Nails (2017)

Zo začiatku sa Nails javil ako zaujímavý a vôbec nie tuctový horor. Po 15 minútach však začal pokuľhávať na logickosti a aj zopár hluchých miest mu celkovo zrážajú na kvalite. Prízrak je spravený dobre, ale koniec filmu bola dosť kravina. Preto si nakoniec zaslúži iba podpriemer.

Bright (2017)

Na tento film treba pozerať z nadhľadom. Netreba v ňom hľadať prepracovaný scenár či mimoriadne herecké výkony (aj keď tie boli pomerne dobré). Vidím v ňom inšpiráciu Warcraft / Harry Potter svetom, cinknutú kriminálkou CSI. Rasový podtón by som si odpustil, na to sú experti mexický režiséri, ale inak to bola taká jednorázová akčná oddychovka.

Hellboy: Královna krve (2019)

Zas až takú tragédiu by som v tomto filme nevidel. Aj keď pre mňa bude vždy najlepší Hellboy Ron Perlman, David Harbour ho zahral solídne a aj so štipkou humoru. Príbeh odsýpa svižne, aj napriek 2 hodinám dĺžky som sa nenudil. Keby Marshall viac zapracoval na vizuále, pretože ten pôsobí veľmi lacno, tak by z toho bolo veľmi slušné fantasy.

Blíženec (2019)

Blíženec mi pointou pripomínal film Looper, dejom Jasona Bourna a koniec je zase ako vystrihnutý z Kick-Ass. Aj keď sa tu nájde viac solídnych akčných scén, Clive Owen a jeho rodinná dilema mi neustále liezla na nervy. Taktiež nelogickosť konania najlepšieho agenta na svete, bola dosť cez čiaru. Ako keby sa špiónstvo učil z knihy Traja pátrači. Will Smith je výborný herec, ale poslednou dobou má veľmi zlý cit na výber filmov.

Charlieho andílci (2019)

Nie že by pôvodní Andílci s Diazkou, Liu a Barrymore boli nejaká pecka, ale nový remake ma opäť presvedčil o tom, že Hollywoodu došli originálne nápady a snaží sa vyžmýkať zo starých značiek každý dolár. Totálna zlátanina, v ktorej mi nesedí nič, vrátane hereckého výberu, až po scenár. Až sa čudujem, že sa Patrik Steward dal prehovoriť na takúto úlohu. Slabý podpriemer.

Dokonalost (2018)

Veľmi zvláštny, ale o to originálnejší psycho-thriller. Netflix vie vo svojej tvorbe niekedy prekvapiť, ako aj v tomto prípade, kde po pol hodine sa z lacného hororu vyvinie artová záležitosť. Dialógy síce niekedy pokulhávajú, ale tie sú pri takomto filme až druhoradé. Takže za mňa spokojnosť.

Haunt (2019)

Klasický slasher, ktorý síce ničím neprekvapil, ale vďaka atmosfére a jednoduchému deju sa film sledoval dobre a ani som sa pri ňom nestihol nudiť. Trochu zvláštny a pre mňa nepochopiteľný koniec, ale zvyšok si 3 hviezdy zaslúži.

Podfukářky (2019)

Elegantná a sympatická Anne Hathaway sa snaží zachraňovať v tejto komédii čo sa dá, ale Rebel Wilson celý film zráža na absolútne dno. Podobne ako Petra Polnišová, ani Rebel nedokáže nič iné, iba zo seba robiť totálnu kravu. Evidentne jej to celý svet žerie, ale ja som iba neveriacky krútil hlavou. Každopádne, aj keď scenár je neoriginálny, film je natočený celkom slušne a rýchlo odsýpa. Škoda tej Rebel....

Já, Tonya (2017)

Životopisné filmy nie sú mojou obľúbenou kategóriou, ale Já, Tonya sa vážne podaril. Na nič sa nehrá, ako napríklad preceňovaný Bohemian Rhapsody. Život a výchova amerických redneckov, tak ako si ho ja predstavujem v podaní skvelých hercov. Vtipný príbeh, lovestory ako z filmu Mr. & Mrs. Smith, dobrá réžia a pekné krasokorčuliarske umenie. Čo viac chcieť.

Tísňové volání (2018)

One man show v podaní Jakoba Cardergrena. Pred týmto filmom som tohto herca vôbec nepoznal, ale musím uznať, že to je veľký talent. Celý film sa prakticky nič nedeje, ale on, svojimi telefonickými rozhovormi dodáva takú atmosféru, že vás film drží celú dobu v neskutočnom napätí. Vývoj príbehu a postavy, jeho boj a vlastná premena, a ten koniec, to je lekcia filmárčiny. Už jen čakám, kedy si Američania kúpia práva na remake, posadia k telefónu nejakého Dwayna Johnsona a spravia z tohto filmu hollywoodske love story s happyendom.