O původu netopýra (2005)

Tak v tomto dokumente sa dozvedáme niečo z histórie komiksov o Temnom rytierovi:)

Kápě a kukla (2005)

Ako má vyzerať správna a moderná Batmanovská výzbroj a výstroj:)

Cesta k objevení (2005)

Rovnako výborný ako aj predošlé dokumenty, ktoré sa mimochodom nachádzajú na druhom DVD (aj Blue - Ray) disku filmu Batman begins.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Desať väzňov bojujúcich v krásnom tropickom prostredí na život a na smrť a to všetko snímané online kamerami, ktoré to v priamom prenose servírujú na internete po celom svete. Stačí mať iba kreditku a zadať číslo účtu. Aj keď ide o béčko a to podotýkam brutálne a surové béčko predsa len je to lákavé.Ono je to v podstate celkom dobrá zábava ak teda pristúpite na fakt, že ide o akčnú jazdu, ktorá ponúka brutálne súboje, exotickú pastvu pre oči a celkom zaujímavý story, ktorý príjemne odsypáva (jednoducho od začiatku je jasné o čom to je a ako to asi aj dopadne). Steve Austin je charizmatický zabijak, ktorého by ste zrejme na pustom ostrove nechceli stretnúť a Vinnie Jones je mu plnohodným súperom. A keďže protiklady sa navzájom priťahujú, je radosť sledovať ako to medzi nimi iskrí. P.S.Niekedy som mal pocit, že je tej brutality v pästných súbojoch až príliš (o chaotickom zostrihaní nehovoriac).

Pátek třináctého (2009)

Remake ktorý bohužiaľ mohol dopadnúť oveľa lepšie. Hororová legenda Jason Voorhees má milióny fanúšikov po celom svete a takmer každý pozná zabijaka z Krištáľového jazera. To čo nakrútil Nispel mi príde iba ako lacný recyklát, ktorý neponúka nič nové, len ohraté dejové klišé, dokonca som čakal aj od vývoja postavy Jasona viac prepracovanosti. Avšak nestalo sa.

Batman - Tumbler (2005)

Nový Batmobil - Tumbler nemohol vyzerať lepšie:)

Bourneovo ultimátum (2007)

Jason Bourne alebo David Webb? Už z toho mám v hlave zmätok:) Záverečná časť Bourneovskej trilógie v ktorej sa krásne všetko objasní. A ja vážne začínam uvažovať, že prehodnotím svoju vlastnú Top-ku akčných filmov:)

Bournův mýtus (2004)

Jason Bourne sa vracia a opäť ide o výnimočný prípad, keď pokračovanie predčilo originál.