Čelisti (1975)

Vrchol tvorby začínajúceho Stevena Spielberga a doteraz žiaden iný film typu Piraňa, Aligátor (o žralokoch ani nehovorím) ho netrumfol.

Constantine (2005)

Ďalší zaujímavý a pre mňa netypický zfilmovaný komiks. Constantine (Keanu Reeves) je niečo medzi exorcistom a akčným hrdinom s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý v Angels city bojuje s paranormálnymi javmi, resp. bojuje proti silám priamo z pekla, či už ide o vymetanie démona z malého dievčaťa alebo boj zoči voči. Francis Lawrence nakrútil nevídaný kúsok. Som kresťan a hoci toto zrejme nemá nič spoločné s filmom, páčila sa mi tam tá línia, Constantine - Exorcista proti démonom, dobro vs. zlo, Nebo vs. Peklo. Rovnako aj postavy, hlavne Gabriel nemal chybu a rozhovory medzi ním a Constantineom patria k tomu najlepšiemu, takisto aj Rachel Weiz alebo Djimon Hounsou.

Catwoman (2004)

Ups, toto dopadlo katastrofálne. Nejde ani tak o scenár ale celý film ma nebavil a ani Halle Berry to v tej obtiahnutej sexi kombinéze nezachránila. Catwoman z filmu Batman returns ju v poho strčí do vrecka a to ten film bol zameraný ešte na ďalšie tri postavy.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Do Buffy som bol v jedenástich zamilovaný tak čo si budeme vravieť:) Je to trochu naivné aby sa šestnástka bila ako profesionálny kickboxer a ešte s takou eleganciou, že by sa aj Blade mal čo učiť ale ako teen seriál to nie je zlé.

Batman vítězí (2004) (seriál)

Nie je to síce ako animák z r. 1992 ale treba uznať tvorcom snahu o reštart pôvodného animáku. Je to detskejšie, menej temnejšie, síce s klasickými postavami ako sú Joker alebo Penguin ale nie také atmosférické ako jeho predchodca. A aj tá hudba už nie je taká mrazivá. Ako celok sa mi to páčilo ale Batman TAS už zostane zrejme navždy neprekonaný.

Baba na zabití (2003)

Skvelá komédia so zábavným Benom Stillerom. Tú starú by som zabil aj ja!:)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Najlepší diel pôvodnej trilógie, rovnako aj najtemnejší a s úžasne temným, strhujúcim vyvrcholením filmu akého sme sa nevedeli dočkať. V starej ságe to bolo víťazstvo povstalcov proti Impériu, tu vznik temného lorda menom Darth Vader, ktorý podľahol temnej strane sily. Záverečný fight medzi Obi-Wanom a Anakinom som zledoval bez dychu a v závere filmu som pociťoval zmiešané pocity súcitu, ľútosti a maximálneho uspokojenia. Neviem či je táto nová trilógia lepšia ako tá stará, možno aj nie ale je mi to jedno. Je to Star Wars a ako celok je toto dielo vrcholom vo svojom žánri.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Star Wars Epizode II je parádnym pokračovaním. Zamrzelo ma, že tam už nie je Liam Neeson, takisto aj opäť politický podtón filmu ale čo je dôležitejšie, formuje a do značnej miery sa nám tu objasňuje a vyvíja charakter mladého Anakina Skylewalkera takže aj keď by sa niečo filmu dalo vytknúť, ak túto ságu milujete, zhltnete tento diel aj s navijakom:)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tak Lucas pred uvedením svojej prvej časti stihol film premenovať na Episode IV a tak sme sa dočkali Episode I s názvom Skrytá hrozba. Príbeh celej novej ságy popisuje presný opak ako tá stará, kým v starej sme mali možnosť vidieť Luke-a Skylewalkera a jeho vývoj plus výcvik, tu sa stretávame s Ananakinom Skylewalkerom, budúcim Darth Vaderom. Hneď ma zarazil v úvode politický podtón filmu, čo sa v predošlej trilógií nestalo. Trochu mi to na filme prekážalo a normálne som si želal, aby sa to skončilo a nastúpilo Impérimum. Avšak nestalo sa. Čo však film vyzdvihuje do plného počtu sú herci na čele s Liamom Neesonom, pre ktorého mám neuveriteľnú slabosť ako Obi-Wanov učiteľ. Ewan McGregor stvárnil Obi-Wana, čo je myslím si skvelá voľba, Natalie Portman sa mi páčila. Možno je to slabšie ako predošlé diely ale je to súčasť tak perfektnej sci-fi ságy a zaslúži si plný počet.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Krásny záver celej ságy, ten koniec ma zakaždým dostane. Navyše pribudne nová hlavná jednotka Ewokovia, ktorí sú skôr na smiech ale práve tieto scény film odľahčujú. Páčila sa mi záverečná konfrontácia medzi Darth Vaderom a Luke-om Skylewalkerom, to ostatné (efekty, hudba) je myslím si zbytočné komentovať, výborné.