Wilsonov (2015)

Nový pohled na historické události, trochu humoru a zajímavý a svěží vizuál, který je něčím neobvyklý. Některé vtípky jsou považovány za rasistické, ale ten film je jedna velká nadsázka, která si utahuje z mentality různých národností a vtipy o otrocích nejsou zesměšněním lidí tmavé pleti, ale pohledu, jaký amerika dříve měla. Tedy alespoň pro mě. Nafoukaný američan, co ví všechno nejlépe, těžko si odvyká, že se už tabák nežvýká a nemá možnost mít otroka? V tom kontrast na "malého" nesmělého "čecháčka, kterému stále někdo diktoval, jakým jazykem má mluvit, co si má myslet a sebevědomí nikde? Oba se od sebe něco naučili. Nevím, už podle trailerů mi bylo jasné, že to má být nadsázka a humor, nic víc jsem nečekala a odpad a šílené kritiky mě prostě překvapují. Neříkám, že je film kdo ví, jak úžasný, a že by měl lesk Mazaného Filipa či Tajemného hradu v Karpatech, ale byl zábavný. Jediné, co mě vážně štvalo byla přepálená stopáž (některé scény zaměřené na poetiku a kecání ubíraly na spádu) a nepřišla jsem na chuť ani rychlím změnám denní doby v jednotlivých scénách. Jinak docela ucházející pokus, který mě místy i pobavil, trochu i přiměl se dovzdělat o historii připojení Slovenska.

Mrtví a neklidní (2013)

Hmmm, s dvouletým zpožděním hodnotím, ale přesto si pořád pamatuju, jak jsem se nasmála. Skvělá a docela chytrá parodie a přitom i netradiční romantika, která nepůsobí ani tak směšně, jak by se dle popisu mohlo zdát.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Spoustu humoru a velkým vzorem pro hlavní hrdiny je Smrtonosná past. Rozmanitá partička, která skvěle pobaví.

Deadpool (2016)

Ano, trochu nadhodnocuji, ale prostě mi to sedlo do nálady. Jak to vystihl kamarád, člověk odchází s drobným pocitem studu, že si tak sprostý film užil a smál se jak pitomý. Ale co už, slušňácké masky stranou, občas je fajn si užít i něco ne úplně korektního, s trapným puberťáckým humorem, který se až moc často motá okolo sahání na rozkrok a okolo sebeuspokojování. Když si to odmyslím, jde o neskutečně nadupanou hrdinskou romanci, sprostou, drsnou a šíleně cool. Sedlo mi to mnohem víc, než Kick-Ass, ptž nebylo ani potřeba vraždících dětí. A nebyla jsem si úplně jistá, zda hrdinovo časté zdůrazňování, že jde o film, je prospěšné. Ale přineslo to pár nových fórků a koresponduje mi to s tím, jak film vznikal, tak proč vlastně ne.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Český odvar seriálu Castle na zabití, ovšem s mnohem slabším nápadem a dost předvídatelným scénářem. Vraha odhalíte hned, což u detektivky není moc příjemné. Jediné, co vás na seriálu může těšit je zajímavé obsazení a příjemné charaktery. Scénáristkám jdou lépe ty "vztahové a rodinné seriály", v ostatním mají ještě hodně velké rezervy. EDIT: Tak pozor, nová taktika, vybalit hned 6 podezřelých, různě je propojovat a nakonec se vytasit úplně s někým novým ... Ale tak ano, to už bylo trochu chytřejší. Teď jen najít kompromis.

Green Lantern (2011)

Nevím, proč mi to připomnělo nepovedený Jupiter vychází. Stále jsem měla takový pocit, že už jsme trochu zmlsaní z ostatních komiksáků. Věnovat půlku filmu vykreslování charakteru jednotlivých postav a jejich okolnímu příběhu, to je příliš velký luxus, pokud chcete mít i atmosféru strachu a obav o lidstvo. Film je ale hravý a má pár povedených nápadů, jako takový pilot pro velkolepé pokračování fajn. V tomhle tvrdém světě ale s takovou žádné pokračování nebude. Škoda.

Nejvyšší nabídka (2013)

Průběh filmu je lehce předvídatelný, ale filosofování a postupná první láska v pokročilém věku je natolik zajímavá, že jste povzneseni nad vším kolem, a jen si užíváte poetiku a podivnost příběhu. Konec pro mě osobně tak předvídatelný nebyl. Radost i bolest, to je hlavní devizou tohoto filmu.

Nejdelší jízda (2015)

Hlavním tahounem filmu je Scott Eastwood. Film je jeden z těch lepších podle Sparksovy předlohy, hlavně díky své relativní uvěřitelnosti a tomu, že příběh to nepřehání s nečekanými zvraty a úmrtími.

Ex Machina (2014)

Možná trochu rozvleklejší, přesto úžasné a komorní sci-fi. Krásné zavzpomínání na myšlenku z Blade Runnera. Jak otestovat, že vznikla samostatně myslící umělá inteligence? Na filmu pro mě bylo nejzajímavější, že působil tak rozporuplně, něžně, děsivě, vědecky ukecaně a vše bylo tak zahalené mlhou, že nebylo možné si to žánrově zařadit. O to překvapivější a zajímavější bylo ukončení příběhu, který neudával jasný směr, jak jsme tomu zvyklí. Ještě týden poté jsem na film myslela a ráda o něj diskutovala. Moje krevní skupina.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím, je to tolik ukecané a tak málo se tam toho děje.... A když už nastane nějaký boj, je stále tak stejný. Jediné, co mě zatím drží u sledování je Dominic, který je vybraný opravdu šikovně, bohužel z něj dělají ukňourané štěně, které až moc bere na hlavní hrdinku a vytrácí se tak to krásné napětí a škádlení, které v knize tak perfektně fungovalo. A obsazení hlavní hrdinky vůbec nebylo šťastné. Raději bych ocenila pokračování filmu, kde postavy měli alespoň nějaké charisma a obsazení bylo velmi sympatické. Tohle je bída. Škoda, velká škoda. Ale sérii už dokoukám. Snad. EDIT: Konečně 6tý díl není tak otravný a vykecávání zde má trochu smysl .... a konečně také nějaký záblesk romance.