Kong: Ostrov lebek (2017)

Najskorej prišla v roku 2014 totálne spackaná Godzilla, teraz takmer rovnako zlý King Kong. Som fakt zvedavý, čo bude ďalej, kedže má ísť o nový Monster vesmír plný blockbusterov, ktoré zatiaľ stoja za veľké.... Celý film je založený na absolútnej neschopnosti hlavných postáv. Jednoducho nestačí pred kameru postaviť kopec slávnych mien a za 15 minút načarbať scenár. Príbeh postráda logiku, nápad, zápletku, dej je predvídateľný a neobsahuje ani jednu tzv. wow scénu. 300 metrové príšery sme všetci videli v Pacific Rim a boli o 3 triedy lepšie. Jedinú hviezdičku si zaslúži John C. Reilly, vďaka ktorému som film dopozeral do konca.

31 (2016)

Klasický survival vyvražďovací horor, na štýl zmesky SAW a The Condemned. Nič svetoborné to nieje, ale Richard Brake a jeho výkon ho posúva o úroveň vyššie. Dej bol síce celkom stereotypný, ale koniec to celé zachránil. Takže o máličko lepší priemer.

ReMoved (2013)

Za poslednú dobu jeden z najlepších kraťasov. Dojemné, srdcervúce, umelecké a bezchybné. Ako prvotina neznámeho režiséra si zaslúži pozornosť, lebo pred sebou máme určite veľký talent. A aj v mladej Abby White, alias Zoe.

Vetřelec: Covenant (2017)

Je až neuveriteľné, ako sa značka Alien dokázala takto neskutočne zopsuť. Ridley už proste nemá čo nové v tomto smere ponúknuť. Veľmi zlý výber hercov, najmä hlavnej hrdinky, uberá 50% na kvalite filmu a rozhodne mu nepridáva ani zlá grafika. Takýchto votrelcov som mohol vidieť tak 10 rokov nazad v céčkových amatérskych projektoch. Veľká škoda je, že James Franco nedostal vo filme vôbec žiadny priestor, pretože jediný plus bol výkon Fassbendera, ktorý u mňa znamená, že nehodnotím film ako odpad. Absolútna neschopnosť 15-tich elitných kozmonautov bola výsmechom, deravý a predvídateľný dej to iba celé podtrhol a výsledne z toho bol totálny guláš a hlúposť, podobne ako film Prometheus. Otvorený koniec síce dáva priestor na snáď dôstojné pokračovanie, ale ja už ani nedúfam, že sa niekedy táto značka dočká návratu na výslnie.

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing (2017)

Scénka bola síce aj vo filme, ale tu je predsa len dlhšia a viac vysvetľuje. čo sa stalo pred príletom na domovskú planétu tvorcov. Takže celkom slušný prologue.

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper (2017)

Zbytočné, možno aj preto sa to nedostalo do konečnej podoby filmu. Jedine že sa tu mihol Franco, čo je veľká škoda, lebo tento herec by Covenanta dvihol na lepšiu úroveň.

Rozpolcený (2016)

Silný film. Asi pred 2 rokmi som čítal, že hlavnú úlohu mal dostať DiCaprio, ale som veľmi rád, že McAvoy bola konečná voľba. Shyamalan sa po dlhých rokoch vyhrabal z režisérskeho dna a vrátil sa k tomu žánru, ktorý ho preslávil. Ku koncu síce trochu už ulietaval na vlastnej fantázii, ale kvôli posledným minútam nechcem film zhadzovať, pretože zvyšok sa mi skutočne páčil.

Zničeni láskou (2016)

Takéto umelecké festivalovky ja môžem. Aj keď v tomto prípade sa jedná o celkom veľa romantiky a málo logiky, Adele ma opäť nesklamala. Francúzky filmový priemysel predsa len ešte nespadol do Hollywoodskeho klišé. A snáď to tak bude aj naďalej.

The Windmill Massacre (2016)

Nie príliš tuctový horor, ktorého problémom je však absolútna neschopnosť hercov. Bez emócií, logiky alebo čoby len kúska talentu. Ďalší mínus je zasa a opäť náboženská pointa. Prečo ju do každého filmu trepú? A pritom vôbec to nemusel byť zlý film. Dôkazom je celkom zaujímavý koniec. Takto však viac ako 2 hviezdy dať nemôžem.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Úplne zbytočný film. Jediné čo ma na ňom zaujalo, bola ako taká spojitosť so svojim o 20 rokov mladším predchodcom. Inak bolo skoro všetko zlé. Herci, nevhodne zakomponovaná roztrasená kamera, hlúpy príbeh a koniec, ktorý bol totálne nezmyselný. Úplná strata času a súdnosti tvorcov.