halogenka

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 6.8.2019  22:07

Vypadá to, jako by producent prostě Jimovi podepsal bianco šek na jeho další film. Protože jinak nechápu, jak se tahle banální a úplně nefunkční věc mohla dostat do kin.

• 6.8.2019  21:56

Pokud tou globálni hrozbou byla nebetyčná blbost a nuda, pak ji tito MIB naplnili beze zbytku.

• 6.8.2019  21:53

Bezobsažné millennial shit propagační video Netflixu s neskonale otravnou “dokumentaristkou”.

• 7.7.2019  12:58

Pro mě nejlepší řada Stranger Things. Osmdesátková estetika a odkazy na její filmy využité na maximum, scénář není překombinovaný, napětí je dobře stupňované, a co je hlavní, oproti minulým sériím se to bere mnohem míň vážně. Takže tomu rádi odpustíte nadbytek postav a fakt, že příběh je jen de facto variací na ty předešlé.

• 8.6.2019  22:05

Standardně špatná X-menovka, tentokrát navíc okořeněná trochou militantního feminismu. Tahle série fakt nutně potřebuje reboot, v podstatě jediné, na co se tu dá ještě koukat, je McAvoy a Fassbender.

• 8.6.2019  13:16

Bohužel dokument neříká vůbec nic a vlastně netušíte, co bylo jeho i Hirstovým záměrem.

• 6.6.2019  23:42

A scénář této epizody vytáhli komatózní Miley Cyrus z prdele, ne?

• 2.6.2019  12:00

Ocenila bych o trochu míň rodinných pout, neustále otevřené mordičky Bobby Brown i nanicovatých dialogů, a místo toho dala víc soubojů monster. Jinak mě poslední dobou hodně baví všichni ti filmoví “záporáci”, kteří se v rámci ekologické nauky snaží vyhladit polovinu lidstva. Za mě jim prostě nejde trochu nefandit.

• 27.5.2019  22:32

Mnohem působivější než celá 8. řada.

• 19.5.2019  17:10
    John Wick 3 (2019)

Je to otřesný kýč a během většiny konverzaček máte chuť pošťourat se hřebíkem v uchu, ale je strašně osvobozující a osvěžující, jak si film na nic nehraje a nebere se vážně, takže si prostě jenom užíváte těch 800 vynalézavých způsobů, jak někoho nakopat do rozkroku.

• 1.5.2019  13:31
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Fajn obsazení, atraktivní prostředí evropských metropolí, cool vražedkyně s citem pro módu, celkem to odsýpá a občas je to i zábavné, jen ta druhá sezóna už je úplně ale úplně zbytečná.

• 29.4.2019  22:16

Ukázka scénáristické bezradnosti v praxi a z mé strany divácké zklamání roku. Z vyvrcholení celého seriálu (sorry, ale bitva o trůn se mi nejeví jako větší vzrůšo než souboj o přežití lidské rasy - pokud to tedy měla být vedlejší linka, hodně se to vymklo z rukou) udělali tvůrci jedno velké meh. Symbolika i náznaky hlubšího a sofistikovanějšího rozuzlení roztroušené během předešlých sezón byly s přehledem odignorovány a logika šla taky stranou (za všechny “pojďme se schovat do kobky plné mrtvol, ačkoli víme, že je Night King umí oživit”). Zbylo hollywoodsky plytké what you see is what you get, což je velká škoda. Prvních pár sezón zjevně ideově držela nad vodou knižní předloha, ve chvíli, kdy už byl seriál plně v rukách scénáristů, začly se objevovat velké trhliny a zploštil se do příběhu myšlenkově asi tak bohatého jako je Krtek a autíčko. Myslím, že jakýkoli z trochu příčetnějších fanoušků by zvládl využít potenciál této epizody lépe (od stolu nadhazuju boj s oživlým Nedem Starkem nebo třeba to, že by Bran nemusel být jen pasivní vegetable trousící tajemné hlášky). Po tomto dílu už od show nic převratného nečekám a doufám, že aspoň kniha uspokojí moji touhu po nějakém smysluplném vyústění.

• 22.4.2019  19:33
    Barry (TV seriál) (2018)

Bohužel je hlavní hrdina napsaný i zahraný tak, že seriál neutáhne, což se hodně projevuje v druhé sérii, kdy se jasným showstealerem stává holohlavý mafioso.

• 8.4.2019  22:22
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Ultimátní p****ina v tom nejlepší slova smyslu.

• 8.4.2019  14:17
    Shazam! (2019)

Další příspěvek do edice "zmateni trailerem". Skutečnou cílovku bych odhadla tak na 7-9 let, z čehož aspoň 6 let dotyčný strávil zamčený ve sklepě bez lidského kontaktu, přístupu k okolnímu světu, televizi, filmům, knihám nebo aspoň joju. Nebo jinak: vezměte film Big, zbavte ho jakéhokoli smyslu, přidejte politicky korektní mix pěstounské rodiny (zde je prostor pro zlepšení - navrhuju transgender matku/eskymáka) a nekonečnou superhrdinskou supernudu a tadá, 2 hodiny vašeho života jsou v prachu.

