Pojistka smrti (1944)

Velmi zdařilé dílko se skvělým Fredem MacMurray, tomu se říká herectví. Zdánlivě bezchybný pojistný podvod, který se však začne měnit v noční můru a s přibývajícími minutami máme o napětí postaráno. Skvělé finále. Vlastně celý film byl skvělý. 4 a půl.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nevim, co zdejší pětihvězdičkoví hodnotitelé v tom viděli za zázrak. Já v tom nespatřil jedinou kladnou věc. Osud jouzů s rakovinou mě byl u prdele a celkově to byla jedna velká a nelogická trapárna snažící se jen emočně vydírat. Jsem zhnusen!

Pacifik (2010) (seriál)

1. díl: Slušný start, žádné dlouhé okecávání, hned se jde do akce, míra patosu minimální a jedna velmi sice menší, ale o to víc dobrá přestřelka 3* 2. díl: Život našich hrdinů na Guandcanalu s nakonec velmi pěkně natočenou noční akcí, kde se však začíná objevovat neřest jako v Bratrstvu - zde 10 vojáků zadrží půl japonské armády, nemluvě o soubojích muže proti muži - čili tu mám drobný problém s realitou, kterou aspoň já u válečných filmů vyžaduji 2* 3. díl: Odpočívačka, chlastačka, jebačka a trocha rodinného dramatu 2* 4. díl: Začátek zobrazuje "bitvu", kde celý ostrov ubrání jeden kulomet, pak je tu scenerie života v dusné džungli (za což je ta jediná *), zbytek je jen velkou nudou v zotavovně pro duševně choré 1* 5. díl: Setkání s kamarádem z dětství daleko od bojiště 30 minut, přestřelka s hloupými Japonci 10 minut 1* 6. díl: Konečně přichází válečná řež v podobě dobývání letiště na Peleliu. Pěkně natočeno a dokonce se mi podařilo napočítat víc než 10 mrtvých mariňáků, 3 a půl * 7. díl: Zatím nejnudnější díl celé série. Boj je zde jako ve většině dílů na druhé koleji, děj je zaměřen hlavně na osudy a psychické pochody našich hrdinů (abych zmínil ty nejlepší kousky: hraní golfu, pokus o vytrhnutí zlatého zubu z mrtvého Japonce, sebrání výložek mrtvému Japonci) - neskutečné - odpad! 8. díl: Tento díl by měl být věnován bitvě o Iwodžimu, ale jak jsme již zvyklí, důležitější je hrdinná odysea seržanta Basilona v civilu či v týlu odpad! 9. díl: Bitva o Okinawu, špína, bahno, takhle nějak bych si představoval surové válečné drama. Jelikož je to podle mě nejlepší díl z celé série, přihodím jednu symbolickou hvězdičku navrch 4* 10. díl: Naši hrdinové v civilu - klasika a nuda dopad! Verdikt: Z 10 díllů jsou jen 2 ryze bojové a zbytek je jen nudná vata, nic víc. Navíc občas se boje zvrhnou ve střílečku alá Medal of Honor. Takovejch peněz to stálo a výsledek velmi slaboučký. Celkově: 1*

Likvidátor (1996)

Kdysi srdeční záležitost, a co jsem nedávno zjistil, i s odstupem času to tak zůstává. Klasika, co nezestrárne.

Cesta (2009)

Bezútěšné putování šedivou krajinou s cílem dobelhat se k stejně šedivému móři - fakt bych si to dal. Přísaham Bohu, že kdyby to šel Mortensen sám, uvažoval bych o vyšším hodnocení. Ale vyskytla se tu moje specialita, kterou ve filmech přímo zbožňuji - věčně ukňourané a jak se vzápětí ukázalo i dementní dítě, které dělá jen dvě věci: buď neustále vystrašeně mele Pápa, Pápa, nebo by dal každýmu žebrákovi všechno co má a sám by pošel hlady. Konec je vyloženým hnusem, který jen potvrzuje moje hodnocení.

Barton Fink (1991)

Přišel jsem, viděl jsem, nepochopil jsem.

Kam orli nelétají (1968)

To není žádný válečný film, ale akční. Kdyby byl válečný, tak bych musel hodnotit zatraceně nízko, protože eskapády probíhající ve filmu bych nezvládl provést ani v Call of Duty. Ale akční stránka filmu se slušnou zápletkou se postará o dobrou zábavu a Clint, kterej vyměnil svý revorvery za samopaly, je fakt cool.

Ip Man (2008)

Kdo by tušil, že mě Číňani s nějakým jejich uměním Wing Chun posadí na prdel. Stalo se. Moc velký fanda asijských filmů nejsem, ale za výborné souboje s neméně vynikající hudbou nemůžu jinak, než dát plné hodnocení.

Kniha přežití (2010)

Po Cestě další postapokalyptický snímek, který jednoduše prošumí hlavou a snadno se na něj zapomene. Aspoň tady nebylo uřvaný děcko, za což neskonale tvůrcům děkuji.