na "Věřte, nevěřte". Linie s panenkou byla brutálně navíc a tím, že se jí snažili zapojit do děje, věrohodnosti filmu spíš uškodili. Soustředím-li se ale na hlavní děj o prokletém domě, musím ocenit skvěle zpracované strašení a vše kolem. Bála jsem se a nakonec byla potěšená, že nevymřela půlka postav. Tohle je horor pro nás posery, co nemáme rádi vyvražďovací filmy. Za to bod navíc.

Stážisti (2013)

Překvapivě vtipná komedie se supr nápadem a oživlým snem každého z nás, kteří máme nejistou práci, která nás časem víc vysává, než nabíjí. Nelitovala jsem peněz za lístek a upřímně jsem se zasmála. Pěkné.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Precizní, chytré, skvěle propracované efekty, scény i kostýmy (až na Spokovy uši). Chyběla mi však hravost předchozího dílu. Polapení na závěr bylo také takové divné, nepovedené. Jinak odkazy na původní Khanův hněv byly sympatické a ta hudba a závěrečný proslov z původní série? Tím to mělo skončit a byla bych spokojená. Film má své chybky spíš v příběhu, ale tak reálně vypracované vesmírné prostředí jsem dlouho neviděla. Normálně pomalu věřím, že jsou nad námi vesmírné lodě, co používají warp rychlost.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Další právnický seriál zase z jiného úhlu. 1.série: 85% První série je obzvlášť povedená. Jednotlivé příběhy jsou pochopitelné a intriky ve firmě srozumitelné i bez znalostí právnické hantýrky. Vše má švih, vztahy mají grády a vše je zajímavé i mimo kancelářské prostředí. Navíc se občas podíváme i k soudu, což se o druhé sérii říct nedá. 2.série: 75% Vytáhnout velkého nepřítele a věnovat mu celou sérii je zajímavé, ale způsobuje to jistou dezorientaci v intrikách. Vše se má zdát promyšlenější a propojenější, aby se ve finále objevil spasitel, který se najednou stane novým problémem? Z tvrdého právníka, který však jedná dle zákonů, je najednou člověk, co by použil snad všechny prostředky jen proto, že nechce velké spojení s finančně nezávislým partnerem? Trochu se pak vytrácí srozumitelnost motivů. Hlavní hrdinové jsou ale natolik sympatičtí, že se těším na další sérii. Snad dovolí divákovi oddych představením zajímavých případů a nejen firemní handrkování. Druhá série totiž už vůbec nepřipomíná seriál z právnického prostředí, ale firemní boje a intriky mezi lidmi, kteří se dobře orientují v zákonech.3.série: 90%Tak tahle série je excelentní po všech stránkách. Vše klape bez chybky jak po stránce právnických "bitek", tak v zákulisí, ať už jde o vztahy či interakce ve firmě. Humor střídá napětí, všichni ve firmě jsou jako rodina, většinou .... Pamatuju si hlavně smích, Louis Litt a Nagel byli bezva komickou dvojicí. A ty souvislosti a důsledky minulých činů ... ohromné.

Hostitel (2013)

Zatím jsem stále ve fázi rozhodování, zda být při zemi či dát znát nadšení z dokonalého hudebního podkresu. To je totiž hlavním tahounem filmu. Díky hudbě jsou emoce pěkně zdůrazněné a jasně čitelné. Objektivně ale musím říct, že se americký styl nezapře a trochu mě mrzí, že je výsledek tolik zaměřen jen na lásku a obětování se pro ni. Jako sladké, až přeslazené (což mi osobně nevadí), pokoukání je výsledek výborný. Sci-fi dobrodružství je ale trochu upozaděné, a tak jsme hosty jen v duších zamilovaných. Herecké obsazení je ale překvapivě výborné a "rozdvojení" osobnosti hlavní hrdinky skvěle pojaté. I když se toho dějově zdánlivě mnoho neudálo, zůstala jsem dojatá, uchvácená a mé srdce toužilo udržet si takovou lásku, kterou cítilo z plátna. To se cení. Hmmm, ale ano, proč občas nepodlehnout přeslazenému dojáku.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Překvapení měsíce a velké díky TV COOL. První série je zatím spíš vesele laděná jednohubka na smutné večery. Vyhovuje mi hlavně kratší stopáž, která nabízí spoustu vtípků a tak akorát sentimentu. I na malém prostoru si všechny postavy zamilujete hlavně díky jejich netradičním a výrazným charakterům. Na ždímání emocí a propletence příběhů máme Grey's Anatomy, na zábavu a zahřátí u srdce tu jsou Scrubs. EDIT: Celé 3 série, co jsem zatím viděla, si seriál udržuje skvělý vtip a vůbec nenudí. Slovní i situační humor je střídán muzikálovými čísly. Přijdu si jak v nějaké velmi povedené "stand up" komedii s kabaretními prvky. Skvělé.

Konečná (2013)

Když si člověk zvykne na poněkud "civilní" kameru, jde o blažený akční zážitek. Mnohokrát omletý příběh je skvěle vystavěný, Arnold má neskutečnou formu a vše je nastavené adekvátně věku hlavního hrdiny. Uvěřitelnost příběhu je také docela slušná (proč bych neměla věřit, že po celém USA jsou šílenci, co mají muniční sklad pojmenovaný Muzeum). Po dlouhé době mě pobavil akčňák a neměla jsem chuť pořád ho komentovat.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

1.série: 85% Mezinárodně známé pohádky jsou kouzelně propletené a jejich odlesk je cítit i v novém světě mimo knihy, ve Storybrooku. Hlavně v první sérii je možné si užívat notoricky známé příběhy v jiném kabátku a prolínání minulosti a současnosti. Napínavé příběhy společně tvoří nádherný celek plný kouzel a magie v našem zdánlivě nudném světě. Občasné zbytečné zdržování je odpustitelné a finále je kouzelné a dostatečně jasné. První série je rozhodně skvělý seriálový bonbónek. 2.série: 80% Druhá série už ztrácí své kouzlo a objevují se spíše méně známé pohádky i jiné příběhy, které už nejsou tak nablýskané. Přesto jen musíte žasnout, jak jsou jednotlivé osudy propletené a stále fandíte svým hrdinům, kteří nejsou rozděleni jen na hodné a zlé. Šedý pruh nejistoty o motivech postav je ještě širší a vy se s každým dílem těšíte na v mnohém velkolepější finále. Máte lehký pocit překombinovanosti, ale už jste lapeni a své pohádkové oblíbence nebudete chtít pustit. Natěšení na další sérii je na 80%.