Holmes a Watson (2018)

Dvojica Ferrell a Reilly v každom prípade znamenajú zábavu, ale v tomto filme to bolo už dosť cez čiaru. Nie že by som sa nezasmial, napríklad paródie na Ducha alebo Les Miserables boli podarené, ale Cohen sa snažil do filmu natrepať až príliš, a preto väčšina vtipu sa tým pádom vytratila. Ale že by sa jednalo o najhorší film roku, s tým rozhodne nesúhlasím.

Symptom Pandorum (2009)

Psycho sci-fi horor, ktorý mi veľmi pripomína filmy Horizont udalosti či Sunshine, ale aj tak má v sebe kus originality. Zápletka častokrát prekvapivá, atmosféra vzhľadom k žánru ideálna (ako u Aliena). Za mňa veľké prekvapenie.

Populace 436 (2006)

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som pri filme zaspal. Asi po 20 minútach ma začal štatistický úradník a obyvatelia mestečka Rockwell Falls neskutočne nudiť. Po pol hodinke som zadriemal, aj keď myslím že tých pár minúť deja mi určite nechýbalo. Od hororu má film na míle ďaleko, skorej sa jedná o príšerne nudný thriller akoby bol od Jessicy Fletcherovej.

Ve spárech ďábla (2018)

Z prostredia márnice sú všetky horory ako cez kopirák. Zápletka nový zamestnanec vs posadnutá mŕtvola je už taká obohraná, že nič nové, a ani v tomto filme, už nejde vymyslieť. Koniec priehľadný a predvídateľný, chcelo by to viac napätia a lepšie využitie temnej atmosféry, tak ako v o 2 triedy lepšom filme The Autopsy of Jane Doe.

Cargo (2017)

Nie úplne typická zombiekovka, ktorá síce postráda klasické hlúpe rozhodnutia a prehnané boje s neschopnými zombíkmi, ale aj tak by som uvítal menej sentimentálnosti a zbytočného naťahovania. Predchádzajúci kraťas to pekne zhrnul do 5 minút, v celovečeráku sa veľakrát iba zbytočne zabíjal čas.

Liga spravedlnosti (2017)

Po miernom zlepšení série, prichádza opäť návrat k priemernosti. Zjavná snaha kopírovať Avengers tvorcom nevyšla. Flash ako vtipná postava nefunguje, Cyborg je trápnejší než Ultron, Aquaman sa márne snaží hrať na Thora. A zase ten Supermanov a Batmanov vzťah. Mali sa na tieto všelijaké komplikované osudy postáv vykašlať, a ponúknuť čistokrvnú akčnú zábavu. Ale od toho tu je asi iba MARVEL. A naviac mi neskutočne prekážajú amatérske CGI (hlavne tvár Henryho Cavilla).

Climax (2018) odpad!

Ani neviem, čo by som mohol o tomto filme napísať. Už od začiatku som vedel, že sa nejedná o ,,bežný" filmársky počin, ale toto bolo už príliš. Chaos, žiadny zmysel, žiadne dialógy, príšerná kamera. Keby som si dal 2-3 jointy, možno, ale inak to bolo pre mňa nepozerateľné.

Monster Party (2018)

Film mi celú dobu strašne pripomínal Get Out od Jordana Peeleho. Monster Party má ale viac akcie a... to je asi tak všetko. Rovnaký príbeh zbohatlíckej rodinky, ktorá ujížďa na veľmi čudnej úchylke, rovnako hlúpy a deravý scenár, tak isto aj rovnako hlúpy koniec a nesympatický herci. Jediný rozdiel je v tom, že od tohto filmu som nemal žiadne očakávanie.

Thelma (2017)

Poslednou dobou som sa začal viac venovať severskej tvorbe. Thelma mi ale akosi do nej nezapadá. Trier sa až príliš snažil okopírovať Carrie, čo sa odrazilo na kvalite filmu. Nie že by som sa nudil, ale chýba mu ten wow efekt, ktorý divák v súčasnosti vyžaduje. Podľa toho, ako sa vyvíjal dej filmu, som čakal takmer totožný koniec. A to je škoda.

Potichu (2019)

Pokiaľ by som nepoznal filmy A Quiet Place a Bird Box, asi by som hodnotil lepšie. Ale tento film je iba ich slabá kópia, s neoriginálnym scenárom a hlúpou myšlienkou, ktorá mi pripomenula príšerný film Piraňa 3D. Aspoň s CGI sa mohli tvorcovia viac pohrať.