halogenka

homepage
LinkedIn: halogenka

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 30.5.2020  16:37

Tema zajimave, bohuzel provedeni dost pokulhava, zejmena zasluhou samotne Nesvacilove, ktera si zjevne ukousla vetsi sousto, nez zvladla spolknout, a pusobi ve filmu tezce pritrouble, predevsim ve chvilich, kdy se jednotlivych akteru neustale pta, jestli se neboji, ze prijdou do pekla.

• 28.5.2020  22:43
    Veliká (TV seriál) (2020)

Tohle je serialove prekvapeni roku. Nevsedni casting, ktery skvele slape, balancovani mezi dramatem a uchylnou komedii, no povedlo se to. Huzzah!

• 28.5.2020  22:37
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Ktereho genia napadlo montovat do toho astrologii? Vydrzim hodne, ale slyset policajta mlit pri vyslechu cosi o kozorozich mi uz fakt prislo moc.

• 3.5.2020  01:43
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Přišlo mi to takový vetchý.

• 3.5.2020  00:34
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Jako parodie na detektivku povedené, ale mám strach, že to asi nebyl Strachův záměr. Vypíchnout bych chtěla taky hudbu Ondřeje Brzobohatého, kterou podle mě složil k úplně jinému filmu, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč se v Labyrintu objevují hyperdramatické melodie ve scénách typu “hlavní hrdina si jde koupit rohlík.”

• 18.4.2020  09:37
    Prolhaní (TV seriál) (2017)

Seriál, který buduje postavy tak dobře, že ke konci už byste jim všem nejraději dali facku.

• 24.3.2020  00:07

Na Slovensku by to skvěle zapadlo do pořadu Extrémné rodiny, kde by to vyšperkovali zábavným zlomyslným komentářem a vytvořili stoprocentně koukatelnější věc než tenhle špatně zinscenovaný trash, který možná víc než o Daliborkovi a jeho crew vypovídá o Klusákovi. Ten se tu na závěr dost odkopal coby naplněný předsudek téhle sorty lidí o “zkurvených sluníčkářích”, kteří nejsou schopni vést jakýkoli dialog, ale jenom podobné lidi zesměšňovat z pozice morálně a mentálně nadřazených a pohonit si na nich ego. Scéna z Osvětimi tak ve vás zanechá neukojenou touhu po tom nafackovat úplně všem včetně Klusáka snažícího se hrát si na hrdinu, kterého si sám v sobě zrežíroval ve snaze naaranžovat si velké finále, v němž je ale ve výsledku i on sám jednou z postav, ze kterých je vám zle.

• 13.3.2020  15:03
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Celá série trpí blbými scénáři - kdo vraždil buď víte už asi o díl dřív, než se k tomu s pomocí náhody a neustálého omílání těch samých poznatků dopracují detektivové, kteří působí jak z pomocné školy, anebo to nevíte, protože tvůrci zfailovali v budování příběhu a musí vám na konci všechno vysvětlit a dovyprávět. Herecké výkony jsou hodně slabé, Melíšková a její skvadra (s výjimkou Krobota) nejsou schopní vytvořit plastické (a nedejbože charismatické) postavy, které by to táhly aspoň trochu dopředu. Jakékoli náznaky napětí ředí spousta zbytečných scén a dialogů, které jsou místy až nechtěně vtipné. Ee.

• 4.1.2020  22:24
    Dracula (TV seriál) (2020)

První epizoda byla super hororová komedie, druhá trochu Hercule Poirot a třetí byla jako některý ze slabších dílů Black Mirror a bohužel už to celé hodila úplně jinam.