• 24.3.2019  10:02
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál je zombie sám o sobě - ne moc chytrý, utahaný a chvílema dost smrdí. Čím to hodně trpí a tím pádem budete trpět i vy: šíleně nastavované epizody, opakování dialogů i zápletek (má to tak o 5 sérií víc, než by mělo), špatně napsané (především ženské) postavy i dramatické situace a nevyvážené herecké výkony. Navíc to působí, jako by některé díly nechali scénáristi napsat uklizečku a šli domů.

• 14.3.2019  17:18

Prevracene Driving Miss Daisy, ktere stoji na skvelych vykonech hlavnich akteru, dialozich a mizanscene. Viggo je coby pupkaty Talian naprosto okouzlujici a pokazde, kdyz se Mahershala usmeje, mate pocit, ze vam nekdo poslal litr na ucet. No, a to tema segregace a rasismu je (i pres par scen, ze kterych uvedomele zamrazi) sice uchopene dost smirlive a naivne, ale ve vysledku bych to filmu nemela az tak za zle. Je to proste oddechove oldschool feelgood roadmovie, nic vic, nic min.

• 8.3.2019  13:38

Esence slova “cajk.”

• 26.2.2019  20:34

Nefunguji tu pro me ty tri casove roviny ani ten motiv ztraty pameti, tvurci s nima mohli nadelat velkou paradu (skvela nahravka napr. na nespolehliveho vypravece), ale misto toho s nima vlastne neudelali nic.

• 12.2.2019  10:05
    Polar (2019)

Mělo se to jmenovat spíš Bipolar – vysvětlovalo by to ty dvě totálně nesourodé linky maničtí gangsteři-depresivní Mads. Celkový zážitek z filmu bych přirovnala k návštěvě vesnické diskotéky s travesti show.

• 15.1.2019  13:45

Druhá série Rapla zatím hodně velká slabota. Jako kdyby to psal a točil někdo úplně jiný. S demontrací můžeme začít už otřesnou znělkou, vizuálně to šlo taky znatelně dolů, každý díl provází spousta nelogičností, v tomto díle i hodně blbé herecké výkony (Duchoslav), zápletky působí dost těžkopádně. A v neposlední řadě z detektiva drsné školy, který má v první sérii celkem solidní můžo, udělali zoufalého zřízeného pantátu (chvílema se Kuneš až podobá Čermákově roli z Dabing Street). Škoda přeškoda.

• 13.12.2018  19:47

Vizuálně sprostá vykrádačka Myiazakiho, scénáristicky, režijně a herecky úplná demence.

• 13.12.2018  19:42
    The Kominsky Method (TV seriál) (2018)

Skvěle napsaný seriál s výborným Douglasem, který se na stará kolena přehrál z hajzla do superroztomilého soon-to-be páprdy.

• 23.11.2018  21:44

Velmi pietní a těžce dvojdimenzionální podívaná s naprostou absencí jakéhokoli režisérského point of view, kterou drží nad vodou jenom hudební čísla.

• 29.9.2018  21:49

Grandiózní případ otřesné podívané, na jehož řešení přijdete po prvních deseti minutách filmu: vypnout to.

• 19.8.2018  20:16

Roztomile hloupoučká akčňárna pro starší a pokročilé. Celý film jsem čekala, že Cruise konečně řekne “I’m too old for this shit”, ale smůla, patrně se chystá pokračování. V tom případě přeju klukům ze scénaristického hodně štěstí s plácáním nové kuličky klišé a pitomin. A aspoň tomu Peggovi by mohli napsat jednu vtipnou hlášku, protože jestli zapomněli, tak proto tam je. Můj suverénně nejoblíbenější záběr je překvapený chlap ve vrtulníku, to za ty dvě stovky stálo. Jako komedie slibné, jako akčňák v roce 2018 tak nablblé, že byste to pohladili po hlavě a poslali spát.

• 16.8.2018  09:57
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Geniálně napsaný seriál, který vás drží pořád ve střehu. Sympatická není ani jedna postava, ale je zábava na ně koukat.

• 3.8.2018  12:13
    Psí ostrov (2018)

Podle meho se Wes vypravecsky porad zlepsuje. V Psim ostrove rozehrava spoustu temat, pritom ale zvladne cely pribeh udrzet pohromade a podat ho s lehkosti. Koukat na svet jeho optikou me hrozne bavi.

• 3.8.2018  11:55
    Pose (TV seriál) (2018)

Nejzabavnejsi jsou na tomhle serialu balls, zbytek je bohuzel jenom klise a pochybne herecke vykony.

• 16.7.2018  11:55

Pořad dobrý, kdyby tam Gordon pořád neexhiboval.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12