Vybíjená (2004)

BOMBA! Jedna z najlepších a najzábavnejších komédií aké som kedy videl. A čírou náhodou športová, čo je myslím si veľké plus, lebo podobných teen sarapatičiek typu Prci, prci... tu už bolo dosť. Zápletka je myslím si klasická, klaďasi, záporáci, a samozrejme veľkolepý zápas ochutený výbornými komentármi (jaj keby takto komentovali každý Hokej tak sa asi váľam od smiechu:D). Ben Stiller čoby White Goodman ma v tomto filme fakt dorazil, totiž to čo on v tomto filme stvára je také strelené až je to geniálne, nebudem tu vymenúvať všetky úchylky a gestá, toto jednoducho musíte vidieť! Rovnako ma potešila postava Petera La Fleur-a čoby majiteľa telocvične Average Joes a samozrejme aj ostatní členovia tímu (najzábavnejší je jednoznačne Pirát Steve:)) To však ešte nie je nič v porovnaní s ich trénerom Patchesom O Hullihanom, ktorého stvárnil Rip Torn. Až vtedy to začne byť poriadna sranda ("Au, to bolelo!"). Vybíjanej sa prakticky nedá čo vytknúť. Deväťdesiatdva minutová stopáž ubieha nesmierne príjemne, film nemá hluché miesto, jasné sú tam aj perverzné narážky, aj bláznivé momenty, je to šialené, strelené, crazy a neviem ešte čo všetko ale každopádne je to vtipné a vôbec nie trápne a tobôž nie nudné. A najviac potešia v krátkych momentoch prítomnosť mnohých známych ako napr. David Hasselhoff, Lance Armstrong a samozrejme nesmie chýbať ani Chuck Norris, veď čoby to bola za komédia bez Chucka Norrisa?:)

Narušitel (1989)

Spiegel vie ako má diváka udržať v napätí. Film je od začiatku rovnako stereotypný ako väčšina hororov až do chvíle, keď sa začnú objavovať prvé obete. A práve tu Spiegel tlačí na pílu viac ako som očakával a najmä aj preto, lebo sa dej odohráva len na jednom a tom istom mieste. Tým je supermarket a samozrejme likvidujú sa v ňom teenageri, čo si myslím nie je nič nové. Pôvodne to bolo za 4* ale prekvapivé rozuzlenie nakoniec plus žart s odseknutou hlavou a príjemný "Happy End" na konci moje očakávania prevýšili.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Videl som zatiaľ len pár častí ale dosť ma to chytilo, knihu som nečítal. V roli producentov tu máme starého známeho Sama Raimiho, ktorý už pracoval aj na Herkulovi. Som zvedavý ako to všetko skončí ale z môjho pohľadu ide o zábavný titul, ktorý neomrzí.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Fakt super hra. Aj keď slovenská verzia tiež bola, tak na českú nemala ani najmenej. Ale fakt super show, je škoda, že v dnešnej dobe sú "In" väčšinou také reality show, ktoré nie sú ani spolovice také dobré, ako táto.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nový Princ of Persia na ktorého som bol dosť zvedavý je schopným dielom hoci som čakal viac. Možno aj preto, lebo bol okolo toho dosť veľký humbuk, alebo možno aj preto, lebo je to adaptácia PC hry, a počul som, že dosť populárnej hoci som ju nikdy nehral. A som pravdepodobne aj rád, lebo je každému jasné, ako filmy podľa PC hier dopadajú. Samotný film je už potom čisto zmesou fantasy, akcie, nejakej tej zápletky a hlavných postáv. Jake Gylenhaal mi do tej úlohy zapasoval celkom dobre a Gemma Artenton takisto, vlastne sa mi páčilo ako medzi nimi funguje chémia takže tam nie je prakticky čo vytknúť. Horšie už sú na tom akčné sekvencie, ktoré boli miestami dosť neprehľadné, vizuálne efekty sa mi páčili. Najhoršie na tom dopadol samotný dej filmu. Ten je miestami zaujímavý ale miestami strašne uťahaný a nudný a v závere filmu som si už prial, aby bol koniec. Dokonca je tam pár scén, ktoré by som si vedel aj odmyslieť. Každopádne Rating PG 13 urobil svoje, nijaká krv, dokonca ani na zbraniach ma trošku zarazila, každopádne ako adaptácia podľa PC hry to bolo slušné. P.S.Pred návštevou kina som rozmýšľal, že by som si po filme zahral aspoň Piesky času. Po filme ma tento herný titul ešte viac odrádza. Ale ktohovie, možno si to niekedy zahrám a potom je pravdepodobné, že moje hodnotenie na tento film klesne. Zatiaľ je to za 4*.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Oproti jednotke slabota. Je to nudné, nezáživné a vôbec nie také príjemné a odľahčené ako prvý diel. Dokonca aj efekty sa mi zdali horšie, no dobre, vlkolaci boli pekne vykreslení, po výtvarnej stránke ale to je asi tak všetko. A to ešte nespomínam fakt, že som pri tomto filme takmer niekoľkokrát zaspal, čo sa mi u jednotky nestalo. Tú som zhltol ako malinu. Každopádne som na tretí diel zvedavý, snáď to bude lepšie.