• 4.1.2020  11:33
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

To, v čem tvůrci podle mě zfailovali nejvíc je fakt, že to nemá ksicht. Mizanscéna a výprava, na které v případě fantasy záleží opravdu hodně, jsou totálně nijaké, místy silně papundeklové a potenciál středoevropské mytologie zůstal zcela nevyužitý. Škoda. Pak už jen doplňte mizerný scénář, který se dlouho nedokáže odlepit od expozice a vlastně polovinu času netušíte, co se vám snaží vyprávět, přidejte nesmyslné skoky v čase, otřesné herecké výkony, zoufalou neschopnost vygradovat dramatické situace, a máte Zaklínače, jako kdyby vám ho převyprávěl váš lehce retardovaný bratranec.

• 6.8.2019  22:07

Vypadá to, jako by producent prostě Jimovi podepsal bianco šek na jeho další film. Protože jinak nechápu, jak se tahle banální a úplně nefunkční věc mohla dostat do kin.

• 6.8.2019  21:56

Pokud tou globálni hrozbou byla nebetyčná blbost a nuda, pak ji tito MIB naplnili beze zbytku.

• 6.8.2019  21:53

Bezobsažné millennial shit propagační video Netflixu s neskonale otravnou “dokumentaristkou”.

• 7.7.2019  12:58

Pro mě nejlepší řada Stranger Things. Osmdesátková estetika a odkazy na její filmy využité na maximum, scénář není překombinovaný, napětí je dobře stupňované, a co je hlavní, oproti minulým sériím se to bere mnohem míň vážně. Takže tomu rádi odpustíte nadbytek postav a fakt, že příběh je jen de facto variací na ty předešlé.

• 8.6.2019  22:05

Standardně špatná X-menovka, tentokrát navíc okořeněná trochou militantního feminismu. Tahle série fakt nutně potřebuje reboot, v podstatě jediné, na co se tu dá ještě koukat, je McAvoy a Fassbender.

• 8.6.2019  13:16

Bohužel dokument neříká vůbec nic a vlastně netušíte, co bylo jeho i Hirstovým záměrem.

• 6.6.2019  23:42

A scénář této epizody vytáhli komatózní Miley Cyrus z prdele, ne?

• 2.6.2019  12:00

Ocenila bych o trochu míň rodinných pout, neustále otevřené mordičky Bobby Brown i nanicovatých dialogů, a místo toho dala víc soubojů monster. Jinak mě poslední dobou hodně baví všichni ti filmoví “záporáci”, kteří se v rámci ekologické nauky snaží vyhladit polovinu lidstva. Za mě jim prostě nejde trochu nefandit.

• 27.5.2019  22:32

Mnohem působivější než celá 8. řada.

• 19.5.2019  17:10
    John Wick 3 (2019)

Je to otřesný kýč a během většiny konverzaček máte chuť pošťourat se hřebíkem v uchu, ale je strašně osvobozující a osvěžující, jak si film na nic nehraje a nebere se vážně, takže si prostě jenom užíváte těch 800 vynalézavých způsobů, jak někoho nakopat do rozkroku.

• 1.5.2019  13:31
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Fajn obsazení, atraktivní prostředí evropských metropolí, cool vražedkyně s citem pro módu, celkem to odsýpá a občas je to i zábavné, jen ta druhá sezóna už je úplně ale úplně zbytečná.

• 29.4.2019  22:16

Ukázka scénáristické bezradnosti v praxi a z mé strany divácké zklamání roku. Z vyvrcholení celého seriálu (sorry, ale bitva o trůn se mi nejeví jako větší vzrůšo než souboj o přežití lidské rasy - pokud to tedy měla být vedlejší linka, hodně se to vymklo z rukou) udělali tvůrci jedno velké meh. Symbolika i náznaky hlubšího a sofistikovanějšího rozuzlení roztroušené během předešlých sezón byly s přehledem odignorovány a logika šla taky stranou (za všechny “pojďme se schovat do kobky plné mrtvol, ačkoli víme, že je Night King umí oživit”). Zbylo hollywoodsky plytké what you see is what you get, což je velká škoda. Prvních pár sezón zjevně ideově držela nad vodou knižní předloha, ve chvíli, kdy už byl seriál plně v rukách scénáristů, začly se objevovat velké trhliny a zploštil se do příběhu myšlenkově asi tak bohatého jako je Krtek a autíčko. Myslím, že jakýkoli z trochu příčetnějších fanoušků by zvládl využít potenciál této epizody lépe (od stolu nadhazuju boj s oživlým Nedem Starkem nebo třeba to, že by Bran nemusel být jen pasivní vegetable trousící tajemné hlášky). Po tomto dílu už od show nic převratného nečekám a doufám, že aspoň kniha uspokojí moji touhu po nějakém smysluplném vyústění.

