Tropická bouře (2008)

Je škoda, že to Stiller úplně režijně nezvládnul, místy jsem se opravdu nudila. Jeho jediné štěstí je, že obsadil, koho obsadil (i tak si ale nejsem jistá, jestli potenciál herců-postav využil)... Některé gagy dobré, začátek a konec supr, ale nestačí to, Stiller zůstal stát kdesi v půli cesty. Měl by se podívat na Žhavé výstřely, aby viděl, jak se to dělá.

Šimon a Matouš (1975)

Filmy, jejichž podstatou jsou pouze a jedině bitky, ostatní věci jsou podružné či jen vytvářejí pro tyto bitky platformu. Soukromě jsem tento žánr nazvala "liskačky". Pro liskačky je charakteristické, že jednou z jejich nejdůležitejších složek je zvuk, konkrétně ten, který se ozývá při úderech... V dětství oblíbená podívaná mě, bratra a otce, dneska utrpení.

Coco Chanel (2009)

Režisérsky notně pitomé, zplošťující příběh výjimečné dámy na sentimentální dramátko ála Danielle Steel.

Skins (2007) (seriál)

Špička nejen mezi teen seriály. Skvělý scénář, kamera, obsazení, hudba, feeling. Klobouk dolů před režisérem, tohle se vážně povedlo.

Hranice ovládání (2009)

Nejsem fanda vyprázdněné narace. Kamera je sice krásná, hudba výborná, postavy velmi bizarní, občas je to i zajímavé, ovšem to pořád nemění nic na faktu, že člověk odchází z kina zahlcen nezodpovězenými otázkami, zmaten, a s pocitem, jako by z krabičky od sirek vyndal štůček s filmem Hranice ovládání, spolkl ho a zapil pressem.

Můj soused Totoro (1988)

Nevím, jak to Miyazaki dělá, ale v každém jeho filmu je nějaká postavička, která mě úplně dostane buď svou roztomilostí, charakterem anebo tím, že je srandovní. Tady je to samozřejmě Totoro, který je teda opravdu super mástr. Scéna na zastávce mě málem zabila.

Válka nevěst (2009)

A ta hvězda je za fór s Mezinárodním máslovým klubem.

Normal (2009)

Jak to říct slušně... Normal má koule, ale neví, co s nima. Odvážná vizuální stránka (i když je to sem tam takové umění pro umění), zato ale divný střih, který v divákovi nenechá rezonovat téměř žádný z podstatných momentů filmu. Další problém jsou některé herecké výkony (především ten Pavla Gajdoše), které postrádají potřebné charisma a scénář než že by jim pomáhal jim spíš ještě podkopává nohy. Ve výsledku máte pocit, že to byl jen nějaký lépe natočený díl Dobrodružství kriminalistiky.

Moje borůvkové noci (2007)

Film s velice slabým scénářem potažmo dialogy, při kterých jsem veškeré jejich interprety toužila kopnout do hlavy (nejvíc štěněčí Norah, která opravdu není herečka ani náhodou). Navíc ta naprosto nicneříkající a samoúčelná "umělecká kamera"... Ten film je jako kdybych si já dala na hlavu baret a kolem krku ležéřně přehodila šálu, nasadila zadumaný výraz, něco si furt důležitě zapisovala do deníku a tvrdila o sobě, že jsem básnířka.