Robin Hood (2010)

Režisér filmu Gladiátor a jeho hlavný predstaviteľ sa stretávajú opäť v historickom veľkofilme na motívy jednej z najznámejších a najslávnejších hrdinských postáv, aké kedy boli. Pravdu povediac, bol som fakt zvedavý lebo na Kráľa zbojníkov s úžasným Kevinom Costnerom alias Robin Hood a Alanom Rickmanom - Sheriff Nothingham nedám dopustiť, ten film je výborný po všetkých stránkach. No a po návrate z kina je môj názor rovnaký. Robin Hood Ridleyho Scotta je absolútne iným filmom a to po stránke príbehovej ako aj režijnej. Zabudnite na Robinov útek z Jeruzalema, či bitku s malým Johnom na rieke uprostred lesa... Scottov Robin Hood je od začiatku niečím úplne iným, príbeh je správne epický, kamera úchvatná, súboje sú ohromujúce (hoci som čakal viac brutality ako napr. v Gladiátorovi) a hlavný záporák je správne cynický, nevraživý a nechutný. Problém je, teda skôr to je asi môj problém ako filmu a síce, že je koniec vtedy, keď už by divák čakal "Tak a teraz sa to začne!". Robin Hood je prekvapivým a zaujímavým počinom, ktorý ma potešil (mimochodm Crowe do tej úlohy sedí dokonale) a hoci je to niečo úplne iné ako Kráľ zbojníkov z r. 1991 bola by urážka tomu filmu nedať šancu, lebo nejde ani tak o remake ako o nový pohľad na svet a príbeh Robina Hooda (podobne ako Nolan zfilmoval Batmana), vývoj charakteru bol vo filme rovnako výborne načrtnutý ako aj jeho obsah. Scott nám ukazuje nie len klasického Robina Hooda ako ho poznáme ale aj niečo viac. Je to vojak, zbeh, ale hlavne hrdina odhodlaný bojovať nielen za svoju krajinu ale hlavne za ľud a proti bezpráviu a tyranií. "Povstaň!" "A znovu povstaň!" " Až kým sa jahňatá nepremenia v levy!"

Pro hrst dolarů (1964)

Nie som milovník spaghetti westernov ale tento vďaka Clintu Eastwoodovi ma milo prekvapil:)

Hory mají oči (2006)

Obdobné ako Pach krvi jednotka. Pôvodný film od Wesa Crawena som nevidel ale toto bolo celkom slušné, masky sa mi páčili, brutalita bola na mieste. R-ková verzia rozhodne stojí za to.

Toxické děti (1980)

Nie zase tak stupídne ako Toxic Avenger. Podpriemerné béčko, ktoré keď neuvidíte, o nič neprídete.