• 22.4.2019  19:33
    Barry (TV seriál) (2018)

Bohužel je hlavní hrdina napsaný i zahraný tak, že seriál neutáhne, což se hodně projevuje v druhé sérii, kdy se jasným showstealerem stává holohlavý mafioso.

• 8.4.2019  22:22
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Ultimátní p****ina v tom nejlepší slova smyslu.

• 8.4.2019  14:17
    Shazam! (2019)

Další příspěvek do edice "zmateni trailerem". Skutečnou cílovku bych odhadla tak na 7-9 let, z čehož aspoň 6 let dotyčný strávil zamčený ve sklepě bez lidského kontaktu, přístupu k okolnímu světu, televizi, filmům, knihám nebo aspoň joju. Nebo jinak: vezměte film Big, zbavte ho jakéhokoli smyslu, přidejte politicky korektní mix pěstounské rodiny (zde je prostor pro zlepšení - navrhuju transgender matku/eskymáka) a nekonečnou superhrdinskou supernudu a tadá, 2 hodiny vašeho života jsou v prachu.

• 24.3.2019  10:02
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál je zombie sám o sobě - ne moc chytrý, utahaný a chvílema dost smrdí. Čím to hodně trpí a tím pádem budete trpět i vy: šíleně nastavované epizody, opakování dialogů i zápletek (má to tak o 5 sérií víc, než by mělo), špatně napsané (především ženské) postavy i dramatické situace a nevyvážené herecké výkony. Navíc to působí, jako by některé díly nechali scénáristi napsat uklizečku a šli domů.

• 14.3.2019  17:18

Prevracene Driving Miss Daisy, ktere stoji na skvelych vykonech hlavnich akteru, dialozich a mizanscene. Viggo je coby pupkaty Talian naprosto okouzlujici a pokazde, kdyz se Mahershala usmeje, mate pocit, ze vam nekdo poslal litr na ucet. No, a to tema segregace a rasismu je (i pres par scen, ze kterych uvedomele zamrazi) sice uchopene dost smirlive a naivne, ale ve vysledku bych to filmu nemela az tak za zle. Je to proste oddechove oldschool feelgood roadmovie, nic vic, nic min.

• 8.3.2019  13:38

Esence slova “cajk.”

• 26.2.2019  20:34

V kavarne na vas pomrkava barista. Po pulhodine priblbleho usmivani se jeho smerem a diskretniho zkouseni podpisu “pani Baristova” na ubrousek pocamrany kafem zjistite, ze mu pri zdobeni latte jen vletela do oka mleta skorice. Zhruba stejne podvedeny se clovek citi po dosledovani Temneho pripadu. Vubec tu nefungujou ty tri casove roviny ani ten motiv ztraty pameti, tvurci s nima mohli nadelat velkou paradu (skvela nahravka napr. na nespolehliveho vypravece), ale misto toho s nima vlastne neudelali nic.

• 12.2.2019  10:05
    Polar (2019)

Mělo se to jmenovat spíš Bipolar – vysvětlovalo by to ty dvě totálně nesourodé linky maničtí gangsteři-depresivní Mads. Celkový zážitek z filmu bych přirovnala k návštěvě vesnické diskotéky s travesti show.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12