Králova řeč (2010)

Hezké, ale nijaké a britsky kožené. Už jen čekám, kdy vznikne sžíravé komorní drama o Hitlerovi, který se na prahu 2. světové trápí s výcvikem svého vlčáka.

Legenda (1985)

Podivná zápletka. Princezniny příšerné písně. Děsivé děti. Psychedelická výprava a hudba. Tom Cruise ještě s původním veverčím předkusem. Navíc mu kostyméři zapomněli dát kalhoty, takže to jeho neustálé dřepění s široce roztaženýma nohama už na mě bylo drobátko moc. Nicméně opravdu skvělý záporňák, ten se Scottovi povedl.

Cizinec (2010)

Snahu o připodobnění se elegantním špionážním filmům zlatého hollywoodu režisér nezapře, ovšem stejně jako jeho super aristokratické jméno je to celé jaksi nevěrohodné a připitomělé. Kde se stala chyba... Ty staré filmy mají šmrnc, lepší scénář a především herce, kteří nejsou voskové figuríny. U Angeliny už docela zvyk, ovšem Depp by se měl stydět.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Instantní filozofie, romantika a exotika pro nenáročné - stačí jen zalít horkou vodou.

Podezření (1941)

Škoda toho jalového konce.

Disturbia (2007)

Vykrádačka Hitchcocka pro náctileté. Nic víc, nic míň.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Peníze nikdy nespí, ovšem film byl tak nudný, že jsem u něj skoro usnula já. To Stoneovi už definitivně hráblo?

Občanský průkaz (2010)

Upravit scénář, prostříhat film a bylo by. Takto bohužel zůstává rozum stát například nad rozehraným motivem Macháčka coby prznitele, který vlastně slouží jen k tomu, aby ho ukázal jako zlou postavu - tolik k samoúčelnosti a vykreslování charakterů. A naproti tomu stojí Myšička, jehož otec je rozporuplný, plastický, uvěřitelný a zahraný tak, že jsem mu to žrala i s navijákem. Oceňuju, že OP oproti Pelíškům nepodává éru komunismu tolik laskavě.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Skvělý televizní formát - nepříliš nákladný na výrobu, přitom geniálně divácky atraktivní - celebrity a jejich "skutečné" chování, pohled do jejich soukromí, zázemí, na životní styl, konfrontace hvězd s "člověkem z lidu", konflikty, vaření a v neposlední řadě také trapnost umožňující divákovi prožít jakousi katarzi. Velice šťastná ruka při obsazování účinkujících. Bohužel další série se naprosto tragicky nevyvedla.